Dawny Tczew świętował ósme urodziny

Dawny Tczew świętował (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Dawny Tczew świętował ósme urodziny

zobacz galerię zdjęć: 6
Wirtualne Muzeum Miasta Tczewa ma już osiem lat. Powoli staje się tradycją, że 30 stycznia każdego roku, oprócz Dnia Tczewa możemy świętować urodziny tej społecznej inicjatywy.

Spotkania urodzinowe Dawnego Tczewa - tegoroczne odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej - zazwyczaj mają podobny scenariusz. Forumowicze i goście podsumowują miniony rok, ilość zrealizowanych projektów, wydanych publikacji, przygotowanych wystaw, efekty poszczególnych działań edukacyjnych, a także statystyki związane z działaniem forum w internecie.

Organizatorzy po raz kolejny udowadniają, że forum jest wirtualne tylko z nazwy, a jego działania z roku na rok mają coraz bardziej namacalny charakter, jak choćby przygotowanie uroczystości upamiętniających rozstrzelanych 13 tczewian na "świńskim rynku", konkurs wiedzy o Tczewie w I LO, spacery po mieście, rajdy rowerowe, czy promocja znaczka pocztowego z Mostem Tczewskim,

-
Nasze plany na kolejne miesiące i lata to m. in. wpisanie Mostu Tczewskiego na prezydencką listę Pomników Historii, wydanie tłumaczenia książki rabina Ezechiela Caro o historii Tczewa, renowacja nagrobka Michała Różanowskiego na "starym" cmentarzu (polskiego żołnierza zastrzelonego w sierpniu 1939 r. przez niemieckich funkcjonariuszy na granicy między Polską a Wolnym Miastem Gdańskiem pod Miłobądzem - dop. red.), powstanie Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy oraz znalezienie siedziby dla Dawnego Tczewa - mówi na łamach "Dziennika Bałtyckiego" Łukasz Brządkowski.


Podczas spotkania wręczono też Odznakę Honorowego Członka Dawnego Tczewa, tym razem odznaczenie otrzymał Waldemar Wons.

Tradycyjnie nie mogło obejść się bez słodkiego akcentu, na zakończenie oficjalnej części spotkania zebrani goście wspólnie zjedli specjalnie przygotowany tort.

Dawny Tczew w liczbach

Strona www.dawnytczew.pl: prawie 200 artykułów, ponad 1000 fotografii i skanów, 27 cyfrowych map, ponad 212 tys. unikalnych odsłon
Forum Dawny Tczew: prawie 42 tysiące postów; ponad 2,5 tysiąca tematów; ponad 1100 użytkowników
Facebook: 7138 polubień profilu, rekordowy post polubiło 626 osób i dotarł do 21 770 użytkowników
O Dawnym Tczewie ukazało się 63 informacji w mediach lokalnych i regionalnych


Drukuj
Prześlij dalej