42-latka uderzyła w auto i wjechała w budynek. Silna woń alkoholu i nie była w stanie mówić

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 42-latka uderzyła w auto i wjechała w budynek. Silna woń alkoholu i nie była w stanie mówić
Tczewscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierująca renault uderzyła w zaparkowanego volkswagena, a następnie wjechała w budynek. 42-letniej sprawczyni w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci mieszkance powiatu tczewskiego zatrzymali prawo jazdy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

Wczoraj przed godziną 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której miało dojść na ulicy Prusa.

- Natychmiast we wskazane miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 42-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego, jadąc renault, uderzyła w zaparkowanego na chodniku volkswagena, a następnie wjechała w budynek, znajdujący się po drugiej stronie ulicy. Podczas tej interwencji funkcjonariusze od kierującej wyczuli silny zapach alkoholu. Jednak 42-letnia kobieta nie była w stanie rozmawiać z policjantami. W związku z tym zdarzeniem kierująca renault trafiła do szpitala, gdzie została pobrana jej krew do badań. Stróże prawa zatrzymali sprawczyni prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mieszkanka powiatu tczewskiego kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo kierująca odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.


Policjanci przypominają, że ubezpieczyciel w każdym przypadku wypłaca odszkodowanie z polisy OC sprawcy osobom poszkodowanym. Jeżeli sprawca był nietrzeźwy, będzie musiał zwrócić wszystkie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową świadczenia. Ubezpieczyciel uruchamia bowiem procedurę tak zwanego regresu. W świetle prawa zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę pod wpływem alkoholu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  Mumin_gość

  16.07.2020, 22:18

  polska to stan umysłu

  Jak nie kibole to pijacy, jak nie pedofile to pederaści. Do tego wszystkiego pozerzy i wulgarny hip-hop dla małych dzieci.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  17.07.2020, 09:06

  Nie wszyscy pederaści to pedofile, tak samo jak nie wszyscy kibole to pijacy.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 

  observeur_gość

  17.07.2020, 16:34

  Geje dzielą się na gejów, pedałów i zwykłe cioty. A pedofil to pedofil.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx9.xx8 
 • m_gość

  17.07.2020, 10:57

  "Nie wszyscy pederaści to pedofile, tak samo jak nie wszyscy kibole to pijacy."

  nikt tego nie napisal czytaj ze zrozumieniem

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.