Kiedy wrócą dary żywnościowe z programu FEAD?

MOPS (fot. tcz.pl)
Tczew - Kiedy wrócą dary żywnościowe z programu FEAD?
Kiedy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie wznowi wydawanie darów żywnościowych - pyta nasza czytelniczka. "Dla niektórych to znaczna pomoc" - podkreśla.

O podjęcie sprawy poprosiła nasza czytelniczka:

- Od czerwca ub. roku tczewski MOPS zaniechał bez wyjaśnienia wydawania darów z programu FEAD. Zawsze to była jakaś pomoc dla osób objętych programem pomocy żywnościowej. Dla niektórych dość znaczna. Czy MOPS przewiduje ponowne wydawanie pomocy żywnościowej? - pisze do redakcji.


O wyjaśniania poprosiliśmy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, Julitę Jakubowską:


- Program FEAD jest realizowany wspólnie z gdańskim zarządem PKPS - porcje żywnościowe otrzymywaliśmy z Gdańska, a przez pewien czas po prostu ich nie było. Jednak mamy informację, że w pierwszym kwartale bieżącego roku pomoc wróci - mówi Julita Jakubowska.


W ramach programu można pozyskać podstawową pomoc żywnościową. Ze wsparcia mogą korzystać osoby ze środkami do 150 procent kryterium dochodowego, które wynosi 701 zł dla osoby samotnej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • E_gość

  20.01.2020, 09:44

  Dziekuje

  Dziękuję za Odzew ) Pozdrawiam . :)

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
 • +13

  Gość_gość

  20.01.2020, 10:06

  A co zrobicie jak się program kiedyś skończy?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx0 
 • -10

  janosik_gość

  20.01.2020, 11:31

  fead

  Nic. ale istnieje Jak daja to brać. i wiem ze ludzie np na połódniu Polski Dostaja rególarnie a u nas posucha dobze ze ktos to ruszyl.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx5 
  +2

  Gość _gość

  21.01.2020, 08:50

  To można się przenieść na południe, jak tak źle u nas. Wziąć się do pracy, a nie tylko krytykować.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx1 
 • +26

  alladyn_gość

  20.01.2020, 10:06

  Widziałem co się dział z tymi paczkami zaraz po wyjściu beneficjentów z mopsy który kiedyś był koło manhattanu ,mało wartościowe rzeczy które ciężko było spieniężyć np:mąka lądowały w okolicznych śmietnikach a bardziej wartościowsze rzeczy były odsprzedawane ludziom przechodzącym przez targowisko.Ludzie którym wszystko się należy - tylko pracować się nie chce żenada.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx7 
 • -1

  E_gość

  20.01.2020, 11:26

  z całym szacunkiem

  Z całym szacunkiem ale wszędzie zdarzają się ludzie i ludziska sama widziałam powyrzucane i zniszczone opakowania itd. Ale Jest spora grupa ludzi którym te dary naprawdę się przydają Produkty może dla Pana sa mało wartościowe oleje, sery gouda, mleko, koncentraty pomidorowe, szynki, ryby konserwowe, buraczki, powidła i dżemy, cukier, makarony ryże, herbatniki, groszek z marchewka i fasola w puszkach,pasztety, serki topione czy gulasze . Jeżeli według Pana to nie jest pomoc to niech sie pan cieszy. Nie potrzebuje Pan takiej pomocy ale jest grupa ludzi którym ona jest potrzebna i potrafia ją docenić. Jest grupa alkoholików którzy to spiniężaja , albo bezdomnych którzy nie potrzebuja rzeczy które trzeba gotować. Ale Tak jak pisałam w każdej grupie znajdzie sie jakieś ludzisko , dlaczego odmawiac przez takich pomocy ludziom którzy naprawde jej potrzebuja i doceniaja.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx5 
  -1

  On_gość

  20.01.2020, 11:29

  madry

  Nie widziałem jak żyje maki w darach

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx5 
 • -4

  To my_gość_gość

  20.01.2020, 12:51

  Mops

  Krnąbrność , bezczelność , chamstwo, brak empatii u niektórych pracownic tzw opiekunek Mops przeraza i poraża. Przykład miernej opiekunki Agnieszki Sz., która nigdy nic nie potrafi załatwić i pomoc , wręcz odstręcza ludzi swoim lekceważącym i wrednym stosunkiem do ludzi. Ma tupet. To nie tylko moja opinia, ale też innych osób, które miały do czynienia z tą pseudo opiekunka i skarżyły się na jej karygodne zachowanie. Skargi na nią podobno nic nie pomogą , nie odniosą żadnego zamierzonego efektu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +6

  m_gość

  20.01.2020, 20:15

  opiekunka?

  ja przepraszam ale o jaka forma opieki chodzi? zmiana pampersa czy pomóc w jedzeniu? A może ta pani ma pomóc się umyć? no przecież śmieszni jesteście. przecież pracownik socjalny przychodzi na wywiad nie jest od sprawowania opieki tylko sprawdzenia warunków życiowych w danym gospodarstwie domowym.a po drugie pracownik nie może udzielać pomocy finansowej każdemu kto się zgłosi i poprosi a jeśli widzi że ktoś ściemnia i kombinuje to jak ma się zachowywać. wy macie te kobiety za jakieś głupie? co cie zabolało moze że ci powiedziała że popyta sąsiadów? jak nie kłamiesz to czego się boisz? nie rozumiem.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +7

  Pracownik socjalny_gość

  20.01.2020, 18:46

  Do gościa co pisze o MOPS!!!!!!!!!!!!!!

  Po pierwsze: Pani Agnieszka Sz. to jedna z najbardziej pracowitych, kompetentnych, empatycznych, wyrozumiałych gotowych do pomocy pracowników socjalnych, Po drugie: Naucz się w końcu, że chodzący w teren załatwiający sprawy urzędowe piszący wywiady to pracownik socjalny a nie , opiekunka!!!!!!! Pracownik socjalny pomaga osobom i rodzinom przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Wspiera klientów pomocy społecznej w procesie usamodzielniania i integracji społecznej. Wykonuje swoje zadanie z narażeniem własnego życia i zdrowia. Pracownicy socjalni mają wykształcenie wyższe, po za tym cały czas się szkolą, posiadają wiedzę z różnych dziedzin Po trzecie: Większość klientów pomocy społecznej nastawiona jest tylko na branie pieniędzy i nie chce innej formy pomocy, nie współpracuje z pracownikiem socjalnym w celu poprawy swojej sytuacji. Po czwarte: Obrażasz funkcjonariusza publicznego, a za grozi kara grzywny lub ograniczenie wolności, więc zastanów się o czym piszesz.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx8 
 • -1

  PRACOWNIK SOCJALNY_gość

  20.01.2020, 19:21

  Do gościa co pisze o MOPS!!!!!!!!!!!!!!

  Po pierwsze: Pani Agnieszka Sz. jest jednym z najbardziej empatycznym, wyrozumiałym, doświadczonym, kulturalnym, pracowitym, kompetentnym pracownikiem socjalnym . Po drugie: Pracownicy socjalni pomagają osobom i rodzinom przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Wspierają klientów pomocy społecznej w procesie usamodzielniania i integracji społecznej. Wykonują swoje zadanie z narażeniem własnego życia i zdrowia. Po za tym mamy wykształcenie wyższe, cały czas się kształcimy, posiadamy wiedzę z różnych dziedzin. Pracownik socjalny to nie opiekunka!!!!!!!!!!! - mylisz pojęcia. Po trzecie : Większość osób korzystających z pomocy społecznej nastawiona jest na branie kasy, nie chce innej formy pomocy, nie współpracuje z pracownikiem socjalnym w celu poprawy swojej sytuacji życiowej. Po czwarte: Obrażasz funkcjonariusza publicznego, a to zgodnie z art. 222 kodeksu karnego grozi grzywną lub pozbawieniem wolności, więc zastanów się co piszesz.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx8 
 • m_gość

  20.01.2020, 20:03

  "Nie widziałem jak żyje maki w darach"

  to widocznie krótko żyjesz.maka była wydawana w dość sporych ilościach nawet. Ale faktycznie dość długo już jej nie było tak samo jak kaszy z warzywami i płatków kukurydzianych.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +2

  m_gość_gość

  20.01.2020, 20:20

  ja jestem zadowolona z tej pomocy.moje dzieci bardzo lubią sery, serki topione resztę żywności też wykorzystuje.jeszcze nigdy nic nie wyrzucilam. cieszę się że pomoc żywnościowa wróci. Gniew dostał w zeszłym tygodniu juz

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • dick_gość

  21.01.2020, 07:58

  "porcje żywnościowe otrzymywaliśmy z Gdańska, a przez pewien czas po prostu ich nie było..." - super wyczerpująca odpowedź

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -4

  To my_gość_gość_gość

  21.01.2020, 11:25

  Do pracownika socjalnego

  Widzę, że nawet nie można wyrazić swojej opinii na temat pracowników socjalnych. A mamy podobno wolność słowa i każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania . Ten pracownik socjalny nie został w żaden sposób obrażony, nie ma w tym wpisie żadnych wulgaryzmów, wyzwisk,jest tylko stwierdzenie faktu i wyrażenie opinii, na temat pracy danej osoby. Mamy do tego chyba prawo???To opinia paru osób , nie tylko jednostki. Po podpisie widać ,że jesteś pracownikiem socjalnym, więc będziesz bronić koleżanki po fachu. Zrozumiałe. Racja,że pracownik socjalny to nie opiekunka, ale większość ludzi tak nazywa pracowników socjalnych Mops i tak się przyjęło. I na koniec proszę nie grozić grzywna, ani więzieniem , bo groźby są również karalne, a w tym wpisie nie ma podstaw do zastosowania takich środków, gdyż nie ma tam nic obraźliwego i wulgarnego. Jest tylko wyrażenie opinii, do której każdy obywatel demokratycznego państwa ma prawo.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +2

  Ja_gość

  21.01.2020, 16:55

  Nie obrażasz?

  Nazywanie kogoś chamskim, miernym według ciebie nie jest obrażaniem? Nie trzeba być wulgarnym żeby kogoś obrazić. Wolność słowa jest ale nie zmienia to faktu że kultura wypowiadanych przekonań też obowiązuje. Każdy patrzy i ocenia ze swojego punktu widzenia, praktycznie nie spotyka się obiektywnych ludzi a prawda zawsze leży gdzieś na środku. Warto się dwa razy zastanowić zanim się kogoś oceni.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +3

  Tczewianin_gość_gość

  21.01.2020, 11:44

  Do roboty a nie po dary!

  A może czas zakasać rękawy i zająć się pracą co?

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx8 
 • +6

  mk_gość_gość

  21.01.2020, 12:17

  "Nic. ale istnieje Jak daja to brać. i wiem ze ludzie np na połódniu Polski Dostaja rególarnie a u nas posucha dobze ze ktos to ruszyl."

  a ty po słownik powinieneś ruszyć

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx3 
 • -1

  To my_gość_gość_gość

  21.01.2020, 21:49

  Żenada

  "Nazywanie kogoś chamskim, miernym według ciebie nie jest obrażaniem? Nie trzeba być wulgarnym żeby kogoś obrazić. Wolność słowa jest ale nie zmienia to faktu że kultura wypowiadanych przekonań też obowiązuje. Każdy patrzy i ocenia ze swojego punktu widzenia, praktycznie nie spotyka się obiektywnych ludzi a prawda zawsze leży gdzieś na środku. Warto się dwa razy zastanowić zanim się kogoś oceni."

  Nie masz pojęcia co to jest obrażanie kogoś. . Nazywając kogoś miernym, marnym pracownikiem to nie jest żadna obraza, tylko stwierdzenie faktu i wyrażenie opinii na temat pracy i zachowania tej osoby. A to, że ten ktoś czuje się tym obrażony, to już jego problem i powinien zwrócić uwagę na to co robi źle i próbować to zmienić. Ta osoba podczas rozmowy była opryskliwa, niegrzeczna , wręcz bezczelna. Do tego nie potrafiła załatwić prostej sprawy, nawet nie próbowała pomóc. Więc jak mamy ocenić jej zachowanie, jako wysoce kulturalne i wzorowe??? No raczej nie!!!! Widzę , że uaktywniły się osoby z kręgu Agnieszki Sz i pewnie też ona sama. Nie ma sensu ciągnąć tematu, bo jak się mówi potocznie ruszysz gó......no to śmierdzi. I już zaczyna śmierdzieć.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.