W Lubiszewie odbędzie się III Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - W Lubiszewie odbędzie się III Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej
W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w najbliższy piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Lubiszewie, odbędzie się III Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka.

Organizacja wydarzenia ma celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi oraz popularyzowanie piosenki patriotycznej - a tym samym przypominanie i utrwalanie wiadomości dotyczących historii Polski poprzez treści zawarte w tekstach piosenek.

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep Piastowy."

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  Tadeusz_gość

  08.11.2019, 09:03

  Jaki koszt????

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • +1

  _....były Solidaruch.._gość

  08.11.2019, 13:48

  koszt nieistotny..

  ...to już zostało zabudżetowane dawno temu, a miejscowy ksiądz wpisał do "Księgi Przychodów" na bieżący rok! Natomiast najzabawniejszym wydaje mi się fraza o: "a tym samym przypominanie i utrwalanie wiadomości dotyczących historii Polski poprzez treści zawarte w tekstach piosenek". Zastanawiam się, jak przez nabzdyczony światopogląd przedstawi się autorkę "Roty"? Czy w ogóle mieści się Ona w kanonie heteroseksualnej-cierpiętniczo-katolickiej i wierzącej w religijne hokus pokus żyjącej w "grzesznym" związku z osobą tej samej płci? To może być całkiem zabawne....

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx6 
 • +1

  Mieszkaniec_gość_gość

  11.11.2019, 14:47

  Brawo

  Przestańcie tu politykować!!!! Dzieci pięknie się przygotowały, wzruszająco zaśpiewały, zadeklamowały, pokazały,jak mozna kochac ojczyznę. Uczmy je patriotyzmu a nie hejtu. Brawo dzieciaki, brawo młodzież, brawo dla Waszych nauczycieli. To nie była impreza dla wójta, nie dla władz,nie dla księdza... Dziękujemy wszystkim wykonawcom!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA