Finał projektu #CzytanieJestMega. Wieczór literacko - taneczny w Gniewie

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Finał projektu #CzytanieJestMega. Wieczór literacko - taneczny w Gniewie

zobacz galerię zdjęć: 2
W minioną niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00 na Zamku w Gniewie odbył się finał projektu #CzytanieJestMega połączony z wieczorkiem tanecznym dla seniorów.

Projekt #CzytanieJestMega dobiegł końca. Dzięki dofinansowaniu z Programu Promocja Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w gniewskiej bibliotece wiele się zmieniło.
- Chwila z książką i dobrą herbatą...To kiedyś była jedna z najlepszych rozrywek młodzieży. Obecnie, w erze smartfonów, niestety, zanikający widok - przyznaje Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Dlatego, by zachęcić młodych do czytania wartościowej literatury podjęliśmy w gniewskiej bibliotece niełatwe wyzwanie - realizację projektu #CzytanieJestMega. W Noc Bibliotek zorganizowaliśmy wspólnie z uczniami pełne atrakcji spotkanie z twórczością S. Lema, by uczcić setną rocznicę jego urodzin i przypadający w 2021 r. Rok Lema. Utworzyliśmy Młodzieżowy i Dziecięcy Klub Książki, zorganizowaliśmy spotkania literackie dostosowane do potrzeb każdej grupy wiekowej.

Ponadto odbyły się warsztaty tworzenia mobilnej gry literackiej pt. "Jak ocalić świat" inspirowanej twórczością Lema, natomiast punktem kulminacyjnym było prawdziwe Święto Książki z Testem Wiedzy Czytelniczej oraz konkursami dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę 21 listopada o godz. 18.00 odbyło się ostatnie spotkanie literackie w ramach projektu #CzytanieJestMega. Gościem specjalnym tym razem była Małgorzata Kalicińska - polska pisarka, autorka popularnej powieści "Dom nad rozlewiskiem", która została zekranizowana i emitowana pod tym samym tytułem.

Po spotkaniu literackim mieszkańcy Gminy Gniew zaprezentowali swoją twórczość podczas wspólnego czytania poezji. Wydarzenie uświetniła wystawa fotografii oraz malarstwa autorstwa studentów Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O godzinie 19:30 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadziła najstarsza didżejka w Polsce, czyli DJ Wika. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie dziękuje mieszkańcom miasta i gminy Gniew za udział w spotkaniu i zabawie.

- Dzięki realizacji projektu w ostatnich miesiącach mieliśmy zaszczyt gościć w Gniewie znamienitych polskich pisarzy: Igora Brejdyganta, Ałbenę Grabowską, Agnieszkę Lingas - Łoniewską, Annę Sakowicz oraz Małgorzatę Kalicińską, autorkę słynnego "Domu nad rozlewiskiem". Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu - dodaje Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Spotkania autorskie cieszą się wyjątkowo dużą popularnością a Święto Książki i Wieczorek literacko - taneczny były naprawdę wspaniałymi wydarzeniami.
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  JPD_gość

  24.11.2021, 20:54

  Dwie stare baby siedzą i p***ą o książkach a dostają za to grubą kasę z naszych podatków. Książki obecnie czytają tylko noby i nerdy. Każdy normalny człowiek ma internet i znajdzie sobie każdą informację w 5 sekund.

  Odpowiedz
  IP: 5.181.xx3.xx6 
 • +2

  projekt PCK_gość

  24.11.2021, 21:07

  Jak to dwie - było jeszcze z osiem psiapsiółek z uniwersytetu III wieku. Wiele osób jeszcze nie odkryło internetu... Może trzeba im wyprodukować i przeczytać książkę: "jak się nie dać przekrętowi metodą na wnuczka" - może w ten sposób dotrzeć do tych babć? Moim zdaniem powinna być to jedyna książka w tej bibliotece.... Wszystkie Harry Pottery i 50 twarzy geja na śmietnik... by nie ogłupiać całkiem babć

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +2

  Bibliotekarki_gość

  24.11.2021, 21:39

  Wspaniałe oczytane osoby z biblioteki gdy spytasz ich o to co to pneumokoki, hemoglobina lub karboksylacja to nie wiedzą. Tak samo nie znają pierwszej zasady dynamiki Newtona lub odległości Ziemii od księżyca. Nie potrafią rozwiązać równania z dwiema niewiadomymi. Ale doskonale znają pozycje seksualne z 50 twarzy greja i nazwy wszystkich komnat z Harrego portiera. Banda niedouczonych debili, którzy mają się za elitę, bo czytają zj**ane książki, zamiast wiedzę czerpać z internetu.

  Odpowiedz
  IP: 2.58.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA