Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Tczewie i okolicach!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Tczewie i okolicach!
Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu "Decydujesz, pomagamy". W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie POZYTYWNI, Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie, Dom Pomocy Społecznej w Rudnie.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem - najciekawszy i najpotrzebniejszy - projekt.

Pomysłowość uczestników prograamu "Decydujesz, pomagamy" z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. - opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!


Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Tczewie i okolicach rywalizują ze sobą:

Stowarzyszenie POZYTYWNI

Ideą projektu jest, aby dzieci, młodzież i seniorzy mogli się od siebie uczyć, zdobywać wspólnie nowe kompetencje, uzupełniać się w różnych obszarach życia. Projekt zainicjuje spotkania międzypokoleniowe, które dzięki wspólnym grom, zabawie, poznawaniu Internetu, pracom manualnym, wyprawie poza miasto i integracji zainspirują lokalną społeczność do działań nie tylko we własnym gronie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie

Celem projektu jest zwiększenie szans na uratowanie ludzkiego życia. Jednostka Straży Pożarnej najczęściej jest pierwsza na miejscu zdarzenia, dlatego strażacy przy pomocy defibrylatora AED będą mogli szybciej i skuteczniej udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Również, dzięki łatwości w użytkowaniu defibrylatora, pomocy będzie mógł udzielić każdy obywatel.

Dom Pomocy Społecznej w Rudnie

Projekt zakłada organizację integracyjnego turnieju koszykówki na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, który ma na celu pokazanie problemu niepełnosprawności oraz znaczenia sportu jako formy ich rehabilitacji. Uczestnicy poznają także zasady gry "fair play". Działania wpłyną na pozytywne postrzeganie niepełnosprawności, integrację międzypokoleniową oraz uświadomienie społeczności lokalnej, że ma wpływ na zmianę swojego otoczenia.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Pruszcz Gdański, Tczewo, Starograd Gdański

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  Ewa_gość

  22.01.2019, 08:53

  Może rzucić kostką i los wybierze kto ma dostać a kto nie?

  Odpowiedz
  IP: 195.201.xx8.xx6 
 • +2

  EkO_gość

  22.01.2019, 09:28

  Ee?

  "TczewO"??? Gdzie to?

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • McK_gość

  22.01.2019, 18:04

  Tczewo

  Komentarz wisi od rana, a nikt w Tcz.pl nie poprawił... Przy tej ilości art. to niesamowite.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx4 
 • qq_gość

  22.01.2019, 11:08

  Szkoda że Tesco zamykają w Tczewie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.