Program opieki nad zwierzętami przyjęty

Pies
Tczew - Program opieki nad zwierzętami przyjęty
Podczas sesji 28 maja, tczewscy radni przyjęli uchwałę sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Tczew w 2020 r.

Celem Programu walki z bezdomnością zwierząt, zwany dalej "programem", ma na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Tczew, zapewnienie właściwej opieki bezdomnym zwierzętom oraz wolno żyjącym kotom, zmniejszenie populacji bezdomnych zwierząt przebywających w granicach administracyjnych Gminy Miejskiej Tczew.

Przyjęty Program obejmuje:

- zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt;

- opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie;
- odławianie bezdomnych zwierząt;
- obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schronisku dla zwierząt;
- poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt;
- usypianie ślepych miotów;
- wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich;
- zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt;
- plan znakowania zwierząt;
- sterylizację i kastrację wolno żyjących kotów.

Opiekę bezdomnym zwierzętom na terenie Gminy Miejskiej Tczew zapewnia schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Malinowskiej, prowadzone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS, zgodnie z zawartą umową z dnia 31.10.2019 r.

Na realizację wskazanych zadań Gmina Miejska Tczew przeznacza z budżetu środki w wysokości łącznie 318 tys. zł. Na zapewnienie opieki zwierzętom biorącym udział w zdarzeniach drogowych środki zabezpiecza Zakład Usług Komunalnych w Tczewie.

Odławianiem bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Tczew zajmują się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy w ramach wykonywanych zadań, współpracują ze Strażą Miejską oraz Policją.

Zakład Usług Komunalnych w sprawie opieki nad rannymi zwierzętami domowymi współpracuje ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Tczewie przy ul. Malinowskiej oraz z Gabinetem Weterynaryjnym Krzysztof Kacprzak z Turza. Natomiast do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach będą wysyłane ranne dzikie zwierzęta, gdzie poddane zostaną specjalistycznej opiece weterynaryjnej.

Opiekę bezdomnym zwierzętom gospodarskim z terenu Gminy Miejskiej Tczew zapewnia gospodarstwo rolne położone przy ul. Głowackiego 60 w Tczewie, gdzie zapewniona zostanie im opieka i właściwe warunki bytowania.

Pełna treść uchwały znajduje się na www.bip.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -14

  Tczew Koeln_gość

  18.06.2020, 09:20

  Ukraina już w 2011 poradziła sobie z bezdomnymi psami. Wyłapali wszystkie i uśpili. Szybko i skutecznie. Szkoda kasy na jakieś schroniska...

  Odpowiedz
  IP: 167.172.xx3.xx5 
 • +2

  ..._gość

  18.06.2020, 10:23

  ...

  osz ty k@rwo - Adaś też sobie radził swojego czasu :)

  Cytuj
  IP: 37.248.xx3.xx7 
  +5

  Gosc_gość

  18.06.2020, 10:38

  A dla ciebie szkoda czystego powietrza .

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • -13

  były UBek_gość

  18.06.2020, 09:29

  No i ponad 300 tysięcy poszło z naszych podatków na schronisko. Nie śmiejcie już więcej żebrać od ludzi.

  Odpowiedz
  IP: 165.22.xx7.xxx 
 • +13

  gość_gość

  18.06.2020, 09:53

  lepiej na schronisko, niż wspieranie ludziej patologii

  Cytuj
  IP: 153.19.xx0.xx8 
 • +6

  tczewianka_gość

  18.06.2020, 16:39

  kiedy czytam takie komentarze to nóż się w kieszeni otwiera...ludzka rasa coraz bardziej rozczarowuje

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • +7

  Mieszkaniec _gość

  18.06.2020, 18:59

  Dofinansowanie

  Uważam, że takie dofinansowanie z miasta jest potrzebne naszemu schronisku jak najbardziej. Jednak mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć na co zostały spożytkowane pieniądze zebrane podczas zeszłorocznej akcji "Psiknik" niestety nie znalazłem nigdzie informacji o rozliczeniu. Chyba że się myślę to poproszę o link do strony gdzie uzyskam taką informację. Myślę że bunt ludzi o wszelkie dofinansowania dla schroniska wynika z braku jakiejkolwiek przejrzystości w kwestii zbiórek publicznych.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA