O zdrowiu psychicznym mieszkańców Pomorza

(fot. mat. prasowe)
O zdrowiu psychicznym mieszkańców Pomorza
7 listopada br., w Tczewie odbyła się konferencja o wyjątkowym znaczeniu, łącząca siły Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku oraz Fractal Concept Centrum Psychologii i Rozwoju. Inicjatywa ta poświęcona była wspieraniu zdrowia psychicznego mieszkańców Pomorza, zwłaszcza młodego pokolenia. Spotkanie, pod patronatem Prezydenta Miasta Tczew, miało charakter prewencyjny i profilaktyczny, ukazując, jak kluczową rolę odgrywa kompleksowa współpraca instytucji lokalnych.

Konferencja składała się z dwóch istotnych części, z których pierwsza została zorganizowana przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Spotkanie było poświęcone prezentacji projektu "Lepsza Przyszłość", platformy edukacyjno-informacyjnej współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dr Przemysław Sieracki, psychiatra, przedstawił narzędzie "Pomorskie Dla Ciebie", które zawiera cenne treści dotyczące zdrowia psychicznego, zasad postępowania w kryzysie oraz oferuje wsparcie specjalistów. Platforma ta staje się ważnym narzędziem ułatwiającym kontakt ze specjalistą i pomagającym młodym ludziom w trudnych chwilach. Drugą część konferencji zorganizowano we współpracy z Fractal Concept Centrum Psychologii i Rozwoju oraz Powiatową Komendą Policji w Tczewie. Prezentowano ofertę pomocy psychologicznej, terapeutycznej i środowiskowej dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Specjaliści podczas panelu dyskusyjnego zwrócili uwagę na skalę i ryzyko występowania zaburzeń psychicznych w lokalnym środowisku.

Spotkanie miało na celu prewencję i profilaktykę, ukazując, jak ważna jest współpraca instytucji, tworząc sieć wsparcia i integrując działania systemu ochrony zdrowia psychicznego z edukacją.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -4

  Biczownik _gość

  15.11.2023, 00:07

  Słyszę głos Boga.

  Bóg mówi do mnie. Bóg mówi abym cię żywcem obdarł ze skóry ty brudna grzesznico! Spłoniesz w piekle!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx8 
 • -1

  Wyuzdana ladacznica _gość

  15.11.2023, 04:07

  Horror story.

  Ciekawe ilu takich świrów mija mnie codziennie na ulicy.

  Cytuj
  IP: 185.206.xx5.xxx 
 • bORYS_gość

  15.11.2023, 08:15

  MAM WIZJE

  Mój stan psychiczny znacznie się poprawił odkąd przestałem oglądać TV , przestałem chodzić do kościoła. Mam teraz do wszystkiego dystans i interesuje mnie tylko moja rodzina. Jestem szczęśliwy i zdrowy , nie żrę tych MC donalduf , burgeruf i i tych innych ścierw w tym czewie. Biegam , skaczę , dbam o siebie zarabiam sporo i cisze się życiem , bo nadchodzi WIELKA UNIA , KTÓRA WAS POŻRE...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +3

  kot_gość

  15.11.2023, 10:07

  konferencja

  Pytanie zasadnicze-gdzie była podana informacja o tek Konferencji? Wielu zainteresowanych-praktyków i specjalistów chętnie by wysłuchało i podyskutowało o problemie.A tu -cisza.Czyżby chodziło o taką ciszę?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.