Dzielnicowi patrolują okolice Wisły w ramach specjalnej akcji

Wisła, policyjna motorówka (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dzielnicowi patrolują okolice Wisły w ramach specjalnej akcji
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna prowadzona pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policyjne patrole na wodzie w powiecie tczewskim pełnią dzielnicowi, którzy w ramach tej akcji prowadzą różnego rodzaju działania. Dodatkowo funkcjonariusze w tym roku, podczas codziennych patroli interweniują wobec osób, które korzystając z czasu wolnego, nie przestrzegają obostrzeń związanych z koronawirusem. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

Tczewscy dzielnicowi w okresie wakacyjnym regularnie patrolują odcinek Wisły leżący w granicach powiatu. Brak rozwagi i alkohol to najczęstsze przyczyny utonięć w naszym kraju.

- Pomimo że Wisła jest akwenem, na którym obowiązuje zakaz kąpieli, to jednak w poprzednich latach zdarzały się niebezpieczne sytuacje, kiedy mundurowi musieli interweniować. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - W tym roku dzięki pracy policjantów oraz rozwadze wypoczywających osób nie odnotowaliśmy żadnego utonięcia, czy też jakiś poważnych zdarzeń z udziałem osób pływających na sprzętach wodnych. Mundurowi podczas patrolowania akwenów sprawdzają stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego. W tym czasie stróże prawa przypominają również o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku i rozdają ulotki związane z wakacyjnym bezpieczeństwem podczas trwającej pandemii COVID-19.


Mundurowi podejmują także kontrole wobec osób, które wędkują na jeziorach znajdujących w naszym powiecie. Policjanci podczas spotkań z najmłodszymi w czasie wakacji ostrzegają ich przed różnymi zagrożeniami oraz informują o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku nad wodą.


Prowadzone przez policjantów działania wpisują się w ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +14

  Slawek_gość

  27.08.2020, 15:16

  To gdzie ja teraz piwko wypije?

  Do knajpy sie boje (wiadomo: koronawirus), a w domu zona goni. Jak zyc?

  Odpowiedz
  IP: 193.194.xx2.xx6 
 • -16

  miejscowa__gość

  27.08.2020, 15:22

  ale...

  ....na wszystko jest ale dla samotnych matek nie ma! Nasze dzieci takie same jak bogackiej choloty! POkemony na kradli tyle i nic im nie zrobiono i nie wsadzono! Dla matki co ma 3 dzieci tylko jakies drobne grosze aby nie napisala prawdy o urzedasach! ale ja nie ulegam

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx9 
 • +8

  adwokat_gość

  27.08.2020, 16:03

  Musisz mieć min. 4 dzieci - to dostaniesz więcej. Więc szukaj okazji - jakiegoś Sebixa lub Janusza by załatwił sprawę kolejnego dziecka.

  Cytuj
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • +4

  Tcz_gość

  27.08.2020, 18:48

  Wisła

  Dzielnicowi niech się zajmą debilami i szaleńcami na skuterach wodnych przy nąwym Mostku na Czyżykowie co robią na wodzie niech sobie wodują na zjeździe przy kolorowych drzewach. Tam by im pasowało skakać na skuterze prosto z murku.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx4 
 • +6

  Gość_gość_gość_gość_gość

  27.08.2020, 21:11

  Las w Rokitkach się kłania ,co sobotę i niedzielę można tam spotkać KŁADO -terorystów bez tablic rejestracyjnych. Poza tym rozjeżdzają wał na kanale młyńskim.

  Odpowiedz
  IP: 37.7.xx2.xx4 
 • Despicable me_gość_gość

  28.08.2020, 08:00

  Do samotna matka

  Musisz być bardziej otwarta:) dla chłopaków to może osiągniesz większy przychód.. PiS napewno ci da parę złotych na waciki... Takich patologicznych samotnych matek w tym mieście nie brakuje:)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx5 
 • -2

  miejscowa..._gość

  28.08.2020, 13:07

  cham!

  sam żeś patol jak tak o matkach Polskich dzieci wyrażasz się bezczelniej! Państwowa kasa leci do samo rządów strumieniem ale te zatrzymują z zazdrości i zawiści! Ja dla dzieci nie dostałam żadnego computer-a a do szkoły już jedno chodzi. Urzędasy się śmiejo żeby ojców moich dzieci ścigać ale jak te za graniczną robotę maja to jak mam to poczynić gołosłownie? Pieniądze muszą być dla wszystkich bo państwo daje wielki grosz na płodne młode Polskie matki! a matki tez sa w potrzebie tez i rozrywki żeby smialo zyc i wychowywać następne pokolenia rodaków! Ale chamy tego nie wiedza i tylko judzi na młodzież! Ja mam 22 lata i cos tez mi się należy za wysiłek bycia matka!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.