Będzie bezpieczniej na przejeździe w Zwierzynku

Przejazd kolejowy w Zwierzynku (fot. PKP PLK)
Tczew - Będzie bezpieczniej na przejeździe w Zwierzynku
Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 10 przejazdach oraz przejściach przez tory w województwie pomorskim. W powiecie tczewskim chodzi o miejscowość Zwierzynek. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to nowoczesna sygnalizacja m.in. na skrzyżowaniach w Jastarni, Władysławowie, dojściach na plaże Półwyspu Helskiego. Na Pomorzu projekt "przejazdowy" wart jest 12 mln zł. To część ogólnopolskiego zadania z POIiŚ za ponad 250 mln zł.

Na przejazdach drogowo-kolejowych nowe sygnalizatory świetlne i dźwiękowe ostrzegą kierowców przed zbliżającym się pociągiem, a widoczność poprawi energooszczędne oświetlenie LED. Tak będzie na linii Tczew - Kostrzyn (nr 203): w Zwierzynku (powiat tczewski), Starogardzie Gdańskim (ul. Leśna), Klawkowie (ul. Leśna; powiat chojnicki), na linii Działdowo - Chojnice (nr 208) w Pawłowie (ul. Lichnowska; powiat chojnicki) oraz na linii Reda - Hel (nr 213) w powiecie puckim - w Błądzikowie (ul. Chabrowa), Łebczu (ul. Swarzewska) i Władysławowie (osiedle Sosnowo).

Bezpieczniej na plażę


W Jastarni PLK zwiększa poziom zabezpieczeń dla mieszkańców i turystów korzystających z dojścia na plażę. Wykonawca zainstaluje sygnalizację, rogatki oraz monitoring (przejazd w kierunku wejścia na plażę nr 41). Podobnie będzie na Półwyspie Helskim. Przejścia przez tory zostaną na nowo wygrodzone, otrzymają rogatki oraz kamery w Chałupach (w kierunku wejścia na plażę nr 8) oraz w Kuźnicy (w kierunku wejścia na plażę nr 36).

Kwota 12 mln zł netto pochodzi z projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - Etap I - część przejazdowa". W całej Polsce zmodernizowanych zostanie ponad 180 przejazdów kolejowo-drogowych za 250 mln zł netto, z czego 194 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie programu "przejazdowego" na Pomorzu przewidziane jest na kwiecień 2020 r.

Na Pomorzu przejazdy kolejowo-drogowe z nowymi zabezpieczeniami

W województwie pomorskim poziom bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach PLK zwiększają także w ramach realizowanych inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. To prace m.in. na linii Miastko - Słupsk - Ustka, gdzie przebudowywane są 52 przejazdy. Modernizacja linii Tczew - Kostrzyn, na odcinku między Chojnicami a Wierzchowem Człuchowskim, oraz na linii Chojnice - Kościerzyna, na odcinku między Chojnicami a Brusami, obejmuje także remont 22 przejazdów. Na linii Malbork - Braniewo, jeszcze w tym roku, nowa nawierzchnia będzie na dojazdach do 5 przejazdów między Malborkiem a Starym Polem.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +17

  fhg_gość

  30.05.2019, 11:20

  gratuluje debilowi, który obmyślał remont nawierzchni na wojska polskiego. W jeden dzień zryli i zamiast na drugi dzień kłaść nowy to teraz jeździmy po takich dziurach i uskokach.

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx5.xxx 
 • +2

  kiero_gość

  30.05.2019, 22:06

  Wojska Polskiego

  Dokładnie! A pierwszego dnia żadnego znaku ostrzegawczego.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx3 
 • +1

  Dhgc_gość

  30.05.2019, 14:31

  Bo Tczew to stan umysłu...

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA