16 sierpnia ruszy głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim

Budżet Obywatelski (fot. tcz.pl)
Tczew - 16 sierpnia ruszy głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim
Przestrzenny napis "Tczew", miejsce do grillowania, a może nowe witacze Tczewa? Zdecydują mieszkańcy - od 16 sierpnia głosujemy na Budżet Obywatelski.

Wcześniej informowaliśmy o tym, jakie projekty zgłoszono do tegorocznego budżetu (sprawdź tutaj ).

- Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki ogłosił termin głosowania na projekty do Budżetu Obywatelskiego. Potrwa ono od 16 sierpnia do 10 września. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Tczewa, niezależnie od wieku, ale w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy z mieszkańców może wybrać jeden spośród tych, które pomyślnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną projekt (jeśli mieszkaniec zagłosuje więcej niż jeden raz, wszystkie oddane przez niego głosy są nieważne). W tym roku jest to 17 projektów. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Głosowanie odbywać się będzie w jednej z następujących form:


1) osobiście poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i złożenie jej w siedzibie Urzędu Miejskiego w terminie w jakim odbywa się głosowanie,
lub
2) elektronicznie za pomocą interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Szczegółowe informacje na temat projektów, a także procedury głosowania, wzór karty do głosowania znajdują się www.bo.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  miŚiu_gość

  01.07.2021, 14:52

  ŻADNE!

  ŻADNE!!! Dajcie spokój! To nie są "cele społeczne", a jakieś "zachciewajki"! Naprawdę nie można już wydawać pieniędzy na cele z SENSEM?!?!?!?

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx6.xx8 
 • +2

  gość_gość

  01.07.2021, 18:04

  Ja będę głosował na przebudowę targowiska miejskiego, które jest w opłakanym stanie.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx9 
 • +2

  Zbigniew stonoga gość _gość_gość

  02.07.2021, 04:30

  Prawda

  Pomysł jest dobry tylko wykonanie do d... W innych miastach projekty przedstawiają radio miasta sami obywatele..czemu w Tczewie Pan i pani radna sobie wychodzą z pomysłami dotyczących ich osiedl?Prezydent na zadane pytania nie odpowiada.bez komentarza.

  Odpowiedz
  IP: 77.65.xx0.xx3 
 • +1

  Adam_gość

  02.07.2021, 07:02

  Radny ulicy

  Zgadzam się, radny w ramach budżetu obywatelskiego robi projekt na swojej ulicy. Nieporozumienie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
 • +1

  Łupaszko_gość_gość

  02.07.2021, 08:30

  '' a'la long"

  Pobłocki a zastanów sie co Ty byś zrobił za 250 tys.???? Nic bo Tobie to nawet na dokumentacje by nie starczyło BUHAHA Śmieszny jest ten budżet obyeatelski...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.