Flex po raz kolejny wyróżniony w konkursie Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki

Nagrody dla Flexa (fot. mat. prasowe)
Flex po raz kolejny wyróżniony w konkursie Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki
W ciągu ostatnich dni, firma Flex Poland otrzymała dwa wyróżnienia - Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii "Partner firm zagranicznych".

Flex przekonuje, że stawia na równość traktowania wszystkich pracowników. Zakład ponownie otrzymał przez firmę wyróżnienia w konkursie "Fair to Women", którego ideą jest promocja równego traktowania i wyrównywania szans kobiet na rynku pracy.

- Zachowanie równowagi w naszej firmie jest dla nas bardzo ważne. Skupiamy się na posiadanych przez pracowników kompetencjach, zaangażowaniu i jakości wykonywanej pracy, a nie płci, orientacji czy pochodzeniu. Nasze działania opieramy na Kodeksie Postępowania i Etyki oraz Polityce Równych Szans, które są przewodnikami dla wszystkich pracowników Flex. Takie podejście sprzyja temu, że mamy wiele kobiet, które zajmują wysokie stanowiska i doskonale odnajdują się w zawodach postrzeganych jako "męskie - skomentowała Ewa Latkowska, dyrektorka HR, Flex Poland. - Poprzez nasze działania staramy się aktywować kobiety do budowania równego, sprawiedliwego i przyjaznego środowiska pracy. Nasze kierowniczki z różnych działów spotykają się ze studentkami, by pokazać im, jak ciekawa może być praca w przedsiębiorstwie produkcyjnym i przedstawić im różne ścieżki kariery. Angażujemy również nasze pracownice do programów takich jak "Women in Tech", czy "StrongHER" - dodaje.


Ogólnopolski konkurs "Fair to Women" został zainicjowany w 2021 r. Kierowany jest do średnich i dużych przedsiębiorstw. Celem jego jest wyróżnianie pracodawców, którzy tworzą najlepsze warunki pracy dla kobiet. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Vox Feminae, partnerem merytorycznym PwC Polska, a partnerem konkursu ABSL. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się 31 maja w Warszawie.
Drugim ważnym tytułem otrzymanym przez firmę Flex Poland jest Ambasador Polskiej Gospodarki.

1 czerwca 2022 r., w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, firma Flex została nagrodzona w kategorii "Partner firm zagranicznych". Wyróżnienie to otrzymują firmy, które promują polską gospodarkę przez działalność biznesową podejmowaną wspólnie z firmami zagranicznymi w Polsce i za granicą.

- Dziękujemy kapitule konkursu za kolejne docenienie naszej firmy i przyznanie nam tytułu Ambasadora Polskiej Gospodarki, w kategorii "Partner firm zagranicznych" - powiedział Michał Poczęsny, dyrektor operacyjny, Flex Poland. - Flex od początku swojej działalności w Polsce dostarcza innowacyjne i elastyczne usługi produkcyjne firmom zagranicznym. Otrzymana nagroda jest dla nas ważnym wyróżnieniem i zarazem motywacją, by jeszcze prężniej nawiązywać kontakty międzynarodowe.


Konkurs Ambasador Polskiej Gospodarki organizowany jest przez Business Centre Club i ma charakter ogólnopolski. Celem jego jest wyróżnienie i promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, a także promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych oraz dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych.

To już kolejne wyróżnienie Flex Poland w konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki. W 2017 r. roku firma została nagrodzona w kategorii "Najwyższa Jakość", rok później w kategorii "Eksporter", w 2019 r. doceniona jako "Firma Globalna", a w 2021 r. otrzymała tytuł "Kreatora Rozwiązań XXI wieku".

- Różnorodność kategorii, w których jesteśmy doceniani przez kapituły konkursowe, reprezentujące różne organizacje, są potwierdzeniem nieustającego rozwoju naszego biznesu w Polsce - skomentował Stanisław Motylski, dyrektor generalny, Flex Poland. - Nasze zaangażowanie cały czas wzrasta. Stale udoskonalamy procesy w naszej organizacji, by być jak najlepszym pracodawcą oraz partnerem biznesowym.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +18

  Pracownik_gość

  07.06.2022, 18:33

  Flex

  Równość traktowania pracowników bardzo bardzo śmieszne przecież ta firma to z jedna wielka kpina przyjdźcie sobie na magazyn to zobaczycie jacy ludzie niekompetentni są na stanowisku brygadzisty ????

  Odpowiedz
  IP: 185.70.xx3.xx2 
 • +31

  Mateusz_gość

  07.06.2022, 18:55

  Dyskryminacja facetów

  Nie wiem, czy iść tam do pracy skoro faworyzują tylko kobiety. J**ać polityczną poprawność.

  Odpowiedz
  IP: 93.177.xx5.xx8 
 • +5

  bezsrejtu_gość_gość_gość_gość_gość

  07.06.2022, 23:28

  A bo tylko tam?

  Zdarza się, że w rekrutacjach na uczelnie kobiety, podobnie jak niepełnosprawni mają dodatkowe punkty xD

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx1 
 • +4

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  07.06.2022, 19:21

  ....

  Kto wymyśla takie nagrody napisali firma Flex stawia na równe traktowanie pracowników przecież całe szczęście już dawno temu skończyły się czasy niewolnicy Izaury i kuk lux klanu itp.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • -2

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  08.06.2022, 00:09

  ....

  Chodzą słuchy że teraz Flex to tzw. kraina szczęścia mlekiem i miodem płynąca wszyscy mają dużo kasy i a na przerwach śpiewają amore mijo tylko nie rozumiem dlaczego w komentarzach i opiniach ciągle narzekają.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • -4

  d_gość

  08.06.2022, 00:38

  flex zatrudnia tysiace osob, a w komentarzach sa opinie zwykle 3-4 tych samych osob. Teraz rozumiesz?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -4

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  08.06.2022, 02:27

  ....

  Nie, nie rozumiem kilka lat czytam tą gazetę i opinie o tej firmie na stronie flexa i chyba jest więcej opinii .A dlaczego cała patologia z Tczewa nie chce iść do pracy np. Flex lub inne zakłady pracy przecież mają w miarę blisko i chyba lepiej by im się opłacało jak kradziejstwo whisky czy perfum za wysokie progi czy nie chce im się tam pracować.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • -4

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  08.06.2022, 02:35

  ....

  A może niema miejsc i nie mogą czy nie chcą ich upchnąć na stanowiska.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • -7

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  08.06.2022, 03:00

  ....

  A może do domów patologi ich rodziców dziadków i pra dziadków powinien przyjechać Gienek może nie kręcić awantury a porozmawiać w tej bajce.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • -6

  Różowy pra pra pra dziadek_gość

  08.06.2022, 03:20

  ....

  Tylko niech się pospieszy żeby patologia nie wylądowała w kiciu a rodzice mieli ojców dziadków patologi jak odejdą z tego świata ojcowie będą bez ojców.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • +4

  Adam_gość

  08.06.2022, 06:14

  Standardy

  Niestwty w tej firmie nie ma standardow? To widać na wielu polach. Tolerowane zachowania brygadzistow, podejście do stażystów, sposób zwolnień pracowników biurowych. Można wygrywać wiele bezwartościowych nagród niewielewnoszących dla morale pracowników.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx5 
 • +4

  xyz_gość

  08.06.2022, 07:42

  xyz

  Ludzie jak nie podoba się wam praca w Flex'ie to poszukajcie innej :) Nikt na siłę was nie trzyma, a tylko narzekacie jak bardzo tam źle. Byłem też w Flex'ie i po pół roku poszedłem do innej pracy, gdzie jestem zadowolony.

  Odpowiedz
  IP: 185.46.xx2.xx1 
 • -2

  Fran _gość_gość

  08.06.2022, 08:27

  Flex zawsze był porządną firmą A narzekają ci co pracować im sie nie chce

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx9 
 • +2

  ?? _gość

  08.06.2022, 09:14

  Od kiedy rozdaje się nagrody za przestrzeganie prawa? Jeśli tak to działa to kiedy dostanę moją nagrodę za jeżdżenie po prawej stronie, albo stronienie od kradzieży? Co za absurd...

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.