Nagroda Tczewski PRO OBYWATEL 2022 dla Karoliny Kornas

(fot. mat. prasowe)
Nagroda Tczewski PRO OBYWATEL 2022 dla Karoliny Kornas
Do konkursu Tczewski PRO OBYWATEL 2022 można było już po raz trzeci zgłaszać osoby zaangażowane w pomoc sąsiedzką, wsparcie społeczności lokalnych, seniorów, dzieci i ochronę środowiska. Konkurs jest pomysłem na uhonorowanie osób dzielących się swoim czasem działając bezinteresownie na rzecz innych ludzi. Dotychczasowymi laureatami w poprzednich latach zostali: Gertruda Pierzynowska oraz Mateusz Kotwica.

Kandydatów do tytułu "PRO OBYWATEL 2022" w kategorii miasto Tczew organizowanego przez stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski mogły zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, firmy, związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne (pod warunkiem wskazania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji). Kapituła wybrała jako laureatkę
w kategorii miasto panią Karolinę Kornas.

Karolina Kornas - dyrygentka chóralna, pedagog, instruktor wokalny, animatorka rozwoju artystycznego mieszkańców naszego regionu. Pełni funkcję Dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tczewie w której jest wieloletnią nauczycielką muzyki. Pani Karolina jest także instruktorką w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz zastępcą prezesa w Stowarzyszeniu "Kociewie z Pasją". Jest dyrygentką scholi i różnych chórów. Tworzy kompozycje, aranżacje i harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne, a także odkrywa nowe talenty. Jest laureatką przyznawanej przez prezydenta Tczewa nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Ukończyła klasę pianina w Ognisku Muzycznym w Tczewie, podyplomowe studium "Muzyka w szkole podstawowej i gimnazjum" oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Posiada tytuł Professional Vocal Coach potwierdzony certifikatem, który zapewnia kwalifikacje w diagnozowaniu głosu i uprawnia do uczenia emisji głosu metodą MIX.

W 2000 roku założyła chór młodzieżowy przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Tczewie oraz parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie. W roku 2010 zainicjowała powstanie amatorskiego chóru mieszanego dla mieszkańców Osiedla Staszica w Tczewie. Dzięki współpracy z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą "Torpeda", w 2013 roku, wspólnie z mężem, założyła Zespół Pieśni i Tańca "Frantówka".

Organizatorka i pomysłodawczyni wielu koncertów, akcji charytatywnych, wydarzeń miejskich, przeglądów i warsztatów wokalnych. Wykładowczyni w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie. Obecnie prowadzi zespół "Nieboskłonni", który występuje na licznych ogólnopolskich festiwalach, m.in. Przystanek Jezus w ramach Pol'n'Rock Festiwal. Doświadczenie w pracy z chórami dziecięcymi zdobyła dzięki prowadzeniu szkolnych zespołów i chórów amatorskich. Od 2015 roku kieruje Chórem Dziecięco-Młodzieżowym "Passionatka", który uczestniczył w ogólnopolskim projekcie "Akademia Chóralna" i jest pięciokrotnym laureatem Pomorskiego Przeglądu Chórów Dziecięcych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako dyrygentka kierowała nagraniem ośmiu płyt CD. Tworzy kompozycje składające się m.in. na Oratorium "Cztery pory życia - pro life", aranżuje oraz harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne.

W 2022 roku koordynowała koncert tczewskich i gdańskich muzyków "Gramy dla Ukrainy", którzy w Centrum Kultury i Sztuki zagrali na rzecz pomocy Ukrainie oraz koncert "Pasja miłości" w wykonaniu chóru Nieboskłonni p pod czas którego odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy, a także co roczne koncerty kolęd świątecznych.

Jako zastępca prezesa Stowarzyszenia "Kociewie z Pasją" od lat wspiera rozwój artystyczny społeczności lokalnej poprzez prowadzenie zajęć muzycznych w ramach aktywności szkoleniowych pod nazwą "Moozykalnia", organizację koncertów, kolonii, akcji charytatywnych i warsztatów.

Pani Karolina Kornas decyzją kapituły plebiscytu otrzymuje tytuł ProObywatel 2022 w kategorii miasto Tczew za szerokie działania w spierające i inicjujące rozwój aktywności artystycznej mieszkańców regionu, rozwijanie ich pasji, zdolności i talentów, wspieranie lokalnych artystów oraz tworzenie warunków rozwoju kulturalnego dla każdego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +11

  xxx_gość_gość_gość

  01.02.2023, 09:58

  Cała prawda .....

  A inni kandydaci to jacy byli ? Z UM ? Sami swoi ......

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx3 
 • +5

  Kajzer i spółka_gość

  01.02.2023, 11:29

  ja chcem zostać posłem PSL

  Na razie jestem sprzedawcom nawozu ale potrafię także sprzedawać innych. Wymyslili se stowarzyszenie z adresem siedziby tutaj... tnij.tcz.pl/?u=98f9b1 i se nagrody rozdaja mając nadzieje że ciemny lud to kupi. fikcja na resorach

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx5 
 • +12

  kjhg_gość

  01.02.2023, 11:08

  W dzisiejszych czasach w Polsce, jak nie masz w nazwie instytucji w której pracujesz, słowa "katolickie", to nie dostaniesz żadnej nagrody lub dotacji np. na remont szkoły...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • Kay_gość_gość

  02.02.2023, 12:33

  "4 pory życia" w fazie zygoty i "zagrożenia" eutanazją wtedy to jest "życie" pomiędzy tymi etapami to nikogo nie interesuje co się dzieje z człowiekiem.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Anonim_gość

  02.02.2023, 15:34

  To skoro została nagrodzona to może teraz się skupić na lepszym parkowaniu pod swoim blokiem, tak aby nie zastawiać dwóch miejsc parkingowych ????

  Odpowiedz
  IP: 89.64.xx7.xx2 
 • taa_gość

  07.04.2023, 11:11

  :P

  jakby byli namalowane linie to by można parkować na jednym dzbanie. poświęć energię i napisz do zarządcy parkingu..

  Cytuj
  IP: 195.94.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.