Dwa wypadki - dwa zatrzymane prawa jazdy

Dwa wypadki (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dwa wypadki - dwa zatrzymane prawa jazdy

zobacz galerię zdjęć: 3
Wczoraj tczewscy policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy. Mundurowi apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło około 10:30 w na przejściu dla pieszych na ul. Jagiellońskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Braci Grimm oraz Zygmunta Starego.

- Mundurowi ustalili, że w grupę trzech osób, które przechodziły prawidłowo przez jezdnię na przejściu dla pieszych, wjechała samochodem osobowym 40-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego, nie ustępując im pierwszeństwa. Dwoje z pieszych w wieku 14 i 15 lat nie odniosło obrażeń ciała, natomiast 75-letnia mieszkanka Tczewa trafiła do szpitala. Stróże prawa zatrzymali kierującej oplem prawo jazdy, 40-latka była trzeźwa. - mówi mł. asp. Krzysztof Górski, rzecznik KPP Tczew.


Do drugiego zdarzenia doszło przed 13 w miejscowości Zajączkowo na drodze krajowej nr 91. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 44-letni mieszkaniec Tczewa kierujący samochodem ciężarowym marki Man, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 49-letniemu motocykliście.


- Mundurowi ustalili, że motocyklista jechał drogą krajową nr 91 w kierunku Gdańska i w pewnym momencie z bocznej drogi wyjechał przed niego kierujący manem, w którego tył uderzył. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierującemu samochodem ciężarowym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obaj kierujący byli trzeźwi. - wyjaśnia policjant
.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków drogowych, wykonali oględziny pojazdów, sfotografowali zdarzenia i rozmawiali ze świadkami. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

- Apelujemy o bezwzględne stosowanie się wszystkich kierujących do znaków i sygnałów drogowych. W wielu przypadkach można uniknąć zdarzeń drogowych, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. - dodaje mundurowy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +12

  Mirek_gość

  23.06.2022, 15:57

  W pierwszym przypadku sprawa dość oczywista. W drugim mam wątpliwości i zapewne policja też nad tym pracuje. Motocyklista wjechał w tył mana zgodnie z info tcz. A zatem powinien widzieć całą ciężarówkę jak wyjeżdża z podporządkowanej. Tylko czy motocykl nie jechał zbyt szybko i kierowca mana, nie widząc go, zdecydował o manewrze wyjazdu? Nie nam oceniać, ale sprawa co najmniej podejrzana... A na tej drodze maks jest chyba 70, ale nie pamiętam, bo od kilku lat tamtędy nie jeździłem

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx9.xx5 
 • -7

  Piotr_gość

  23.06.2022, 17:45

  Oczywista.

  Tak się kończy włażenie na jezdnię wprost pod samochód. Potem płacz, ale ja miałam pierwszeństwo! A wystarczy pomyśleć i rozejrzeć się.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx6 
 • -5

  Magda_gość

  23.06.2022, 22:52

  ___

  "Tak się kończy włażenie na jezdnię wprost pod samochód. Potem płacz, ale ja miałam pierwszeństwo! A wystarczy pomyśleć i rozejrzeć się."

  I o to chodzi. Klepanie ,że pieszy ma pierwszeństwo . Może się okazać że tylko raz. Myśleć, myśleć życie jest jedno.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx9 
 • +5

  Marek_gość

  24.06.2022, 11:37

  Jak zwykle idiotyczne komentarze miszczów kierownicy. Wjechała w grupę pieszych na lewym pasie pomimo, że samochód na prawym się zatrzymał aby ich przepuścić..

  Cytuj
  IP: 83.18.xx5.xx8 
 • +4

  Beekestua_gość

  24.06.2022, 07:15

  A mandaty wzrosły za nie przepuszczenie pieszego to 1000 lub 1500 zł czekam na pasach z kamerą powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx0.xx2 
 • -4

  Ali e_gość

  24.06.2022, 07:36

  Jazda

  I znowu przejście dla pieszych i oślepiło słonice i nie zauważyła i kierowca otrzyma mandat a prokurator zaliczy że mały uszczerbek na zdrowiu i żadnej kary dla kierowcy

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx6 
 • -5

  Mózg_gość

  24.06.2022, 10:18

  Przykra sprawa z tym potrąceniem, ale piesi to przeginają. W większości święte krowy wchodzą bez patrzenia czy coś jedzie, bo przecież mają pierwszeństwo. Polecam też popatrzeć ile osób wchodzi na przejście gapiąc się w telefon.

  Odpowiedz
  IP: 37.225.xx2.xx2 
 • -2

  Ala_gość

  24.06.2022, 19:23

  W samo sedno, minusują święte krowy.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx7.xx2 
 • +2

  a_gość

  24.06.2022, 11:21

  Ja mimo że mam pierwszeństwo Zawsze staję przed przejściem i czekam na całkowite zatrzymanie auta to samo na rowerze podjadę zahamuję i patrzę na reakcję ,są różne sytuacje gdzie kierowca może nie zauważyć .Tak mnie uczyli kiedyś w szkole i żadne pierwszeństwo mi nie potrzebne jak ktoś jest osłem to selekcja naturalna ,nie zbawi mnie te kilka sekund bo życie mamy tylko jedno. Dziś koło maca przed 11chłopcy chcieli przebiec na czerwonym ale cały czas coś jechało jeden krzyknął zielone a drugi nie patrząc wbiegł szybko się wycofał ale mało brakowało od tragedii. Idiotyzm ludzi przeraża.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx3 
 • +5

  MArek_gość

  24.06.2022, 11:35

  "Tak się kończy włażenie na jezdnię wprost pod samochód. Potem płacz, ale ja miałam pierwszeństwo! A wystarczy pomyśleć i rozejrzeć się."

  Inny samochód zatrzymał się aby przepuścić pieszy wtedy weszli. Sprawa oczywista. Powinni je zabrać prawko na 10 lat co najmniej.

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx5.xx8 
 • Kierowca_gość_gość

  12.07.2022, 06:55

  Prawo jazdy

  Piesi pakują się na pasy i nie patrzą czy nadjeżdża auto i czy zdarzy wyhamować, szczególnie osoby młode i starsze ! Ciekawe z jaką prędkością jechał ten motocyklista ? Policja nie widziała tych zdarzeń i zabrała prawo jazdy? Dziwna sprawa? To Sąd powinien najpierw ustalić czyja była wina a dopiero wtedy po prawomocnym wyroku cofnąć uprawnienia do kierowania, jeżeli Sąd tak postanowi. Jak to można komuś życie zniszczyć. Ktoś może stracić pracę, może ma kredyty do spłaty, rodzinne na utrzymaniu, plany na przyszłość i tak dalej...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.