W ostatnich dniach straż miała ręce pełne roboty

Usuwanie skutków wichury (fot. facebook.com/OSPSwarożyn)
Tczew - W ostatnich dniach straż miała ręce pełne roboty
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 31.12.2018 roku do 06.01.2019 roku zanotowano łącznie 27 zdarzeń, w tym 1 pożar, 25 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

02.01.2019r. Tczew ul. Bałdowska - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy marki Opel Astra, który uderzył w drzewo. W wyniku wypadku ranny został kierowca, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i po dojeździe, został przekazany ZRM. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Tczewie.

03.01.2019r. - Brzuśce ul. Polna - kolizja drogowa.
Po przybyciu na miejsce zastano samochód ciężarowy MAN z naczepą, który na oblodzonej drodze zjechał do rowu naczepą blokując przejazd. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Działania straży polegały na wyciągnięciu samochodu z rowu i udrożnieniu przejazdu. W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy: 1 z JRG w Tczewie, 2 z OSP Subkowy oraz 1 z OSP Brzuśce.

05.01.2019r. - Gniew ul. Staszica - zatrucie tlenkiem węgla
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano karetkę ZRM, w której znajdowała się osoba podtruta tlenkiem węgla czujnik tlenku węgla wskazywał 130ppm, osoba została ewakuowana z mieszkania przez ratowników ZRM. Do zdarzenia doszło w wyniku nieszczelności w układzie pieca gazowego CO. Działania straży polegały na wygaszeniu pieca, przewietrzeniu pomieszczeń i powtórnym sprawdzeniu stężenia tlenku węgla -nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy: po jednym z JRG w Tczewie oraz z OSP w Gniewie.

W minionym okresie 16 interwencji było spowodowanych panującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi - silny wiatr i intensywne opady śniegu.

Drukuj
Prześlij dalej