List intencyjny w sprawie klastra energii podpisany

(fot. pelplin.pl)
Tczew - List intencyjny w sprawie klastra energii podpisany
W sali posiedzeń Rady Miejskiej w Pelplinie im. A. Kaszowicza odbyło się uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego w celu nawiązania współpracy w ramach tworzonego Klastra Energii Pelplin. Jest to pokłosie wielu tygodni starań, uzgodnień, a także współpracy między samorządami i innymi instytucjami Powiatu Tczewskiego, które merytorycznie wspiera Obszar Metropolitarny Gdańsk - Gdynia - Sopot.

Przypomnijmy, że jedno z pierwszych spotkań włodarzy gmin Powiatu Tczewskiego odbyło się 24 marca. Relację z tego spotkania można obejrzeć pod linkiem https://youtu.be/OppSnr_WEhY Podpisy pod listem w dniu dzisiejszym złożyli Mirosław Chyła - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin (Lider Klastra), Mirosław Augustyn - Starosta Tczewski, Adam Burczyk - Zastępca Prezydenta Miasta Tczew, Tomasz Urbański - Zastępca Wójta Gminy Tczew, Mirosław Murzydło - Wójt Gminy Subkowy, Piotr Laniecki - Wójt Gminy Morzeszczyn, ks. Andrzej Szopiński - Dyrektor Wydziału Ekonomicznego Diecezji Pelplińskiej. Prace związane z powstaniem klastra koordynuje Ewa Nowogrodzka - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

Dzisiejsze zawiązanie współpracy może w przyszłości przynieść instytucjom będącym członkami klastra szereg korzyści, które docelowo mają być ukierunkowane na: niższe koszty energii, możliwość pozyskania dofinansowania dla planowanych inwestycji w zakresie produkcji energii czy też rozwiązywanie problemów związanych z szeroko rozumianą niską emisją.

Kolejnym etapem prac będzie przygotowanie dokładnej koncepcji klastra oraz działań planowanych do realizacji, przede wszystkim w kontekście możliwości pozyskania środków finansowych w ramach Krajowego Programu Odbudowy.


Więcej tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Stefan _gość

  23.04.2021, 09:54

  Głos rozsądku mówi nie dla Tczewa

  Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Gdzie jest przedstawiciel UM w Tczewie tam jest tylko i wyłącznie interes Tczewa patrz jego prezydenta. Reszta to piórko do kapelusza, które zostanie wykorzystane i odpowiednim momencie usunięte lub samo zrozumie, ze z Tczewem to nam nie po drodze.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.