Posłanka ostro o działaniach konserwatora ws. mostu. "Bawią się z nami w kotka i myszkę"

Ostra krytyka Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Igora Strzoka i jego przełożonego - ministra Jarosława Sellina (PiS) przez posłankę Małgorzatę Chmiel (PO). Parlamentarzystka uważa, że "bawią się z mieszkańcami w kotka i myszkę" w temacie odbudowy Mostu Tczewskiego. "Jest to niemożliwe, żeby konserwator robił tak silną blokadę odbudowy mostu bez zgody swojego zwierzchnika" - mówi Chmiel, zapowiadając po wygranych przez opozycję wyborach zmianę na stanowisku PWKZ.

Małgorzata Chmiel w lipcu 2020 roku złożyła projekt specustawy w sprawie przejęcia Mostu Tczewskiego i stworzenia tam oddziału Muzeum Mostów Tczewskich.

- Ten most powinien być wizytówką Polski - mówiła wtedy Małgorzata Chmiel - Od lat mówimy, że starostwo nie jest w stanie sfinansować remontu tego mostu. Składamy tę ustawę, bo prosili nas o to mieszkańcy - liczymy na to, że politycy PiS wreszcie zmienią zdanie i przychylą się do głosu tczewian.

Opozycyjny projekt nie trafił pod głosowanie - z racji sejmowej matematyki - jednak podczas ostatniej wizyty w Tczewie Małgorzata Chmiel wróciła do tematu. Podkreślała, że mieszkańcy, samorządowcy i Społeczny Komitet Odbudowy Mostu zabiegają o odbudowę obiektu.- Tymczasem przez 4 ostatnie lata nic się nie działo, bo pan Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków wstrzymał wszelkie prace przy odbudowie mostu. - mówiła podczas spotkania z dziennikarzami.

Posłanka przypomniała, że ze strony m. in. ministra Jarosława Sellina w ostatnich miesiącach padały zapowiedzi wyjścia z impasu i rychłego rozpoczęcia dalszych robót.

- Taka zabawa w kotka i myszkę trwa od dwóch lat. Spotykają się, obiecują, bardzo chcą odbudować - tylko konserwator zabytków na to nie pozwala. Nie dajmy się omamić i oszukać - wojewódzki konserwator zabytków jest powołany przez wojewodę - na wniosek pana ministra Sellina - to są służby państwowe - nie ma takiej możliwości, żeby pan konserwator zabytków taką ważną decyzję o wstrzymaniu remontu mostu podejmował bez porozumienia i zgody pana ministra.

Chmiel przypomniała, że sprawa wznowienia pozwolenia na budowę ciągnie miesiącami. Nawiązała też do wspólnej konferencji prasowej ministra Sellina i konserwatora zabytków , podczas której wiceszef resortu kultury mówił m. in. o tym, że starostwo nie ma 3 mln zł na wkład własny.

- Pan minister Sellin zmienił narrację, bo teraz mówi, że te trzy miliony złotych ma pozyskać starostwo. Najlepiej zwalić na kogoś. Dlatego mam szereg pytań - dlaczego pan konserwator zabytków składa uwagi do projektu po 6 latach od jego opracowania? Dlaczego minister Sellin wycofał się z deklaracji wyłożenia pieniędzy na wkład własny dalszej odbudowy przez Muzeum II Wojny Światowej i resort kultury? Dlaczego rząd PiS torpeduje dalsze prace przy odbudowie mostu? Co stanie się z przyznanymi pieniędzmi z Polskiego Ładu w przypadku dalszej blokady przez konserwatora zabytków?

Chmiel zapowiedziała, że jeśli znajdzie się w poselskich ławach, to pierwszą ustawą, jaką złoży, będzie ta dotycząca przejęcia mostu przez skarb państwa.

- Wojewódzki konserwator zabytków tak jak wojewoda - jest ręką rządu w terenie. - mówi posłanka, dodając, że zmiana rządu i przejęcie władzy przez opozycję przyniosłaby także zmianę na stanowisku konserwatora - Jest niemożliwe, żeby konserwator robił tak silną blokadę odbudowy mostu bez zgody swojego zwierzchnika - ministra. W przypadku naszej wygranej na pewno będzie inny konserwator.

Most Tczewski, mimo 78 lat od zakończenia II wojny światowej, wciąż nie został odbudowany z wojennych zniszczeń, a ciężar jego utrzymania i odbudowy spoczywa na barkach biednego samorządu powiatowego. To jedyny tak duży i cenny obiekt na Wiśle, za którego stan odpowiada samorząd. Chociaż rząd PiS przekazał promesę na 65 mln zł na dalszą odbudowę obiektu, to od 2019 roku - kiedy prace zostały wstrzymane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - nic się nie dzieje. Na razie pozytywną informację pozostaje jedynie to, że trwają już prace koncepcyjne nad stworzeniem w przyczółku mostu oddziału Muzeum II Wojny Światowej.

Półprawdy Sellina o Moście Tczewskim - Tv TetkaDrukuj
Prześlij dalej

Komentarze (64)
dodaj komentarz

 • +16

  EkO_gość

  27.09.2023, 09:01

  Następna próbuje błysnąć...

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • +2

  gajowy_gość

  27.09.2023, 09:50

  babeczka regularnie apeluje o pieniądze dla mostu w sejmie więc nie przypomniała sobie o temacie wczoraj

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx7 
  +3

  podchmielona lekko_gość

  27.09.2023, 10:16

  emeryty na emeryture

  daj se babo siana bo nic od ciebie nie zależ i nie będzie zależało

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xxx 

  banda PiS_gość

  27.09.2023, 10:43

  PiS wizy polskie sprzedam

  @podchmielona lekko, spieprzaj dziadu sp.Lecz Kaczynski, jakosc nie widze zeby podchmielona, zapewno dziadu dales sobie w szyje

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  +6

  Dikembe_Mutombo_gość

  27.09.2023, 11:01

  Najlepsze to są "dedykowane" spoty Zjednoczonej Prawicy na YT (emitowane chyba na podstawie danych geolokacyjnych). Wczoraj się dowiedziałem czego to PiS nie zrobił w naszym powiecie tczewskim - wymienione 2 inwestycje (most na Mostowej i szkoła w Subkowach) samorządowe finansowane z budżetu centralnego - w skrócie - dali gminie naszą kasę i palcem nie kiwnęli, ale przekaz jakby oni to wybudowali. Niby obiecują i realizują to co obiecują a most dalej rozje...ny. Żal.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 

  tluste koty-milinerzy pisowcy_gość

  27.09.2023, 11:14

  klikasz z tajnego luxs mieszkania PiS

  @Eko, a propos PiS zablysnie jak ze sprzedazy wiz przeznaczy pieniadze na dalsza budowe zabytkowego mostu granicznego, a nie upychac swoje sakewke lub dzielic sie z ksiedzem, jak to zrobila towarzyszka Balbina z koperta polaczona z fundcja Lecha nie dopisalem swietej pamieci, bo nnie wiem czy jest wiary katolickiej czy judaizmu, takze z fundacja Srebna na wieze blizniacze nieudacznikow pt. Jak ukrasc ksiezyc" to, sa juz miliardy zl , bedziecie siedziec w celi+ zlodzieje i oszusci, a gdzie podzialy sie miliardy zl na Covid, bo zadena zlotowka nie zostala na ten cel przeznaczona ! znikly do kieszeni tlusty kotow i znow prywatna kasa zapelnila milionerow pisowskich a kasa podatnika pusta, pieniadze rozdane, miedzy soba pisiurami, wiec mego glosu wyborczego banda PiS nie dostanie a te Referedum odbedzie sie na historycznym granicznym tczewskim moascie -:))) co za hipokryzja pisowska

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  +3

  tylko cela +_gość

  27.09.2023, 11:39

  i konfiskata majatku PiS/SP

  widze , ze tluste koty pisowskie aktywuja, trzeba bedzie rozliczyc milonerow pisowskich i ziobrystowskich

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  +1

  Zen_gość_gość_gość_gość_gość_g_gość

  27.09.2023, 18:38

  Już dawno nowy by stał,przez ten czas!!!!!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx2 
 • +1

  Bara Bara Riki Tiki_gość_gość_gość

  27.09.2023, 09:11

  Kolejna, która znów coś obiecuje w sprawie mostu byle ją tylko wybrać. Wina jest dziadów z Dawnego Tczewa, którzy się wpierdaIaIi w odbudowę mostu i naciskali, by to była jakaś wersja historyczna mostu... Przez nich most jest w połowie wyburzony.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +2

  g_gość

  27.09.2023, 09:13

  Akurat ona coś robi i działa

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx4 
  -5

  Y&_gość

  27.09.2023, 10:01

  Czarny humor

  W tonacji - Tylko świnie chodzą do kina " Pani poseł to nie ta powieść, to nie Konserwator jest odpowiedzialny za taki stan! Proszę zapytać posła Smolińskiego czy PiS doszedł już do władzy? Starosta nie jest członkiem tej formacji - gdyby był, to zapewne sprawy ruszyły by! Stety niestety dał się wpuścić w maliny! (choć jest kolegą posła)

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx9 
  -3

  za 500tys"chlewik"sp.Szyszka _gość

  27.09.2023, 10:53

  @Bara, bara ....widze,ze masz problem z mysleniem i przezrzucasz wine pisowska na "Dawny Tczew" najpierw radze zapoznac sie pierwszym projektem odbudowy wspanialej swiatowej inzynierii "Mostu Tczewskiego", bo projekt wygladal jak most zbudowany z zapalek, wiec imbecylu pisowski nie wrzucaj bzdur, a pogleb najpierw wiedze, a pozniej wypowiadaj sie, bo takie bzdurne wpisy mnie wkurzaja

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  -5

  zobrysci i pisowcy milionerzy_gość

  27.09.2023, 11:24

  sprzedam wize i kupie nie jedna dzialke

  @Y& , a propos czarne chmury to, zawisna nad partia "Pycha i Szmal" oraz nad "Skorumpowani Przestepcy" wiec radze martwic sie o swoje cztery litery w celi+

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  +1

  Y&_gość

  27.09.2023, 19:25

  WARSZAWA 01.10.2023

  WARSZAWA 01.10.2023 MARSZ MILIONA SERC, STOP DYLETANTOM PRAWNYM, STOP STAGNACJI, STOP HIPOKRYZJI, WOLNE MEDIA, WOLNY NARÓD POLSKI NA MARSZU!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx9 
 • -7

  Lucyna_gość

  27.09.2023, 09:18

  Witam. Trzeba było sprzedać ten złom Niemcom, dołożyć trochę kasy i wybudować mały wiadukt dla przynajmniej pojazdów do 3,5T. Byłby kontakt zza rzeczem i wszyscy byli by zadowoleniu i dawno było by po sprawie. A tak patrzą wstecz na historię. Komu to potrzebne, było minęło. Kto patrzy wstecz nie idzie do przodu.

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx7.xx9 
 • -7

  jak ukrasc ksiezyc itd._gość

  27.09.2023, 11:28

  podrzucasz bandzie pis nastepny pomysl na czym jeszcze mozna zarobic, a poza tym po tym bzdurnym twoim wpisie radze walnij sie w ten pusty twoj leb, bo widze, ze masz problem z mysleniem

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • +3

  Molo_gość

  27.09.2023, 09:28

  Molo

  Następna influencerka się znalazła.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx3 
 • -3

  ignoracie !_gość

  27.09.2023, 11:36

  wiedza klania sie

  nie obrazaj miejscowosci z pieknymi molami ! a to jest pisowska katastrofa, tak jak sciagniecie tupolowa przed ostatnimi wyborami ja obiecanki wiecznego ucznia biegajacym z dlugopisem, wiec wszystko zostalo upolitycznione, nawet podzial spoleczenstwa na sort lepszy i gorszy (a ja myslalem, ze sila tkwi w jednosci-:))) o TVPiS nie wspomne typowa dyktatura z haslem towarzyszki Balbiny "kto nie znamy to, jest zdrajca" typowe nazistowskie haslo, mial wzorzec ma po Rajmundzie, klamstwa, oszustwa, takze brudna propagade po PZPR !

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • ja ze szwagrem_gość

  27.09.2023, 09:30

  Głosujcie na wszystkich pisorów którzy już się lansowali na tle mostu ,a najbardziej na naszego gwiazdora Smolucha on wam w końcu załatwi ten most no chyba że wcześniej to wszystko się zawali bo już wyremontowane rzeczy się sypią a nawet nic nie przejechało 1 auto. Ciekawe ilu naiwnych da się znowu złapać na obiecanki ,jesteśmy im potrzebni co 4 lata przy głosowaniu resztę czasu mają nas w du...e taka jest prawda ,kto tego nie widzi ten osioł .Paliwo może być tanie przed wyborami a było już po 8 cuda ale jak dowalą po 15 to się nie ogarniemy i tak będzie z wieloma rzeczami które rozdają nieliczni zyskają a zapłacą wszyscy którzy pracują

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx8 
 • +4

  Molo_gość

  27.09.2023, 09:32

  Molo

  Proponuję to molo zburzyć do końca i zbudować coś od nowa . Taniej oraz szybciej wyjdzie i ludzie będą mieli bliżej w stronę Tczewa. Pan konserwator to powinien ponieść konsekwencje swoich decyzji. Jak nie ma mostu to chociaż przeprawa promowa by się przydała. Pozdrawiam miłego dnia.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx3 
 • -5

  ignoracie !_gość

  27.09.2023, 11:41

  molo to masz w Sopocie i w innych miejsowoscia, wiec bez obrazy !

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • +11

  Sztuka Picia w Czewie_gość

  27.09.2023, 09:42

  "Akurat ona coś robi i działa"

  Dwa tygodnie przed wyborami się uruchomiła. Do tej pory nic nie zrobiła. A pyskować tylko POtrafi.

  Odpowiedz
  IP: 78.159.xx1.xx5 
 • -5

  Alex_gość

  27.09.2023, 11:13

  Nie kłam, Chmielowa zrobiła sporo dla mostu, choćby złozyła kluczową specustawę, której PiS do dzis nie przepchnął.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xxx 
  -2

  ksiezycowy Jarus_gość

  27.09.2023, 11:45

  pisowskie klamstwa !

  Pisiorku jeszcze nie wytrzezwiales, a dalej dajesz sobie w szyje

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • +5

  Eutanazja _gość

  27.09.2023, 09:44

  Stara raszpla.

  Banery sobie powiesiła tak retuszowane, że udaje 30 latkę. Odrealniony babsztyl. Jej wypowiedzi to świadectwo demencji starczej.

  Odpowiedz
  IP: 185.206.xx5.xxx 
 • -5

  ups!_gość

  27.09.2023, 11:47

  a ty potworze masz lusto w domu, to wiec spojrz najpierw na siebie ! zanim zaczniesz oceniac innych !

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  -3

  ups, cdn._gość

  27.09.2023, 11:55

  eutanazja, sort lepszy i gorszy

  @Eutanazja, jezeli podobny jestes chocby troszeczke do konserwatora to, napewno uroda nie grzeszysz sorcie "lepszy", czyzby z brak oleju w glowie -:)))

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  -1

  cdn._gość

  27.09.2023, 12:22

  pisowcu z sortu "lepszego" ty to, musisz byc nieuleczalnie chory wrzucajac bzdurny wpis !

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 

  James_gość

  27.09.2023, 12:43

  UPS PAJACU SKONCZ BRONIC TA STARĄ BABĘ BO TO JEST FAKT ZE JEST STARA A NA PLAKATACH WYGLĄDA JAK WŁASNA CÓRKA, WIEC O CZYM TY PIER**LISZ PISZĄC COS O LUSTRZE? TU NIKT NIE PISZE ZE ONA JEST BRZYDKA, TYLKO ZE OSZUKUJE, DAJAC NA PLAKATY TAK POROBIONE FOTOSZOPEM ZDJĘCIA ZE AZ ZĘBY BOLĄ...ROZUMIESZ TO KMIOTKU?

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx2 
  -2

  wow_gość

  27.09.2023, 14:17

  slepym nie jestem, wiec potrafie czytac rowniez male litery, a poza tym od kiedy piszemy wszystko z duzej litery ? byc moze z milosci do PiSlandii -:)) a propos ktos swietnie takich hejterow negatywnie i nie partiotycznie podsumowal piszacych wszystko z duzej litery, wiec szkoda mego czasu dla ciebie

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  +1

  Fakty i Mity _gość

  27.09.2023, 17:07

  Hipokryzja

  Zadłużenie Polski to 5 bilionów złotych na podstawie wyliczeń GUS na wniosek UE!!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx9 
  -2

  James_gość

  27.09.2023, 17:32

  ty wow wielki kmiotku, ile ty masz lat? wiesz co to durniu jest netykieta? wiesz ze jak ktos uzywa CAPSA to krzyczy? nie wiedziałes? no widzisz, to juz wiesz...i apropos, nie interesuja mnie twoje tvnowskie autorytety i smieszni eksperci z d**y wysrani, podsumowujace ze jak ktos pisze z wielkich liter to cos tam cos tam jest hejterem :D no straszna historia...a zaczeła sie ona ze jedna stara baba nie moze zniesc ze jest starą babą i musi oszukiwac wszystkich dajac na plakat swoja odmłodzona w FS o 30 lat wersje

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx2 
 • +3

  Poldek_gość

  27.09.2023, 09:45

  Jedno jest pewne...

  ... że obecne władze tego mostu nie odbudują. Sprawa jest jasna i niejednokrotnie w przeciekach wypłynęła szkoła Macoerewicza -nawet największy absurd należy bronić, nie wolno rozwiązać problemu, trzeba z problemem walczyć, wówczas można na kolejne wybory znów obiecać to samo, robiąc jakiś symboliczny krok naprzód. Już wkrótce, już niedługo, tuż tuż, naprawdę blisko, zapadają ostateczne decyzję. I tak można mamić wyborców latami. Tak samo jest z funduszami z UE, zablokowane, ale już niedługo, dosłownie za chwilę, to kwestia godzin....Tak wyglada polityka obecnych władz.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx4.xx2 
 • +4

  Graj_gość

  27.09.2023, 09:49

  To ta Pani mówiła o Moście Tczewskim w sejmie. Ma Pani mój głos

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx7 
 • +2

  Gość _gość_gość

  27.09.2023, 11:00

  Ten konserwator to chory psychicznie człowiek

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xxx 
 • Gość _gość

  27.09.2023, 11:49

  .

  Pani mówi prawdę otwarcie i teraz już wszyscy wiedzą co jest grane. Jej słowa to potwierdzają. Banda...

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx6 
  +2

  Łupaszko_gość_gość

  27.09.2023, 13:47

  "a 'la long"

  Chory psychicznie to jest starosta ,dostał forse na remont mostu ,zamiast konsultować wszystkie zmiany w projektach z wszystkimi organami państwowymi ,to sobie samowolkę zrobił .Starosta który nie został wybrany nawet na radnego ....

  Cytuj
  IP: 80.187.xx7.xx8 
 • Nie_gość

  27.09.2023, 11:28

  Olać ich wszytkich

  Zawsze to samo. PO czy PiS jeden chlew!!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx0 
 • -6

  na wesolo ?_gość

  27.09.2023, 11:49

  KonfederuSSia to, zapewno ta swina z kina, czy z chlewa

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • +1

  Lol_gość

  27.09.2023, 11:58

  Most

  PiS robi Tczew w wielkie bambuko z tym mostem. Za chwilę,powie,że trzeba zburzyć,bo się nie opłaca

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx3 
 • +2

  tczewianin_gość_gość

  27.09.2023, 12:53

  most

  Niech p. Sellin powie Mateuszowi, żeby dał Starostwu te brakujące 3 mln zł z wydatków na wycieczki po kraju i wygłaszaniu nieprawd.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx0 
 • -2

  Gość _gość_gość_gość

  27.09.2023, 13:00

  Emeryty bawić wnuki!

  I z takim dziadkami PO idzie do wyborów? Babka rzęzi sama nie wie co... Za stara do wnuków zabawiania....a pcha się starowinka.....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • +4

  ups,_gość

  27.09.2023, 13:11

  strach ma wielkie oczy i sfrustrowani pisowcy sa w amoku to, widac i slychac !

  Odpowiedz
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • -4

  Łupaszko_gość_gość

  27.09.2023, 13:41

  "a 'la long"

  Ten kto głosuje na rudego Tuska jest zdrajcą Ojczyzny i powinna być mu wymierzona najwyższa kara.... !!!!!

  Odpowiedz
  IP: 80.187.xx7.xx8 
 • -1

  po rozum do glowy_gość

  27.09.2023, 14:27

  przy urnie rozliczymy PiS/SP

  ty nie jestes lepszy od Kim Jong -un i w taki bzdurny nieprzemyslany sposob zniechecasz do glosowania na bande PiS, oby wiecej takich bzdurnych wpisow, bo ten twoj wpis, az trudno nazwac komentarzem, i dla pocieszenia nie moj glos wyborczy na bande PiS i nie dla Skorupowanych Przestepcow

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
  -1

  Gość _gość

  27.09.2023, 17:12

  Łupaszko

  Łupaszko gdzie jest ta twoja druga Japonia, oraz dlaczego emigrowali twoje dzieci???

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx9 
  +1

  Gość _gość

  28.09.2023, 21:23

  ***** ***

  ***** ***! ***** ***

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx0 
 • -2

  Weteran_gość

  27.09.2023, 14:02

  most

  Tak, ta Pani potrzebuje glosow .A jak bedzie po wyborach to bedzie miala gdzies jak wszyscy ktorzy obiecywali cuda.CO robi Pieknis ze Starostwa Augustyn.NIC NIE ZROBIL ALE MA CZELNOSC KANDYDOWAC NA POSLA/ OSLA.dajcie temu czlowiekowi wyraz uznania w wyborach.PRECZ NIECH EMERYT SIEDZI W DOMU MA DOSC KASY

  Odpowiedz
  IP: 217.88.xx0.xx1 
 • +3

  Łupaszko_gość_gość

  27.09.2023, 14:11

  "a 'la long"

  Nauczyciel w-f chce być posłem :) Ten Tczew jest naprawdę chorym miastem .Mieliśmy już u Rudego Tustka wisionke na torcie z Tczewa - katechetka która była z tego co pamiętam ministrem spraw wewnętrznych BUHAHA .W zarządzie szpitala powiatowego mamy kwiaciarkę -tyle w temacie ....

  Cytuj
  IP: 80.187.xx7.xx8 
  +1

  ._gość_gość

  27.09.2023, 15:20

  Wybory z obory

  Pan Mirosław, nawet w ocenie wyborców nie został wybrany na radnego miejskiego ,a ciekawe jaki procent wyborców da zaufanie na posła.Pan Kulas już przestał wierzyć w swoje posłowanie i wykonał STOP! Kilka razy Pan Mirosław do 80-tki powieści plakaty i może w końcu się zapis na posła jak niebawem zniknie z stołka starosty.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx4.xx2 
 • m._gość

  27.09.2023, 15:33

  PIS interesuje tylko wschodnia Polska

  Wystarczy zobaczyć co zrobili z Lotosem. Cała reszta ma łożyć na ich elektorat.O zadłużaniu kraju nie mówiąc. Im trudniej będzie im zbudować kolejny rząd - tym lepiej. A może w ogóle!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx1 
 • +3

  Y&_gość

  27.09.2023, 17:16

  Audyt

  W Starostwie konieczny audyt - w kwestii szpitala i mostu!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx9 
 • fghfghf_gość

  27.09.2023, 18:00

  Sportowa sylwetka bez treningu i diety? Teraz jest to możliwe! Już za tydzień zobaczysz rezultaty, przeczytaj sam -----> tnij.tcz.pl/?u=7925af

  Odpowiedz
  IP: 45.87.xx2.xx2 
 • -1

  Stefan_gość_gość_gość

  27.09.2023, 20:34

  bła ha ha ha

  Najlepsi polscy saperzy, jak wyp.... ten most to do dzisiaj nie można go odbudować

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx6.xx5 
 • +1

  Edward Flisek _gość

  27.09.2023, 21:10

  Ten most w 4 literach ma państwo !

  Pani posłance coś się pokręciło ! Trzeba powiedzieć że ta ruina kupa złomu do pocięcia nie jest potrzebna Skarbu Państwa,ba Skarb Państwa ma w d..ie ten most. Przydzie zima,duża kra i zetnie tę 2 podpory i tę przęsła spadnie w dół i złomiarze nocą przez 4 mies.wywiozą na złom. Pisowcy i rząd z bałwanem Dudą kłamią jak Kaczor. Tu brakuje Hitlera_ on by zbudował nowy że stali od Kruppa; a teraz niechcą go to niech leci w dół.A Pani niech sobie idzie na kawkę bo szkoda gadać.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx2 
 • +1

  denis_gość_gość_gość

  27.09.2023, 21:56

  ***** ***

  Nie narzekamy ...głosujemy. 15 pażdziernika pogonimy pis do Rosji.

  Odpowiedz
  IP: 158.248.xxx.xx7 
 • ._gość

  27.09.2023, 23:16

  .

  a może będzie odwrotnie nie pogonimy ,a sojusznicy Rosji krok po kroku będą do Rosji się zbliżać. PiS NIGDY dla Rosji nie będzie kumplem w niczym.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx4.xx2 
 • +2

  Jarek_gość

  27.09.2023, 22:29

  Do debila

  "slepym nie jestem, wiec potrafie czytac rowniez male litery, a poza tym od kiedy piszemy wszystko z duzej litery ? byc moze z milosci do PiSlandii -:)) a propos ktos swietnie takich hejterow negatywnie i nie partiotycznie podsumowal piszacych wszystko z duzej litery, wiec szkoda mego czasu dla ciebie"

  I zaś odpalił się znów czub z pianą na ryju chory psychol ziejacy jadem i nienawiścią czy ty nie widzisz debilu że wszystkie twoje chore wpisy są minusowane przez innych l, udzie widzą żeś psychicznie chory czubek z pianą na ryju co zwiał z Kocborowa .

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • strach ma wielkie oczy_gość

  28.09.2023, 01:02

  dziecinniejesz na stare lata,

  @Jarek, ty oszuscie i zlodzieju znowu dales sobie w szyje, to widac po chamskim pisowskim wpisie, takze twoj koniec sie zbliza i to wielkimi krokami, a po wyborach cela +, rowniez zaminusuje bande PiS przy urnie wyborczej, wiec o minusowanie nie musisz martwic sie dziadku lesny, a propos dziadku lesny zamiast wrzucac chamskie wpisy na portalach, to oczysc swoja dusze, az z brudu fetor wydostaje sie, a latka leca i niedlugo czas opuscic matke Ziemie z nogami do przodu, poza tym odnowa duchowa i tak tobie i nie pomoze, bo podpisales pakt z Lucyferem to, widac w mowie pisemnej, wiec dla ciebie bramy niebios sa zamkniete ! zapewno u Lycyfera poczujesz sie jak w domu i z braciszkem zobaczysz sie -:)))) Ps. lesny dziadku dziecinniejesz na stare lata to, widac po twoim chamskim bzdurnym wpisie, takze stales sie bardziej agresywny, czy tylko ukrywales te negatywna ceche, wow twoja agresywnosc jak Kowala milionera pisowskiego -:)))

  Cytuj
  IP: 176.198.xx1.xx9 
 • -4

  Hunnam_gość

  28.09.2023, 02:13

  Join Illuminat

  Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Iluminatów. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Iluminatów jako wspaniały członek Iluminatów, którzy chcą mnie jako wspaniałego członka. Nazywa się Lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stanu śmierci. Zwolniony po około 2 latach i sześciu miesiącach. Po tym jak zostałem zdradzony przez tak wielu członków Iluminatów. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo zrujnowany. Ale pewnego dnia przeglądając Internet natknąłem się na post wielkiego lorda Iluminatów Felixa Morgana, w którym było napisane, że jeśli jesteś jednym z wielkich iluminatów, możesz być sławny, bogaty i odnieść sukces w życiu. Skontaktowałem się z nim i wszystko wyjaśniłem, a on polecił używany rejestr, zapłaciłem za dużego członka, aby pomógł mi zacząć i zostałem inicjowany w Światowy Zakon Iluminatów. Następnie przekazali mi wszystkie wytyczne i powiedzieli, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni kwotą 1 000 000 dolarów w gotówce. Z pomocą Lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Iluminatów. Jeśli radzisz, że próbowałeś już oszusta lub próbujesz tego dokonać, moim zadaniem jest pomóc Ci dołączyć, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, kim chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim na WhatsApp 2348055459757 lub e-mail: Illuminatiofficial565@gmail.com

  Odpowiedz
  IP: 172.98.xx8.xx8 
 • Hx_gość

  28.09.2023, 10:27

  promocja

  Artykuł oczywiście jako promocja dla tej pani. Ja głosuję na Konfederacje - tylko oni mogą jeszcze coś zmienić w tym kraju!

  Odpowiedz
  IP: 134.191.xx6.xx1 
 • -1

  Jarek_gość

  28.09.2023, 12:47

  Do czuba plus

  "@Jarek, ty oszuscie i zlodzieju znowu dales sobie w szyje, to widac po chamskim pisowskim wpisie, takze twoj koniec sie zbliza i to wielkimi krokami, a po wyborach cela +, rowniez zaminusuje bande PiS przy urnie wyborczej, wiec o minusowanie nie musisz martwic sie dziadku lesny, a propos dziadku lesny zamiast wrzucac chamskie wpisy na portalach, to oczysc swoja dusze, az z brudu fetor wydostaje sie, a latka leca i niedlugo czas opuscic matke Ziemie z nogami do przodu, poza tym odnowa duchowa i tak tobie i nie pomoze, bo podpisales pakt z Lucyferem to, widac w mowie pisemnej, wiec dla ciebie bramy niebios sa zamkniete ! zapewno u Lycyfera poczujesz sie jak w domu i z braciszkem zobaczysz sie -:)))) Ps. lesny dziadku dziecinniejesz na stare lata to, widac po twoim chamskim bzdurnym wpisie, takze stales sie bardziej agresywny, czy tylko ukrywales te negatywna ceche, wow twoja agresywnosc jak Kowala milionera pisowskiego -:)))"

  Uuu nieźle czubie pojechałeś widzę że leki przestały działać , albo są za słabe poproś twojego psychiatrę z oddziału psychiatrycznego o zmianę leków lub zwiększenie dawki. Psychol z pianą na ryju nie dość że straszy cela plus i konfiskata majątków to jeszcze straszy piekłem i diabłem no leki słabo wjechały a pod kopułą dymi i wszystko buzuje zryty czerep .

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • mar_gość

  28.09.2023, 17:13

  Pominę moje polityczne preferencje. Niezależnie od tego, czy ta pani jest z PO, PiS, Konfederacji czy może Adwentystą Dnia Siódmego... Jakoś w dziwny sposób przed wyborami wszyscy nagle przypominają sobie że jest coś takiego jak most tczewski, lisewski, czy jak go tam zwał... Kiełbasa wyborcza piecze się, aż tłuszcz kapie, a po wyborach dostaniemy wielkie NIC. Przekonajcie mnie, że po wyborach nie będę musiał płacić 50 PLN za kilogram średniej jakości wędliny, to może na was zagłosuję...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xx0 
 • ghfghfg_gość

  28.09.2023, 18:37

  Sportowa sylwetka bez treningu i diety? Teraz jest to możliwe! Już za tydzień zobaczysz rezultaty, przeczytaj sam -----> tnij.tcz.pl/?u=be00de

  Odpowiedz
  IP: 146.70.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA