Ponad trzy miliony złotych dofinansowania na projekt aktywizujący wykluczonych

Starostwo Powiatowe (fot. tcz.pl)
Tczew - Ponad trzy miliony złotych dofinansowania na projekt aktywizujący wykluczonych
Powiat Tczewski uzyskał ponad trzy miliony złotych dofinansowania na projekt - "Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim - edycja II". Zadanie ma służyć podwyższeniu aktywności zawodowej wśród najbardziej wykluczonych grup.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Powiat Tczewski uzyskał dofinansowanie do realizacji projektu pod nazwą: "Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim - edycja II" w kwocie 3 526 651,08 zł z czego dofinansowanie wynosi 3 066 653,11 zł.

- Celem głównym projektu jest zmniejszenie poziomu ubóstwa i włączenie społeczne poprzez wzrost aktywności społecznej i zawodowej 205 (110 kobiet/95 mężczyzn, w tym 40 osób z niepełnosprawnością) osób wykluczonych społecznie oraz ich otoczenia. Do najważniejszych działań w projekcie zaliczyć należy działania w zakresie aktywizacji społecznej oraz możliwość skorzystania z terapii psychologicznej. Dostępne będzie również wsparcie asystenckie, animacyjne i streetworkingowe. - informuje Starostwo Powiatowe w Tczewie.


W ramach projektu powstanie Inkubator Przedsiębiorczości Młodych, w ramach którego kompleksowe wsparcie otrzymają osoby między 18 a 21 rokiem życia.


Projekt realizowany będzie przez Zespół Szkół Technicznych w Tczewie, który został liderem projektu. Partnerami formalnymi w projekcie są: Fundacja Pokolenia, NZOZ Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik", Miasto Tczew, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie. Partnerami nieformalnymi w projekcie są: Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, PCPR w Tczewie, Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Tczewie, Zespół Kuratorów Sądowych itp.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  dyscyplina_gość

  24.01.2020, 12:38

  zsyosuj i będzie dobrze

  chwila , jak się nie uczyli , to do łopaty się nadają lub do ZUKU śmieci zbierać. Najlepszym psychologiem jest dyscyplina. Taki młody nierób przyjmie się do pracy i tylko telefon go interesuje. Lewackie wychowanie zbiera żniwo,, RÓBTA CO CHCETA,, http://www.youtube.com/watch?v=NYgR1wkfu24

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • -5

  observeur_gość

  24.01.2020, 19:14

  Link do filmu powinien zostac usuniety, bo tresci multimedialne nawołują do nienawisci i przemocy wobec dzieci (cyt. "dostaną lanie" w domysle dzieci, które mają swoje własne zdanie). No gimbusy do dzieła :-)

  Cytuj
  IP: 5.172.xx7.xx8 
 • +1

  Klasyk _gość

  26.01.2020, 07:58

  Wiadomo

  "W telefonie grzebać, to każden jeden potrafi, ale robić nie ma komu."

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx8 
 • +2

  B_gość

  26.01.2020, 12:22

  Obawiam się, że efekty będą jak zwykle czyli kilka osób przytuli trochę kasy bo ktoś na tym zarobi a osoby wykluczone będą nadal wykluczone

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.