Masz uwagi co do polityki rowerowej? Zgłoś je

Rower
Tczew - Masz uwagi co do polityki rowerowej? Zgłoś je
Ruszają konsultacje dotyczące polityki rowerowej miasta do 2030 roku. Całość potrwa do końca stycznia.

W związku z zakończeniem strategii Polityka Rowerowa Miasta Tczewa do 2020 roku, Prezydent Miasta Tczewa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu nowego dokumentu strategicznego tj. Polityka rowerowa miasta Tczewa do 2030 roku.

Raport z ewaluacji poprzedniej strategii można znaleźć pod adresem http://www.rower.tczew.pl/raport-z-ewaluacji-strategii-polityka-rowerowa-miasta-tczewa-do-2020-r/ Nowo opracowana strategia, obejmuje działania (zarówno twarde - infrastrukturalne, jak i miękkie - o charakterze społecznym), mające na celu poprawę jakości i warunków ruchu rowerowego w mieście.

Zgodnie z przyjętą Strategią Rozwoju Tczewa do 2030 roku, ruch rowerowy w mieście ma być traktowany jako jedna z nadrzędnych form mobilności miejskiej.


Niniejszy dokument wyznacza wizję i cele do realizacji w ramach miejskiej polityki rowerowej na okres 2021-2030 w Tczewie.

- Wizja: Tczew miastem dostępności rowerowej i równego dostępu do transportu rowerowego.

- Cel główny: Systematyczne, coroczne zwiększanie ruchu rowerowego w Tczewie.

- Strategia rowerowa do 2030 roku zawiera listę inwestycji rowerowych ułożoną według ważności realizacji. Do określenia hierarchizacji tras rowerowych zastosowano wiele kryteriów, z których każde cechuje się inną rangą (istotnością). Stworzenie docelowego układu tras rowerowych zwiększy spójność sieci dróg rowerowych oraz udziału ruchu rowerowego w transporcie.


Konsultacje przeprowadzane będą w okresie od dnia 18.01.2021 r. do 31.01.2021 r.

Przyjętymi formami konsultacji społecznych będą:

- zbieranie uwag na formularzu konsultacyjnym:
- drogą elektroniczną na adres: rowery@um.tczew.pl
- drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Tczewie, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 83-110 Tczew - z dopiskiem "rowery";
- bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Tczewie, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 83-110 Tczew w godzinach pracy Urzędu Miasta, składane do skrzynki przy Biurze Obsługi Klienta.
- spotkanie konsultacyjne online

- Spotkanie odbędzie się w dniu 28.01.2021 r. o godz. 17.00 za pomocą platformy Teams Microsoft. Link do spotkania https://tiny.pl/r5nsb

Konsultowany projekt strategii Polityka Rowerowa Miasta Tczewa do 2030 roku oraz formularz konsultacyjny dostępne będą od dnia 18 stycznia 2021 r. w Biuletynie Informacji Publicznej i pod adresem internetowym http://wrotatczewa.pl/ na stronie internetowej Urzędu Miasta Tczewa i bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Tczewie w Biurze Obsługi Klienta, w godzinach pracy urzędu.

Dokumenty do pobrania tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Haha_gość

  20.01.2021, 08:25

  Zgłoszę i co? Będzie jak z komentarzami na tcz pl - usunięte i nie było sprawy. Rowerkow i oficerów rowerowych wincyj i wincyj funduszy na mevo dajta :)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx7 
 • +19

  Ona_gość

  20.01.2021, 08:40

  Przede wszystkim rowerzysci musza zacząc ponosić kary za to, że nie korzystaja ze ścieżek rowerowych. Nie moze byc tak, że jada chodnikiem czy ulica, gdy obok jest ścieżka.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -8

  Hggg_gość

  20.01.2021, 12:33

  Tam gdzie jest ścieżka rowerowa na równoległej ulicy powinien obowiązywać B9 zakaz poruszania rowerem . Być konsekwentnie respektowany! Tak jest w całej Polsce. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +10

  NEMO_gość

  20.01.2021, 14:53

  "Tam gdzie jest ścieżka rowerowa na równoległej ulicy powinien obowiązywać B9 zakaz poruszania rowerem . Być konsekwentnie respektowany! Tak jest w całej Polsce. Pozdrawiam"

  Po co? Są przepisy ruchu drogowego i ta sprawę doskonale reguluje artykuł 26 Prawo o Ruchu Drogowym. Tylko trzeba najpierw znać kodeks drogowy.

  Odpowiedz
  IP: 31.186.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.