Biegiem i rowerem przez całą Polskę! Wszystko dla Sensorycznego Ogrodu Marzeń

Biegojazda już wkrótce startuje (fot. tcz.pl)
Tczew - Biegiem i rowerem przez całą Polskę! Wszystko dla Sensorycznego Ogrodu Marzeń

zobacz galerię zdjęć: 2
Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie są organizatorami akcji "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń". Celem inicjatywy jest stworzenie SENSORYCZNEGO OGRODU MARZEŃ dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. To specjalnie zaprojektowana przestrzeń zielona, która ma znaczenie terapeutyczne - w zintensyfikowany i celowy sposób oddziałuje na wszystkie zmysły, pozwala osobom niepełnosprawnym lepiej poznawać świat. Aby zrealizować marzenie - czworo pracowników placówki przebiegnie przez całą Polskę!

To innowacyjne przedsięwzięcie, zakłada powstanie dwóch stref terapeutycznych dla przedszkolaków. Pierwsza strefa - głośna, będzie miejscem rekreacyjno-zabawowym a druga strefa cicha - miejscem, do relaksacji i wypoczynku po trudach terapii, w którym będzie duża ilość zieleni, fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia.

-
Wielu naszych podopiecznych ma problemy z nadwrażliwością na bodźce. Dla części nawet szelest kartki jest stresujący. Z kolei inni potrzebują silniejszych bodźców - dzięki specjalnej strefie sami będą mogli dobierać sobie intensywność bodźców - wyjaśnia Agnieszka Grzela-Opalińska.

Do zrealizowania przedsięwzięcia potrzebna jest kwota około 160 tysięcy - część już udało się uzbierać. Reszta zależy od nas wszystkich.

- Nowatorski pomysł i ogromna skala tej akcji spotkały się z dużym zainteresowaniem. Ambasadorami akcji zostali aktorka p. Joanna Kulig i kierowca rajdowy p. Krzysztof Hołowczyc. Tytuł Przyjaciela zgodziła się przyjąć p. Anna Dymna. Patronat objęli: Starosta Tczewski p. Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew p. Mirosław Pobłocki, portal Wyborcza.pl Trójmiasto, Radio Gdańsk i Kopalnia Soli "Wieliczka". Akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Paweł Domagała, Marek Piekarczyk, Anita Lipnicka, Daria Zawiałow, Michał Czernecki, Artur Barciś, Joanna i Paweł Orleańscy, Roman Puchowski i Tymon Tymański, Zespół Ajagore, Kabaret Ani Mru Mru. - mówią organizatorzy.

"Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń" to charytatywny duathlon - bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 - 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa.

- Zeszłoroczny sukces był dla nas pewnego rodzaju kopniakiem do dalszego działania. Chcemy stworzyć tym razem coś dla naszych najmłodszych podopiecznych - mówi jeden z biegaczy.

Informacje na temat akcji można znaleźć na facebooku wpisując "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń" oraz na stronie zpstczew.pl. Organizatorzy prowadzą zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Akcję można wesprzeć finansowo dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. 1 marca 2019 r. ruszył bazarek na portalu facebook "Bazarek Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń".


Akcję wspierają: Fundacja Grupy PKP, Fundacja PGE, Polpharma S.A. oraz Press Glass S.A. w ramach akcji "Biegamy i wspieramy" Uczestnicy przemierzający Polskę będą poruszać się nowym kamperem, co jest możliwe dzięki wsparciu firmy FHU "Kotynia" w Pruszczu Gdańskim. Zebrane środki finansowe w całości zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  Xyz_gość

  15.05.2019, 12:00

  Do patrioty od szparagów

  Ortografia na najwyższym poziomie ;)

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.