Tablice na ścieżce edukacyjnej jak nowe

Tablice przy ścieżce nad Wisłą (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Tablice na ścieżce edukacyjnej jak nowe

zobacz galerię zdjęć: 2
Tablice ścieżki przyrodniczej nad Wisłą wyglądają jak nowe. W ramach tegorocznego budżetu znalazł się również projekt zakładający wymianę drewnianej palisady, uzupełnienie brakujących kamieni, renowację koszy, ławeczek. Głosowanie ruszy w drugiej połowie sierpnia.

Sprawą wyglądu ścieżki "Natura 2000" zajął się radny Tomasz Tobiański:

- Udało się odnowić elementy Ścieżki Natura 2000. Dodatkowo został złożony wniosek do BO na 2023 rok, który został pozytywnie zweryfikowany. Mam nadzieję że cała ścieżka zyska nowy blask. Ścieżka jest wizytówką naszego miasta - wielu mieszkańców i turystów chętnie spaceruje wzdłuż Wisły. - wyjaśnia nam rajca.

Przypomnijmy, że ścieżka przyrodnicza wzdłuż Wisły w Tczewie została wyróżniona w konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2011". Całość została zrealizowana w 2010 roku wzdłuż lewego brzegu Wisły w Tczewie, na odcinku od ujścia Strugi Subkowskiej do historycznego Mostu Tczewskiego. Zagospodarowano wtedy zaniedbany dotąd obszar w sąsiedztwie skarpy nadwiślańskiej. Powstał ciąg spacerowy długości ok. 2,5 km, zakończony miejscem do organizacji pikników. Wzdłuż trasy znalazły się tablice informacyjne z wizerunkami i opisem ptaków oraz ryb występujących na tym terenie. Do dyspozycji spacerowiczów są punkty widokowe, ławki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  Ta_gość

  06.07.2022, 10:37

  Turyści w tczewie... Ogólnie tablice fajne, przydatne ale nie za takie pieniądze!!!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx1 
 • qq_gość

  07.07.2022, 08:29

  Ścieżka jest wizytówką naszego miasta - wielu mieszkańców i turystów chętnie spaceruje wzdłuż Wisły.....beheheh kto i kiedy? Turystów nie ma a mieszkańcy to tylko jak na bulwarze jest festyn kumunalny i piwa sie można nażłopać..

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.