3 pożary i 24 miejscowe zagrożenia

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - 3 pożary i 24 miejscowe zagrożenia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 11.01.2021 roku do 17.01.2021 roku zanotowano łącznie 27 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 24 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

15.01.2021 - Szprudowo, DK 91 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek, w którym uczestniczyły 4 samochody, tj. 3 osobowe i 1 dostawczy. W wyniku zderzenia 2 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 1 została ranna. Działania straży polegały za zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez całkowite zamknięcie ruchu na drodze krajowej oraz wsparciu działań ZRM, Policji i pomocy drogowej. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Tczewie oraz OSP w Gniewie.

15.01.2021 - Turze, ul. Topolowa - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano 2 samochody osobowe po zderzeniu. W wyniku wypadku 1 osoba została ranna. Działania straży polegały za zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu dojazdu ZRM oraz usunięciu z drogi uszkodzonych pojazdów. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Tczewie oraz z OSP Turze.

17.01.2021 - Tczew, ul. Obrońców Westerplatte - pożar budynku mieszkalnego
Na miejscu zdarzenia zastano pożar dachu oraz mieszkania na poddaszu budynku wielorodzinnego. W chwili przybycia straży ogień wydostawał się przez okna i dach budynku. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy podali prądy gaśnicze z zewnątrz budynku z drabiny mechanicznej oraz od wewnątrz z klatki schodowej. Po wejściu do palącego się mieszkania strażacy zastali nieprzytomną osobę leżącą na podłodze. Przystąpili do natychmiastowej ewakuacji z budynku, a następnie po sprawdzeniu czynności życiowych poszkodowanej przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Resuscytacja trwała do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon kobiety. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Tczewie oraz z OSP w Gniszewie i Miłobądzu.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA