Policja wyjaśnia okoliczności wypadku w Rudnie

Wypadek w Rudnie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policja wyjaśnia okoliczności wypadku w Rudnie

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w Rudnie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w skarpę i wpadł do rowu. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala trafiła pasażerka samochodu. Stróże prawa zatrzymali 37-latkowi kierującemu peugeotem prawo jazdy. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.

W minioną sobotę (5 czerwca br.) o godzinie 8 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, który wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rudno. O wypadku informowaliśmy wcześniej tutaj.

- Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy, którzy wstępnie ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, jadąc peugeotem w kierunku Tczewa, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w skarpę, a następnie wpadł do rowu. 25-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie.


Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku. Przeprowadzone badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.


- Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, aby przestrzegać dopuszczalnej prędkości, a za kierownicę wsiadać wypoczętym i w pełni sił. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA