Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodzone przez prezydenta Tczewa

(fot. M. Mykowska)
Tczew - Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodzone przez prezydenta Tczewa
Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki uhonorował Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Gminy Miejskiej w Tczewie.

Nagrodę - czek w wysokości 1000 zł wręczył Adam Urban, wiceprezydent Tczewa na ręce prezesa TMZT Janusza Landowskiego i wiceprezes Eleonory Lewandowskiej. Uroczystość odbyła się 24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej i ze względu na pandemię miała charakter kameralny.

- Od 50 lat Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej współtworzy krajobraz kulturalny miasta i regionu, promując dorobek kultury Tczewa i Kociewia. W ramach swojej działalności organizuje liczne wydarzenia integrujące społeczność. Dzięki pracy członków TMZT mieszkańcy Tczewa mogą poznawać dorobek artystyczny lokalnych twórców, a także wywierają wpływ na edukacje młodego pokolenia. Ponadto przyczyniają się do promowania historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego miasta Tczewa. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2015 r., prezydent Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za działalność w dziedzinie kultury. Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Fryc_gość_gość

    26.05.2021, 05:57

    Taki prezydent jak my mamy w Tczewie to tylko chwalić

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx0.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.