Dwa promile i wsiadł na rower. Zajmie się nim sąd

Ścieżka rowerowa
Dwa promile i wsiadł na rower. Zajmie się nim sąd
W sobotę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymał pijanego 58- latka jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tczewscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i powstrzymywanie się od jazdy jakimikolwiek pojazdami pod wpływem alkoholu.

Jazda na rowerze to dla wielu z nas przyjemny sposób na poruszanie się po mieście, aktywność fizyczną i relaks. Jednak podobnie jak w przypadku prowadzenia samochodu, jazda na rowerze po spożyciu alkoholu stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

- W minioną sobotę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gniewie podczas obchodu zatrzymał 58-letniego rowerzystę, którego styl jazdy wzbudził podejrzenie policjanta. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowy sporządził wniosek do sądu o ukaranie. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z zespołu prasowego tczewskiej policji.


Policjanci przypominają:

- Pamiętajmy, że alkohol negatywnie wpływa na nasze zdolności do kontroli nad rowerem. Nasze reakcje stają się spowolnione, a zdolność do utrzymania równowagi jest znacząco osłabiona. Dlatego zawsze, zanim wsiądziemy na rower, upewnijmy się, że jesteśmy trzeźwi.

- Jeśli planujemy spożywać alkohol, zawsze mamy alternatywy. Skorzystajmy z transportu publicznego, taksówki lub poprośmy kogoś o podwózkę. To znacznie bezpieczniejsze niż ryzykowanie własnym życiem i życiem innych na rowerze.

- Promujmy kulturę picia bezpiecznego alkoholu. Jeśli planujesz spotkanie towarzyskie z alkoholem, zawsze planuj wcześniej, jak wrócisz do domu. Uniknij sytuacji, w której będziesz musiał decydować o jeździe po alkoholu na rowerze.

- Nie zapominajmy, że nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego zależą od naszych wyborów. Jazda po alkoholu na rowerze to nie tylko wykroczenie, ale przede wszystkim ogromne ryzyko. Unikajmy tego ryzyka, dbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo oraz szanujmy innych na drodze. W końcu, bezpieczeństwo każdego z nas zależy od wszystkich naszych działań.

Od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Rowerowy_johny_gość_gość

  18.09.2023, 12:59

  Oj nieładnie tak po pijaku ....

  .... jeździć na rowerze, można sobie krzywdę zrobić.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • drunken master_gość

  18.09.2023, 13:52

  Trzeba było jechać samochodem.

  Po pijaku na rowerze ciężko się utrzymać.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • Do cymbała_gość

  18.09.2023, 15:44

  całe szczęście

  nie każdy jest taki głupi jak ty.

  Cytuj
  IP: 159.205.xx0.xx1 
 • Fran _gość

  18.09.2023, 20:05

  2 promile i jeszcze rowerem jechał Ma chłop zdrowie

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx1 
 • tyrt_gość

  19.09.2023, 01:22

  Rozmiar ma znaczenie!!! Powiększ swojego penisa o 7 cm, pogrub go, a także wydłuż i wzmocnij erekcję. Naprawdę fajna rzecz, przeczytajcie sami ----->> tnij.tcz.pl/?u=e4457d

  Odpowiedz
  IP: 45.87.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.