Młoda kobieta i mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem

Koronawirus, COVID-19 (fot. tcz.pl)
Tczew - Młoda kobieta i mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem
Już szesnastu mieszkańców powiatu tczewskiego choruje na koronawirusa. W czwartkowe popołudnie zakażenie COVID-19 potwierdzono u kolejnych dwóch osób.

Rano informowaliśmy o nowym przypadku z powiatu tczewskiego, niestety popołudniu okazało się, że są kolejne. Obecność COVID-19 potwierdzono już u 468 mieszkańców Pomorza.

- Potwierdzono 2 nowe przypadki w naszym województwie - u kobiety i mężczyzny w młodym wieku z powiatu tczewskiego, objętych wcześniej nadzorem epidemiologicznym - mówi Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.


Stan zdrowia osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem Sars-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne. W ciągu ostatniej doby w województwie odnotowano 10 nowych ozdrowień i kolejny zgon osoby zakażonej.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (28)
dodaj komentarz

 • -35

  Zarażony_gość

  07.05.2020, 20:19

  Po ch** te artykuły? Kto ma umrzeć to umrze. Ja byłem zarażony i rzyję. Teras robicie nagonkem na ludzi. Tera bendom wszyscy wiedziali które części powiatu są "śmiertelnie" skażone niczym ziemia wokół Czarnobyla po wybuchu?

  Odpowiedz
  IP: 68.183.xx2.xx3 
 • +39

  thd_gość

  07.05.2020, 20:44

  Mistrzu w czasie swojej choroby ogarnij zasady ortografii, fora będą szczęśliwsze.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx0.xx8 
  +12

  chm _gość

  07.05.2020, 21:13

  coś kręcisz

  Z tego co wiem w powiecie tczewskim wyzdrowiały cztery osoby , trzy kobiety i jeden mężczyzna . Tym facetem nie jesteś Ty .

  Cytuj
  IP: 83.23.xx4.xx1 

  Blaszka_gość_gość_gość_gość

  08.05.2020, 21:00

  Naucz sie

  Naucz się pisać tczewski buraku szkoła się kłania błąd na bledzie

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • +2

  go_gość

  07.05.2020, 21:09

  Jak można chorować bezobjawowo

  Odpowiedz
  IP: 46.215.xx8.xx5 
 • +4

  d_gość

  08.05.2020, 09:34

  Osoba, która jest chora bezobjawowo, to taka, u której wirus pozostaje w organizmie, replikuje się, może zakażać, ale nie prezentuje żadnych objawów klinicznych - mogą one być nieznaczne.

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +6

  mieszkanka_gość_gość

  08.05.2020, 00:06

  przybywa

  Przybywa w naszym powiecie i będzie przybywało. 1 -brak informacji w jakim rejonie powiatu jest koronawirus. Czy okolice Tczewa, czy okolice Pelplina , czy okolice Gniewu, Subkowy, Swarożyn a może Oplenie. W którym obrębie trzeba wzmóc ostrożność, żeby się nie rozprzestrzeniał. 2-- W galerii jest dramat. Na parkingu jest zalecenie , aby zajmować co drugie miejsce postojowe i co ???? Nikt tego nie pilnuje ! Ani zarządca galerii, ani klienci. Cały parking zastawiony. Na wejściach /wszystkich zamiast dwóch/, brak ochrony, która by wpuszczała odpowiednią ilość osób. Ale po co niech się zarażają.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx1 
 • +1

  observeur_gość

  08.05.2020, 03:34

  Taki mamy klimat. Mądrosci i roztropnosci barana prosbą nie nauczysz. Wczoraj w Brico musialem jednego barana opier.olic jak burą sukę, stał w kolejce za mną dosłownie 0,5 metra ode mnie a jak sie rozkaszlałem (pozostałosci po zapaleniu oskrzeli) to zaczął stękac, że nie kaszlę w zgięcie ramienia. Wiec sie odwracam i pytam barana, ku.wa ślepy jestes to są według ciebie 2 metry? wypier...alaj 2 metry ode mnie, a nie siedzisz mi prawie na plecach, wydymac mnie chcesz? Wyraz twarzy bezmyślnego tłuczka do kartofli. A tłum w kolejce zero poparcia. Widac kazdemu wisi i Ty sie dziwisz, ze nawet w sklepach własciciele szczają na zarzadzenia?

  Cytuj
  IP: 31.0.xx7.xx0 
  +5

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  08.05.2020, 09:16

  Przykładów na to, że obsługa sklepu ma w d..pie zakazy i nakazy jest więcej. Ja np. mogę pozdrowić ochroniarza z Carrefoura, który stoi przed bramkami przy dozowniku na płyn do rąk i ma w poważaniu czy ktoś ma maseczkę i rękawiczki, nie wspomnę już o liczeniu osób na liczbę powierzchni sklepu (po twarzy widać że to chyba zbyt skomplikowane).

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +8

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  08.05.2020, 09:20

  PS

  Chciałbym również zwrócić uwagę na lodziarnię na Wojska Polskiego (Spółdzielnia Jasna). Byłem świadkiem jak Pan (bez maseczki) płacąc za lody dla rodzinki wyciągnął z kieszeni pliczek banknotów, po czym śliniąc palce odliczył określoną ilość banknotów i dał je ekspedientce. Ta obślinone pieniądze wzięła i nie zmieniając rękawiczek (sarkastycznie powiem, że chyba to był wielorazowy lateks) zaczęła nakładać lody następnemu klientowi. Jak to zobaczyłem to odechciało mi się lodów.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +5

  c_gość

  08.05.2020, 11:18

  Mogłoby się wydawać, że ludzie z biegiem czasu przywykną do noszenia maseczek, ale jest odwrotnie. Coraz więcej osób odkrywa nos, co powoduje, że noszenie maseczki nie ma sensu. Wiele osób ma tak nisko maseczkę ściągniętą, że usta nawet są odkryte. Wiele osób w ogóle nie zakłada maseczki. Bo ja tylko ze śmieciami, bo ja tylko do sklepiku na chwilę, bo ja z psem tylko, bo do samochodu idę i nie potrzeba, bo do biegania, nie trzeba, bo kogo ja zarażę i kto mnie zarazi, bo na rower nie trzeba. Wiele osób nie ma maseczki i w niektórych sytuacjach zaciągają na twarz jakieś golfy, szaliki, czy chustki, co też nic nie daje i jest bez sensu, ale dozwolone. No i na koniec, prawie nikt już nie zawraca sobie głowy utrzymaniem bezpiecznego dystansu ani noszeniem rękawiczek . Do niedawna ludzie nosili rękawiczki (oczywiście nie wszyscy), a teraz już prawie nikt.

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx5 
  +2

  Zgred_gość

  08.05.2020, 20:25

  Hehehehe

  Tak samo wczoraj w Intermarshe jedna stara raszpla z toną karminowej szminki na warach lansowała się z maseczką jako naszyjnik, bez jakichkolwiek rękawiczek, macając (tfu!!!) wszystkie ogórki w skrzynce, z których kupiła (może) jednego. Ochroniarz miał to w dooopie. Odechciało mi się dalszych zakupów. Zaścianek jak wuj. Pozdrowienia dla normalnych.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx8 
 • +10

  kiss_gość

  08.05.2020, 06:11

  "Taki mamy klimat. Mądrosci i roztropnosci barana prosbą nie nauczysz. Wczoraj w Brico musialem jednego barana opier.olic jak burą sukę, stał w kolejce za mną dosłownie 0,5 metra ode mnie a jak sie rozkaszlałem (pozostałosci po zapaleniu oskrzeli) to zaczął stękac, że nie kaszlę w zgięcie ramienia. Wiec sie odwracam i pytam barana, ku.wa ślepy jestes to są według ciebie 2 metry? wypier...alaj 2 metry ode mnie, a nie siedzisz mi prawie na plecach, wydymac mnie chcesz? Wyraz twarzy bezmyślnego tłuczka do kartofli. A tłum w kolejce zero poparcia. Widac kazdemu wisi i Ty sie dziwisz, ze nawet w sklepach własciciele szczają na zarzadzenia?"

  I po co się jeszcze do Brico pchasz z "pozostałościami po oskrzeli" .Nie dziwie się ,że ci uwagę zwrócił pewnie nie jeden chciał tylko zachowałeś się jak gbur ...to odpuścił bo z takimi nie ma co bo i tak nie zrozumieją .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx3 
 • +4

  observeur_gość

  08.05.2020, 14:33

  Po co sie pcham? Po zakupy. A po co ty sie pchasz ze swoją głupotą? Zapalenie oskrzeli nie jest chorobą wirusową ani zakażną, moze zamiast wypisywac głupie komentarze zajrzyj do wikipedii i sie doinformuj, a nie trzesiesz sie na widok kazdego kaszlącego w strachu, ze cie zakazi koronawirusem, skoro sam masz w d.pie nakazy utrzymania 2 metrów i tego nie robisz. Na własną prośbę byś sie zakaził, gdybym miał koronawirusa. Do kogo wtedy szedłbys na skargę, skoro się przyczyniłes własną głupotą do zakazenia? Większosc tego nie rozumie i to jest najwiekszy problem. Nie wiem czy to Ty byłes cwaniaczku w tej kolejce, ale następnym razem zastanów się i moze weź coś na rozum: jakis propolis albo czopki na wstrzymanie.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx7.xx0 
  +3

  observeur_gość

  08.05.2020, 14:44

  A co do gbura. Uwielbiam ludzi madrych i roztropnych, wręcz ich podziwiam, zaś głąbami gardzę. Jedną z dobrych metod na naukę w kazdym wieku jest solidny opier.ol i obnażenie głupoty delikwenta w miejscu, gdzie jest jak najwiecej ludzi o roznych przekonaniach. Jesli nastepnym razem taki delikwent pomny na ostatnie zdarzenie bedzie sie trzymał narzuconych reguł to ma nowe doswiadczenie, które pozwoli mu (byc moze) życ trochę dłuzej nie narazajac sie na niebezpieczenstwa. Ma korzysc, choc otrzymał ja w sposób dla niego nieprzyjemny, nauczyciele mu tego nie dali, rodzice mu tego nie dali, doswiadczen zyciowych brak, a tu nagle jakis anonimowy Iksinski dał mu lekcję zycia. Nie robię tego dla osobistej satysfakcji czy zlosliwosci albo odreagowania codziennej frustracji istniejącym stanem, ale dlatego, że jestem zdania nie od wczoraj, ze chowanie głowy w piasek i udawanie, ze sie czegos nie widzi albo olewanie - zawsze obraca sie przeciwko nam (w dalszej perspektywie). Pozdrawiam nie-gbura.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx7.xx0 
 • +1

  jj_gość

  08.05.2020, 08:30

  wirus

  wirus już był w grudniu tylko nie był badany, 1/4 Tczewa już ma to za sobą

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx0 
 • +2

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  08.05.2020, 09:22

  Tylko dane o zgonach się nie zgadzają. Pewnie Reptalianie porywali zwłoki.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +2

  observeur_gość

  08.05.2020, 15:01

  Według statystyk ludzie, którzy umieraja na koronawirusa to garstka wybrańców i ci są oznaczani w statystykach. Nikt jednak nie umieszcza w statystykach umieralnosci ludzi, u których to koronawirus wywołał poglębienie się objawów i zapaść organizmu w wyniku tzw. chorób towarzyszących (nadcisnienie, cukrzyca, hashimoto, alergie wszelkich rodzajów, astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc PLUS wszystkie inne choroby tzw. cywilizacyjne, katalog chorób jest dosc obszerny). Najczesciej chorób nie rozpoznanych i nie leczonych, choć także chorób leczonych i lekoodpornych w leczeniu. Matematyka stosowana w statystykach koronawirusowych to prosta zaleznosc: umiera człowiek zdrowy zarazony tylko koronawirusem to oznaczamy go w statystykach, umiera człowiek schorowany na cukrzycę etc i tez zarazony koronawirusem, ale umiera w wyniku powikłań to NIE zaznaczamy go w statystkach. Jakiez to proste, ale tak naprawdę obnaza obłudę statystyk i fakt, ze stan zdrowia spoleczenstwa jest w strasznym stanie, ludzie nie dbają o siebie albo lekarze są cieniasami i nie umieją rozpoznac i poprawnie leczyc tychze chorób towarzyszących, bo przychodzi jakis tam sobie wirusek i rozkłada całe to schorowane towarzystwo. Reasumujac pandemia koronawirusa jest swietną lekcją poglądową dla ludzi o szerokich horyzontach, a wnioski i konsekwencje wniosków nalezy rozwazyc i wprowadzic w zycie (w swoje zycie, bo uleczyc polskiej słuzby zdrowi bez radykalnych kroków się NIE-DA).

  Cytuj
  IP: 31.0.xx7.xx0 
 • c_gość

  08.05.2020, 09:33

  tnij.tcz.pl/?u=9980f0

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +2

  c_gość

  08.05.2020, 11:09

  "Taki mamy klimat. Mądrosci i roztropnosci barana prosbą nie nauczysz. Wczoraj w Brico musialem jednego barana opier.olic jak burą sukę, stał w kolejce za mną dosłownie 0,5 metra ode mnie a jak sie rozkaszlałem (pozostałosci po zapaleniu oskrzeli) to zaczął stękac, że nie kaszlę w zgięcie ramienia. Wiec sie odwracam i pytam barana, ku.wa ślepy jestes to są według ciebie 2 metry? wypier...alaj 2 metry ode mnie, a nie siedzisz mi prawie na plecach, wydymac mnie chcesz? Wyraz twarzy bezmyślnego tłuczka do kartofli. A tłum w kolejce zero poparcia. Widac kazdemu wisi i Ty sie dziwisz, ze nawet w sklepach własciciele szczają na zarzadzenia?"

  Ciebie powinni opie.....ć, jak burą sukę. Skąd ludzie mają wiedzieć, że twój kaszel to akurat pozostałość po zapaleniu oskrzeli? Poza tym sam piszesz, że nie czepiał się kaszlu, tylko tego, że nie kaszlesz w łokieć, zgodnie z zaleceniami. Ciekawe, czy maseczkę miałeś , a jeśli tak, to czy miałeś zakryty nos. Dziwisz się, że tłum Cie nie poparł? Pewnie myśleli to samo, co ten, który Ci uwagę zwrócił, ale on jako jedyny nie wytrzymał. A wystarczyło tylko kaszleć w łokieć. Wiem, ze to bardzo trudne i wymaga dużo ćwiczeń i przygotowań, ale mamy pandemię. Ludzie umierają, 80% przechodzi bez objawów, ale wirusa roznosi i można chyba było się troszkę qr**a wysylić i kaszlnąć w łokieć?

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +4

  Ania_gość

  08.05.2020, 15:34

  Do observeur

  I teraz Pan observeur otrzymał za darmo lekcję życia. Może nauczy się kaszleć w łokieć i trzymać język za zębami, bo opierdalać jak burą sukę już potrafi. Myśli, że rozumy pozjadał.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx0 

  observeur_gość

  09.05.2020, 14:01

  Miał maseczkę wzorowo załozoną, maiła rekawiczki wzorowo załozone, trzymał dystans okolo 2 metry od poprzedzajacego go kupujacego. Wszystkie powyzsze sugestie i argumenty ad personam mozesz sobie w kapcie wsadzic, bedziesz wyzszy. Nie sil sie na zdeprecjonowanie mojego zachowania faktem, ze moze nie mialem maseczki, a moze miałem zeza, a amoze miałem platfusa, bo to nie jest problemem, który ma wpływ na otoczenie. Problemem sa ci roszczeniowcy, którzy wymagaja od innych czegos sami majac w dooopie obostrzenia. Dla Ani juz odpowiadac nie bede, nie ma do czego sie odniesc., widac taki wasz styl.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx3.xx8 
 • +1

  g_gość

  08.05.2020, 15:21

  Lekarze przewlekle chorych leczą latami aby nie wyleczyć i tylko wypisywać leki.I to jest cały biznes WIELKIEJ FARMY.

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx2.xx3 
 • zbiszek_gość

  08.05.2020, 16:15

  Łojej

  "Jedną z dobrych metod na naukę w kazdym wieku jest solidny opier.ol"

  Oja... Proponuje jakieś kropelki na uspokojenie :). "Zapalenie oskrzeli nie jest chorobą wirusową ani zakażną, moze zamiast wypisywac głupie komentarze zajrzyj do wikipedii"

  Za wikipedią (żeby nie było, że jakiś portal medyczny dla głąbów wziełem): Przyczyny (ostre zapalenie oskrzeli) adenowirusy wirus grypy i paragrypy syncytialny wirus oddechowy rhinowirusy wirusy Coxsackie wirus Herpes Chlamydia pneumoniae Bordetella pertusis Haemophilus influenzae Mycoplasma pneumoniae Streptococcus pneumoniae Moraxella catarrhalis Mycobacterium tuberculosis

  Odpowiedz
  IP: 77.180.xx4.xx5 
 • observeur_gość

  09.05.2020, 14:05

  Tak to musiał byc portal dla głąbów. Zapalenie oskrzeli jako powikłanie zwykłego przechodzonego przeziębienia nie jest wywołane. Zatem proponuję periodyki medyczne, tam jest wiecej przyczyn zapalenia oskrzeli, bo te portale dla głąbów to zenada dla ludzi myslacych i inteligentnych.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx3.xx8 

  poprawione_gość

  09.05.2020, 14:07

  Wkradł sie czeski błąd w wypowiedz, poprawiam duzymi LITERAMI. Tak to musiał byc portal dla głąbów. Zapalenie oskrzeli jako powikłanie zwykłego przechodzonego przeziębienia nie jest wywołane WIRUSEM . Zatem proponuję periodyki medyczne, tam jest wiecej przyczyn zapalenia oskrzeli, bo te portale dla głąbów to zenada dla ludzi myslacych i inteligentnyc

  Cytuj
  IP: 5.172.xx3.xx8 
 • -1

  Lola_gość

  08.05.2020, 17:13

  Korona wirus

  J**a.C korona wirus!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx6 
 • Oj ludzie _gość

  08.05.2020, 21:58

  Więcej empatii

  Ludzie więcej empatii do drugiej osoby

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA