"Dobra Półka" - żywność dla Uchodźców z Ukrainy

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Dobra Półka" - żywność dla Uchodźców z Ukrainy
Swoją działalność rozpoczął sklep społeczny "Dobra Półka", w którym osoby przybywające do naszego miasta zza wschodniej granicy będą mogły zaopatrzyć się w produkty żywnościowe. Punkt zorganizował i dostarcza do niego najpotrzebniejsze produkty Bank Żywności w Tczewie, doposażając również w podstawowe produkty usytuowaną blisko sklepu społecznego kawiarenkę.

Sklep społeczny znajduje się w Chrześcijańskim Centrum Społecznym (dawne Echo) przy ul. Kwiatowej 2 w Tczewie i początkowo czynny będzie dwa razy w tygodniu: w środy i piątki w godzinach 15:30 - 18:00. W miarę potrzeby i możliwości logistycznych działalność punktu będzie poszerzana o kolejne dni otwarcia.

Żywność udostępniana jest Uchodźcom z Ukrainy bezpłatnie na podstawie paszportu z datą przekroczenia granicy po dniu 24 lutego.

W miarę możliwości przekazywane tu będą produkty zarówno z krótkim terminem przydatności (z codziennych odbiorów dokonywanych przez Bank Żywności ze sklepów Biedronka oraz indywidualnych darczyńców) a także długoterminowe produkty.


Do wsparcia sklepu społecznego zachęcamy również mieszkańców Tczewa!

Każdy z nas może przekazać w sklepie społecznym "Dobra Półka" produkty, które trafią bezpośrednio do osób potrzebujących. Produkty przekazywać można w dniach otwarcia sklepu społecznego.

Najbardziej pożądane produkty to:

- olej,
- mąka,
- cukier,
- przetwory gotowe,
- wędliny i sery hermetycznie zamknięte,
- przetworzoną żywność długoterminową.

Na chwilę obecną punkt jest zaopatrzony w produkty higieniczne oraz pielęgnacyjne dla dzieci, natomiast potrzeba takich produktów jak proszki do prania czy inne środki czyszczące.

Wszystkie działania organizowane przez Bank Żywności w Tczewie wokół sklepu społecznego wspierane są przez liczne grono wolontariuszy.

Z każdym działaniem związanym z utrzymaniem punktu związane są koszty transportu, dlatego też zachęcamy do przekazania darowizny na ten cel na konto Banku Żywności z dopiskiem "Uchodźcy" na nr konta 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  j23_gość

  17.03.2022, 07:33

  pomagamy , ale

  http://www.youtube.com/watch?v=dGTYLqvSxpg

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.