Jaki kredyt wybrać?

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Jaki kredyt wybrać?
Nie zawsze nas stać na zakup produktu, mieszkania czy samochodu za gotówkę. Brak określonej kwoty uzbieranej przez siebie nie wyklucza jednak zakupu. Z pomocą przychodzą banki i inne instytucje, które oferują kredyty w bardzo korzystnych ofertach. Problem w tym, że miejsc, z których można pożyczyć pieniądze jest bardzo dużo. Jak więc wybrać najbardziej korzystny kredyt?
 
Co to jest kredyt?

Dokumenty potrzebne do kredytu

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?


Co to jest kredyt? 

Kredyt to nic innego jak uzyskanie kwoty pieniężnej od banku lub innej instytucji, którą potem można spłacać ratalnie przez określony czas. Pożyczka z banku nigdy nie jest oddawany w takiej samej kwocie w jakiej została pobrana. Zwykle procent kredytu wynosi od kilku do kilkunastu lub kilkudziesięciu procent jego kwoty. Na rynku można znaleźć wiele ofert. Ciekawym pomysłem jest sprawdzenie strony kredyty gotówkowe na Direct.money , gdzie można sprawdzić co oferują banki lub nawet poznać ranking kredytów hipotecznych w danym miesiącu. 

Podstawą umowy kredytowej jest prawo bankowe. Zgodnie z nim bank jest zobowiązany oddać określoną kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na określony w umowie cel na zdefiniowany w kontrakcie czas. Kredytobiorca przez ten czas ma zobowiązania wobec banku. Są to między innymi wykorzystanie środków na dany cel, a także spłacanie kredytu z odsetkami oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu. W przeciwieństwie do umowy pożyczkowej - umowa kredytu jest ważna tylko jeśli została zawarta na piśmie. Do zawarcia takiej umowy z bankiem potrzebny jest szereg dokumentów, a czas przyznania pieniędzy może trwać nawet do kilku miesięcy. Do zawarcia kredytu nie jest potrzebna wizyta w banku, o pieniądze można starać się także składając wniosek online lub poprzez kontakt z telefoniczną obsługą klientów banku.

Dokumenty potrzebne do kredytu

Do kredytu potrzebny jest szereg dokumentów. Podstawowym  jest dokument tożsamości. Osoba, która stara się o kredyt musi być pełnoletnia. Kolejnym dokumentem jest wniosek kredytowy, w którym podana jest kwota, jej cel i sugerowany czas spłaty. Oprócz tego kredytobiorca powinien także przedstawić dokumenty z Biura Informacji Kredytowej, ale bank także będzie sprawdzał czy taka osoba figuruje już w rejestrze dłużników, lub czy ma zobowiązania wobec innego banku. Niezbędne są także dokumenty, które potwierdzą, że kredytobiorca ma zdolność kredytową. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych lub takich na większą sumę. Tutaj przyda się historia kredytowa - potwierdzenie zapłaty terminowej innych zobowiązań - dzięki temu bank będzie bardziej skory przyznać wnioskowaną kwotę. Niezbędna będzie także umowa o pracę lub potwierdzenie wyciągów z konta, które pokaże, że kredytobiorca ma lub będzie miał stałe środki do spłaty regulaminowej rat. Często potrzebny jest też podpis żyranta, w przypadku większych sum dwóch żyrantów.

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Wybór dobrego kredytu hipotecznego dla każdego będzie oznaczał coś innego. Każda sytuacja jest indywidualna. Jedni kredytobiorcy będą zadowoleni z niskiej prowizji. Dla innych korzystniejszy będzie brak ubezpieczenia. A dla jeszcze innych brak dodatkowych opłat przy wcześniejszej spłacie należności. Pod uwagę należy też czasem wziąć czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku kredytowego. Odpowiedniej oferty można poszukać samemu. Warto sprawdzić na własną rękę co oferuje nasz bank, popytać znajomych, którzy mają za sobą takie świeże doświadczenie za sobą. Dobrze jest także przejrzeć rankingi kredytów, żeby zawęzić poszukiwania. Niektórzy preferują konsultację u specjalistów finansowych. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej