Jak pożyczać bezpiecznie?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jak pożyczać bezpiecznie?
Pożyczanie pieniędzy wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością za obecny i przyszły stan domowego budżetu. To także pole, na którym trzeba wyjątkowo uważać. Konsekwencje błędnych decyzji, ale i trafienia na ewentualnych oszustów mogą być naprawdę bolesne w skutkach. Dlatego w tym mini poradniku zgromadziliśmy kilka najważniejszych zasad i porad dotyczących bezpiecznego pożyczania.

? 1. Zwiększaj wiedzę

Wielu zagrożeń i błędów da się uniknąć w bardzo prosty sposób, zwiększając zasób wiedzy na temat na pożyczania pieniędzy. W dobie Internetu i wielu stron w rodzaju bezpiecznechwilowki.pl naprawdę nie trzeba zaszywać się w bibliotece czy wertować setek stron ustaw, żeby zrozumieć mechanizmy rządzące branżą kredytową czy pożyczkową.


Właśnie, pytania nasuwają się same. Czym różni się kredyt od pożyczki? Czym tak naprawdę jest chwilówka? Jakie są górne limity oprocentowania? Czy aby otrzymać pożyczkę, trzeba spełniać jakieś kryteria? Co w przypadku niedotrzymania terminu spłaty? Widzisz: to tylko kilka pytań, które jako pierwsze przychodzą do głowy, ale przecież w praktyce lista jest znacznie dłuższa.

Nie trzeba mieć wykształcenia ekonomicznego, żeby zrozumieć, na czym polega mechanizm przyznawania pożyczek i kredytów oraz co oznaczają poszczególne skróty czy branżowe pojęcia. To jedynie kwestia poświęcenia temu zagadnieniu określonej uwagi. W Internecie można sprawdzić dosłownie wszystko, odpowiednio weryfikując źródła.

? 2. Porównuj oferty

Nie musisz bazować wyłącznie na ofertach dostępnych w najbliższym banku czy firmie pożyczkowej. Konkurencja na rynku jest ogromna, masz szanse otrzymać środki na dowolny cel w wielu miejscach. Wszystko zależy więc od odpowiedniej decyzji. Żeby ją podjąć, porównuj oferty. Jednak nie pod kątem oceny jakości reklam czy wyglądu stacjonarnych punktów, a tego, co najważniejsze. A najważniejsze są kwestie finansowe i formalne. Przed wyborem danej oferty odpowiedz sobie na poniższe pytania.


Jaki jest łączny koszt pożyczki?
Jaki jest wskaźnik RRSO - rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania?
Ile wynosi minimalny i maksymalny wiek pożyczkobiorcy?
Ile wynosi minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki?
Jak długo trwa weryfikacja wniosku i przekazanie środków na wskazane konto?
To tylko wybrane pytania, które są bardzo pomocne przy porównywaniu ofert.

? 3. Kalkuluj koszty

Odpowiedzi na powyższe pytania udziela ranking pożyczek na raty , jednak to nie jedyne narzędzie, z którego opłaca się korzystać. W Internecie możesz użyć też kalkulatora pożyczek lub kredytów. Wystarczy wpisać swoje indywidualne dane - dotyczące kwoty i inne, które są niezbędne do wstępnego oszacowania kosztów pożyczki, żeby skorzystać z kalkulatora.
W idealnej sytuacji każdy chciałby jak najszybciej pozbyć się długu, a co za tym idzie - ryzykownego zobowiązania. Jednak większa liczba rat często jest jedynym wyborem dla klientów, których miesięczne dochody nie są spektakularnie wysokie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedni balans pomiędzy liczbą a wysokością i kosztem rat.
Jaki ma to związek z bezpieczeństwem? Duży, ponieważ wpadnięcie w spiralę zadłużenia oznacza prawdziwe kłopoty i utratę jakiegokolwiek parasola ochronnego nad głową.

? 4. Konsultuj decyzje

Jeśli mówimy o pożyczkach na wyższe kwoty, a już na pewno kredytach gotówkowych czy hipotecznych, swoją ocenę sytuacji warto skonfrontować z opinią profesjonalnego doradcy kredytowego. Dlaczego? Ponieważ jego szeroka wiedza i doświadczenie pomagają w znalezieniu i wybraniu najlepszej oferty, a także zwróceniu uwagi na szczegóły, które wpływają na bezpieczeństwo umowy.

? 5. Czytaj umowy

Reklamy reklamami, obietnice obietnicami. Najważniejsze są umowy, pod którymi składasz podpis. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wiesz, co robisz. Że znasz koszty pożyczki i wiesz, z czym wiąże się podejmowana właśnie decyzja.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  ekonomia _gość

  01.03.2019, 12:48

  EDUKUJCIE RZĄDZĄCYCH

  BO JESZCZE MOJE WNUKI BĘDĄ SPŁACAĆ TE ZADŁUŻANIE TAK JAK BYŁO Z GIERKIEM.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx1 
 • +2

  Janusz_gość

  01.03.2019, 12:51

  Wczoraj pożyczyłem jej pączka.Nie oddała

  Jak pożyczać bezpiecznie? Nie pożyczać!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA