Zmiany w regulaminie konkursu "Rowerem do pracy"

Rowerem do pracy (fot. mat. prasowe)
Tczew - Zmiany w regulaminie konkursu "Rowerem do pracy"
Już 37 firm i 147 pracowników dołączyło do IV edycji konkursu "Rowerem do Pracy". Przypominamy, że rejestracji można dokonać do końca trwania konkursu tj. do 4.10.2020 r. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.roweremdopracy.tczew.pl. W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wprowadzano kilka zmian w konkursie.

Zeszłoroczna edycja zakończyła się z liczbą 500 uczestników i uczestniczek z 54 firm. To dzięki Państwa pracownikom udało się pokonać prawie 350 tys. km poprzez 55 tys. przejazdów (w tym 38 590 do/z pracy). To tak jakbyśmy 9 razy okrążyli Ziemię. Dzięki konkursowi zaoszczędziliśmy 87 300 kg CO2!
W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wprowadzono kilka zmian w konkursie.

Główną zmianą jest rezygnacja z nagrody w postaci cotygodniowych pakietów śniadaniowych, jaka przysługiwała za spełnienie warunku min. 6 przejazdów do/z pracy.

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego dotyczącego Koronawirusa, wiele największych firm uczestniczących w konkursie Rowerem do Pracy wprowadziło zakaz wstępu do swoich zakładów dla podmiotów zewnętrznych (m.in. firm cateringowych). W związku z tym, że ponad połowa dostarczanych pakietów śniadaniowych w ramach konkursu, miała być dostarczana do tych kilku największych podmiotów, jakie wprowadziły zakaz wstępu do swoich zakładów, realizacja tej nagrody stała się niemożliwa.

Jako alternatywę nagrody kanapkowej, wprowadzamy "tygodniową premię za aktywność". Każdy z uczestników i uczestniczek konkursu, który odbędzie min. sześć przejazdów rowerowych do/z pracy w danym tygodniu, nabywa prawo do "tygodniowej premii za aktywność" w wysokości 200 punktów. Premia punktowa będzie doliczana w kolejnym tygodniu do szóstego przejazdu do/z pracy z poprzedniego tygodnia. Dzięki takiej alternatywie uczestnicy konkursu będą mieli więcej tzn. "Szprych" czyli wirtualnej konkursowej waluty na zakup indywidualnych nagród ze sklepiku konkursowego.

Kolejne zmiany dotyczą zasad przyznawana nagród w konkursie.

Planujemy uruchomić sklepik konkursowy z nagrodami dla uczestników dopiero od momentu unormowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jest to związane z faktem, że w sklepie mają funkcjonować nagrody typu: bilety do kina (połowa wszystkich zakupionych nagród w edycji 2019), wejściówki na basen, siłownię, fitness, vouchery do restauracji itp.

Zmieniona wersja regulaminu daje nam możliwości zorganizowania innych kategorii wyboru najbardziej rowerowych firm. W obecnej sytuacji nie we wszystkich firmach pracownicy pracują na miejscu, duża część pracuje w ramach "home office", a więc trudno porównywać między sobą firmy w rowerowej rywalizacji. Będziemy zastanawiali się nad inną formą wyboru najbardziej rowerowych firm lub wznowienia rywalizacji między firmami po okresie ustania zagrożenia epidemiologicznego.

Nie rezygnujemy z punktowania przejazdów rekreacyjnych, ale apelujemy o rekreację zgodną z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia tj. z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Pamiętajmy, że rower jest bezpieczniejszą formą przemieszczania się niż komunikacja publiczna. Ponadto rower pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy. Więcej o tym w naszym osobnym artykule http://www.rower.tczew.pl/jazda-na-rowerze-a-koronawirus/

Powyższe zmiany zostały ustalone w oparciu o konsultacje jakie zostały przeprowadzone z firmami zgłoszonymi do konkursu Rowerem do Pracy edycja 2020.

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informowali. Prosimy również o śledzenie naszego Facebooka konkursowego https://www.facebook.com/rdptczew/

Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Konkurs "Rowerem do Pracy" jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta. Liczymy na Państwa aktywny udział we wprowadzaniu tej zmiany.

Lista firm zarejestrowanych w konkursie na dzień 25.03.2020:

Flex
Koral S.A.
Eaton Truck Components
Thales DIS Polska
Vetrex
PRESS GLASS S.A.
Metrix Metal Sp. z o.o.
Zakład Utylizacji Odpadów Stałych
HUBER+SUHNER Sp. z o.o.
WestRock
Meble - Zieliński
Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie
Fabryka Sztuk
Houghton Polska Sp.zo.o.
Poczta Polska
GARDNER AEROSPACE TCZEW SP. Z O O.
Malarnia Sp. z o.o.
Tczewscy Kurierzy Rowerowi
TAPFLO SP. Z O.O.
Komenda Powiatowa Policji TCZEW 1
Habeco Protection Sp. z o.o.
GPEC Tczew
Urząd Miejski w Tczewie
Molex Connected Enterprise Solutions Sp.z o.o.
Telkab - Tv Tetka - Radio Tczew
Zakłady Graficzne im. Józefa Czyżewskiego sp. z o.o.
Starostwo Powiatowe w Tczewie
Mettec Kamil Lipiak
Oiler SA
Cirrus
M+P S.A Przemysłowe Urządzenia Myjące
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie
California Trading Sp. z o.o. Sp. kom.
MONTY SOFTWARE


Konkurs jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Osi Priorytetowej 9 Mobilność, Działania 9.1. Transport miejski, Poddziałania 9.1.1. Transport miejski - mechanizm ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  kolega_gość

  31.03.2020, 08:50

  Zamiast nagród typu bilety do kina, vouchery itp. to może nagrody w postaci papieru toaletowego:)

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx9 
 • Na_gość

  31.03.2020, 10:20

  Co

  Komu punkty???? Kasa to co innego....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.