Wypadek, ale nie ma łączności... Na szczęście to tylko ćwiczenia

Na terenie powiatu tczewskiego trwają ćwiczenia z zarządzania kryzysowego, które mają sprawdzić, jak będą działały służby w przypadku braku łączności. Wszystko po to, by sprawnie reagować na wypadek prawdziwego kryzysu. Z tej okazji przy dworcu zorganizowano symulację wypadku.

Ćwiczenia mają kryptonim "ALTUM 2019". Chodzi o to, by sprawdzić jak działa, zgrywanie i organizacja funkcjonowania administracji samorządowej oraz służb powiatu tczewskiego podczas wykonywania zadań obronnych z elementami zarządzania kryzysowego. Ćwiczący sprawdzają możliwość przekazywania poleceń, zadań, informacji w sytuacji całkowitego braku łączności telefonicznej, telefaksowej, radiowej i internetowej - na terenie Starostwa. Służby sprawdzają, czy brak łączności spowoduje zaprzestanie działań Starosty Tczewskiego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub wojny, a w efekcie tego brak kierowania jednostkami powiatu i sytuacją w powiecie.


- Straż, policja, Szpitale Tczewskie - i wszystkie służby kryzysowe ćwiczą, jak sprawnie reagować wypadku, gdy nie działają kanały teleinformatyczne i radio. Wykorzystujemy kurierów i łączników. Posłużymy się też wiedzą krótkofalowców, by szuka ew. dostępnych kanałów - mówi Włodzimierz Mroczkowski, naczelnik Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego.


Jednym z elementów ćwiczeń była też symulacja wypadku w rejonie dworca PKP. Sprawdzano, jak szybko na miejsce dojadą służby - bez braku łączności teleinformatycznej.

Całość jest prowadzona w oparciu o założoną wyimaginowaną sytuację, w której przeciwnik został oznaczony jako EUROLANDIA, natomiast Powiat Tczewski znajduje się na terenie państwa WISLANDII.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  tcz_gość

  30.05.2019, 14:57

  Lanos

  miałem kiedyś takiego Lanosa

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xxx 
 • +1

  QQ13_gość

  30.05.2019, 17:25

  Na gaz?

  Jak na gaz, to Kaszub jesteś. Każdy prawdziwy Kaszub miał Lanosa na gaz! :-D

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx8 
 • -1

  kolo_gość

  30.05.2019, 15:53

  taaa

  Mało mają, ci emeryci.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.