Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków zaprasza zwiedzających

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków zaprasza zwiedzających
30 maja, otwarte dla zwiedzających zostają kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od najbliższej soboty zwiedzać będzie można znowu gdański Żuraw oraz trzy oddziały poza Trójmiastem: Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.


- Nasze muzeum jest wielooddziałowe, a każdy budynek ma inny charakter i nieco inne wymagania, które musi spełniać, żeby znowu przywitać zwiedzających. - mówi dyrektor Robert Domżał - Do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance "Sołdka" i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne nasze oddziały. Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

Goście mogą odwiedzić nas w Kątach Rybackich, w Muzeum Zalewu Wiślanego, w Helu - w Muzeum Rybołówstwa oraz w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, gdzie 1 lipca chcemy otworzyć pierwszą, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa, wystawę. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. "Moja Wisła"

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, placówki dysponują odpowiednimi środkami dezynfekcji rąk oraz są w stanie przeprowadzać cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni. Systematycznie dezynfekowane będą też klamki, poręcze oraz toalety.

- Nasi goście są niezwykle odpowiedzialni - stosują się do nowych restrykcji, ze zrozumieniem też odnoszą się do tego, że nie wszystkie wystawy, np. te gdzie są ekrany dotykowe mogą zwiedzać. - zaznacza dyrektor Robert Domżał - Do kompletu otwartych oddziałów brakuje nam gdyńskiego "Daru Pomorza" i mamy nadzieję, że zaprosimy tam zwiedzających już niedługo.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej