Tłumaczenia dokumentów: podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Tłumaczenia dokumentów: podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę
Błędne przetłumaczenie hiszpańskiego słowa "intoxicado" na angielski jako "intoxicated" kosztowało szpital na Florydzie 71 mln dolarów odszkodowania. Sprawa Ramireza z 1980 roku to wręcz podręcznikowy przykład podkreślający rolę profesjonalnych przekładów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy tłumaczeniu dokumentów.

Tłumaczenia dokumentów - stać cię na błąd?

Był 2012 rok, kiedy Sharp Corporation opublikowała raport zysków. Dokument pokazywał, że firma nie znajduje się w najlepszej sytuacji. Przysłowiowym gwoździem do trumny było tłumaczenie na język angielski, w którym znalazły się takie stwierdzenia, jak "material doubt" i "going concer". Te cztery słowa podały w wątpliwość działalność przedsiębiorstwa. "Błąd" ten kosztował japońskiego producenta elektroniki użytkowej spadek zysków o 75% w skali roku!

Raporty, umowy handlowe i treści o charakterze marketingowym dotyczące współpracy z zagranicznymi partnerami biznesowymi, Curriculum Vitae i uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii, historia choroby i wypis ze szpitala - to niektóre przykłady dokumentów, które powinny trafić w ręce zawodowego tłumacza.


Tutaj to, co określamy błędem, może przekreślić twoje szanse na karierę zawodową, wpłynąć na zdrowie czy przekreślić kontrakt. Warto zwrócić uwagę na przykład na tłumaczenia dokumentów w firmie Supertłumacz . Każde zlecenie trafia w ręce odpowiedniego specjalisty.

Zlecasz tłumaczenia dokumentów? Nie zapomnij o tym!

Dostępne programy do tłumaczenia dokumentów czy tym bardziej internetowe translatory są rozwiązaniem idealnym na prywatne potrzeby (gdy na przykład chcesz coś zrozumieć). Nie sprawdzają się jednak w przypadku treści dotyczących edukacji, kariery zawodowej czy działań twojej firmy, czyli każdej sytuacji, która realnie przełoży się na realizację wyznaczonych przez ciebie celów.

O czym jeszcze warto, abyś nie zapomniał? Zleć tłumaczenie dokumentów profesjonalistom. Znajdź kogoś, kto będzie tym odpowiednim fachowcem dla ciebie. Zanim przekażesz zlecenie danej firmie, sprawdź, czy specjalizuje się w określonym rodzaju treści i twojej branży lub dziedzinie. Nie zapomnij o tym, że nie każde biuro tłumaczeń może obsługiwać potrzebny ci język obcy - zweryfikuj to!

Ten przekład to często coś o wiele więcej niż tłumaczenie papierów, a wsparcie cię w procesie rekrutacji na uczelnię wyższą czy przekonaniu do współpracy potencjalnego partnera biznesowego. Określ kogo i dlaczego potrzebujesz, a następnie znajdź właściwego tłumacza.

Tłumacz dokumentów online

Wiedziałeś, że tłumaczy dzielimy na tych zwykłych i przysięgłych? Teraz już wiesz! Mało tego, nie ignoruj określenia tych pierwszych specjalistów, to eksperci, ale bez uprawnień do wykonywania tłumaczeń uwierzytelnionych.

Na tym jednak nie koniec! Przy wyborze tłumacza zwróć uwagę nie tylko na to, czy rzeczywiście jest profesjonalistą, ale i jest tym właściwym fachowcem. Weźmy na przykład tłumaczenie dokumentów medycznych. Potrzebny jest tu nie tylko warsztat tłumacza, ale i wiedza z określonego tematu i doświadczenie w pracy z danym rodzajem treści.
Cena tłumaczenia dokumentów - profesjonalizm nie idzie w parze z podejrzanie niskimi stawkami

Poszukując tego idealnego specjalisty, uważaj na ceny. Pieniądze są ważne, ale profesjonalny przekład to inwestycja w twoje cele i działania. Nie tak rzadko można trafić na oferty z podejrzanie niskimi stawkami. Takie propozycje są kuszące, ale warto mieć się na baczności.

Zawodowcy nie schodzą poniżej pewnego określonego poziomu - wystarczy research w sieci, aby się o tym przekonać. Warto też zwrócić uwagę na to, że profesjonaliści najpierw robią "wgląd" w twoje dokumenty, a dopiero później mówią o konkretnych stawkach.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej