Przedsiębiorcy korzystają z uchwał pomocowych. Szacunkowa kwota pomocy to ok. 280 tys. zł

Urząd Miasta (fot. tcz.pl)
Tczew - Przedsiębiorcy korzystają z uchwał pomocowych. Szacunkowa kwota pomocy to ok. 280 tys. zł
Podczas kwietniowej sesji, Rada Miejska w Tczewie podjęła pakiet uchwał pomocowych adresowanych do przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek epidemii koronawirusa. Blisko 60 tczewskich przedsiębiorców zwróciło się z wnioskiem o przedłużenie terminów płatności lub zwolnienia z podatku od nieruchomości. Szacowana kwota pomocy na okres do 8 czerwca sięga 277 tys. zł.

Do 8 czerwca, w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości wpłynęło: 16 wniosków od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - szacowana wartość pomocy to ponad 65 tys. złoraz 2 wnioski od osób prawnych - szacowana wartość pomocy to ok. 3,8 tys. zł

Z kolei w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wpłynęło: 29 wniosków od osób fizycznych - szacunkowa wartość pomocy to ok. 47 tys. zł oraz 2 wnioski od osób prawnych - szacunkowa wartość pomocy to ok. 4,2 tys. zł.

- Ponadto o pomoc w trybie ordynacji podatkowej art. 67a (pomoc de minimis) wpłynęło 8 wniosków od osób prawnych, w tym 5 w sprawie umorzenia podatku (szacowana wartość pomocy to 84,5 tys. zł) oraz 3 wnioski w sprawie odroczenia rat podatku na łącznie 72 tys. zł. Wnioski wpłynęły również od 3 osób fizycznych. Kolejna uchwała pomocowa dotyczy umarzania i udzielania ulg w należnościach pieniężnych przypadających Gminie Miejskiej Tczew z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie wieczyste. Na podstawie tej uchwały, o pomoc zwróciło się ok 25 przedsiębiorców - ich wnioski są aktualnie analizowane. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA