I etap Olimpiady ZUS za nami. Tczew reprezentuje ZSE

Szkoła
Tczew - I etap Olimpiady ZUS za nami. Tczew reprezentuje ZSE
Za nami szkolny etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Na Pomorzu w zmaganiach wzięło udział ponad 1700. uczniów z 41. szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20. trzyosobowych zespołów.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest swoistym zwieńczeniem "Lekcji z ZUS", w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych. To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji.

- Do II etapu Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 310 szkół. Tczew będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba.
Młodzież z Tczewa już 19 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 16 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas "Lekcji z ZUS" wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. W tym roku do zdobycia indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Pomorską w Słupsku, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu czy Uniwersytet Zielonogórski. Więcej o projekcie "Lekcje z ZUS" oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Evans_gość

  08.02.2021, 08:53

  socjal

  To w szkołach już nie przygotowują do zawodu tylko tego jak pobierać socjal...

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.