"Mistrz" o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz z oficjalnym zwiastunem i plakatem

Już 27 sierpnia do kin trafi jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Mistrz" z Piotrem Głowackim. Galapagos Films prezentuje oficjalny zwiastun i plakat produkcji inspirowanej historią Tadeusza Pietrzykowskiego, który podczas wojny walczył o życie na obozowych ringach."Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz" - podkreśla reżyser Maciej Barczewski. "Tytuł >>Mistrz<< traktuję jako słowo, które ma wiele różnych definicji i interpretacji. Cały film jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być mistrzem?" - dodaje odtwórca głównej roli Piotr Głowacki.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W rolach głównych: Piotr Głowacki ("Bogowie"), Grzegorz Małecki ("Kurier"), Marcin Bosak ("W ciemności"), Marian Dziędziel ("Dom zły"), Piotr Witkowski ("Proceder"), Rafał Zawierucha ("Pewnego razu...w Hollywood"), Marcin Czarnik ("Syn Szawła") i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

"Mistrz" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego ("My Pretty Pony"), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Ikar. Legenda Mietka Kosza") nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska ("Kamienie na szaniec"). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki ("Bogowie").W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni. ">>Mistrz<< jest najlepszym polskim dramatem bokserskim" - pisał w trakcie festiwalu Kuba Koisz. "Uniwersalna opowies?c? o człowieczen?stwie i godnos?ci w czasach bez grama nadziei. Piotr Głowacki w roli Tadeusza Pietrzykowskiego to wielka aktorska kreacja" - podkreślała Karolina Korwin Piotrowska.

"Mistrz" jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są współtwórcy sukcesu filmu "Najlepszy" - Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films). Koproducenci: Telewizja Polska, Cavatina GW, Hardkop, Moovi. Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

Równolegle z premierą filmu 1 września do sprzedaży trafi także książka "MISTRZ. Tadeusz >>Teddy<< Pietrzykowski" przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.

KONTAKT:

Magdalena Roman
Galapagos Films
e-mail: magdalena.roman@galapagosfilms.pl
Źródło informacji: Galapagos Films

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +9

  Trump_gość

  21.07.2021, 16:03

  Nie mogę się doczekać

  W końcu powstał film o niesamowitej walce o życie Tadeusza Pietrzykowskiego. Historia godna przypomnienia

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • -1

  ._gość

  21.07.2021, 23:17

  ...

  To już chyba trzeci film pod tym samym tytułem mistrz 1931, mistrz 1979.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +3

  ._gość

  21.07.2021, 23:41

  ...

  No tak tamten mistrz był amerykański a nasz Polski.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +1

  _gość

  22.07.2021, 05:05

  To będzie dobry film

  Trzeba będzie ruszyć się do kina.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.