Sprawdź swoje punkty karne po feriach

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Sprawdź swoje punkty karne po feriach
Niemal 362 tysiące osób sprawdziło w ubiegłym roku swoje punkty karne bez wizyty na komisariacie, bez stresu i zakłopotania. Nie masz pewności ile punktów masz na koncie po zimowych wyjazdach? Sprawdź to od ręki.

- To w pełni bezpieczna e-usługa. Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć - dodaje.


To możliwe dzięki CEPiK

Jak to jest, że liczbę punktów karnych możemy sprawdzić przez Internet? To możliwe dzięki systemowi CEPiK2.0, który umożliwia dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.


WAŻNE: Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie policji. Szczegóły znajdziesz w opisie załatwienia sprawy w komisariacie policji.

Szybka jazda

Sprawdzenie punktów karnych przez Internet jest bardzo proste - to tylko 4 krótkie kroki.

Podstawa - musisz mieć Profil Zaufany. Jeśli do tej pory go nie założyłaś/ założyłeś, zrób to teraz.

Profil Zaufany gotowy. Oto kolejne kroki.

Krok 1. Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl .

Krok 2. Wybierz kategorię "Kierowcy i pojazdy", a następnie - "Sprawdź swoje punkty karne".

Krok 3. Po przeniesieniu na stronę Profilu Zaufanego zaloguj się na swoje konto.

Krok 4. System automatycznie przekieruje Cię z powrotem do serwisu Obywatel.gov.pl, a na ekranie wyświetli się informacja o punktach karnych.

Wszystkie dane możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny - nie jest dokumentem urzędowym. W związku z tym urząd może go nie uznać - np. jako dowodu w sprawie.


Na przyszłość: jeźdź tak, aby nie trafić do... ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Bezpiecznej drogi!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  JAN_gość_gość

  26.02.2019, 21:13

  x

  kierowcy którzy nie pamiętają ile maja punktów karnych powinni miec zabrane prawo jazdy To znaczy że wykroczenia popełniają często i nakładane na nich kary nie przynoszą żadnych skutków wychowawczych

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.