Rozebrali ogrodzenie i sprzedali. Recydywiści w rękach policji

policja, kajdanki (fot. tczew.policja.gov.pl)
Rozebrali ogrodzenie i sprzedali. Recydywiści w rękach policji
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat, podejrzanych o kradzież metalowego ogrodzenia jednej z firm w Tczewie. Poszkodowany oszacował straty na 1200 złotych. Policjanci odzyskali wszystkie ukradzione przęsła. Sprawcy wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Za takie przestępstwo grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Tczewscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie włamaniom i kradzieżom mienia. Podczas swojej pracy kryminalni ustalili tożsamość osób odpowiedzialnych za kradzież pięciu metalowych przęseł ogrodowych o łącznej wartości 1200 złotych.

- Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do jednostki policji dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat. W rozmowie z policjantami mężczyźni przyznali, że 23 grudnia ub. r. rozebrali ogrodzenie jednej z firm w Tczewie, a następnie sprzedali. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji - Kryminalni odzyskali wszystkie ukradzione elementy ogrodzenia. Na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Ze względu na to, że obaj mężczyźni byli już wcześniej skazani za podobne przestępstwo, grozi im do 7.5 roku więzienia.


O dalszym losie mieszkańców powiatu tczewskiego zadecyduje sąd.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • miszcze_gość

  08.01.2023, 11:47

  majstry

  dwa majstry to nie jeden :)

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx8 
 • +1

  Franczesko _gość_gość_gość

  08.01.2023, 14:11

  Musimy się przyzwyczaić będą kradli teraz więcej i co się da

  Odpowiedz
  IP: 31.2.xx9.xx1 
 • qq_gość

  09.01.2023, 00:45

  Nie karać. Niech odbudują co popsuli za darmo. A na koniec batem po łapach.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.