Jak sprawdzić status paczki do Francji? Oto 5 kroków, które należy wykonać!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jak sprawdzić status paczki do Francji? Oto 5 kroków, które należy wykonać!
Szybka paczka do Francji może zawierać cenne materiały lub rzeczy osobiste, które w jak najkrótszym czasie powinny dotrzeć do adresata. Nadanie przesyłki kurierem praktycznie pozbawia nas wpływu na to, co się z nią dzieje. Aby mieć pewność, że nie utknęła w drodze lub nie zaginęła, warto mieć ją pod kontrolą. Umożliwia to funkcja śledzenia paczek.

Kurier do Francji - jak nadać paczkę?

Nadanie przesyłki do Francji nie jest obecnie żadnym problemem. W tym celu nie trzeba nawet wychodzić z domu, gdyż większość formalności można załatwić przez Internet. Warunkiem jest oczywiście wcześniejsze przygotowanie zawartości paczki oraz opakowania i materiałów do wypełnienia wnętrza, np. folii bąbelkowej. Przesyłka do Francji po zapakowaniu musi zostać zważona i zmierzona, a następnie jej parametry trzeba wpisać do formularza wyceny.

Przykładowo, taki formularz można znaleźć, nadając paczki do Francji w Euro Paka - serwisie internetowym pośredniczącym w zamawianiu usług kurierskich. Po dokonaniu wyceny dostępne są oferty przewoźników, którzy dostarczają przesyłki do Francji zgodnie ze swoim stałym cennikiem. Po wybraniu oferty można zamówić kuriera, wypełnić etykietę adresową i zapłacić za usługę. Pozostaje już tylko czekać, aż kurier do Francji odbierze przesyłkę.


Jak śledzić paczkę do Francji?

Firmy kurierskie dają swoim klientom możliwość sprawdzania, w którym miejscu trasy znajduje się przesyłka do Francji i jaki ma obecnie status. Opcja śledzenia jest przeznaczona dla odbiorcy, który tym samym może dostosować np. swoje godziny pobytu w domu, do tego, co dzieje się z paczką.

Funkcja śledzenia paczek znajduje się też w serwisie Euro Paka. Aby z niej skorzystać, wystarczy pięć prostych kroków.
1. Sprawdź na dowodzie nadania lub na dokumencie przewozowym numer przesyłki.
2. Aktywuj okienko monitorowania przesyłek w serwisie Euro Paka.
3. Wpisz numer przesyłki z listu przewozowego.
4. Kliknij przycisk "wyszukaj".
5. Sprawdź na liście, gdzie obecnie znajduje się Twoja paczka do Francji.

Status paczki można jednak również sprawdzić na stronie przewoźnika. W tym momencie pojawiają się różnice, gdyż każda z firm kurierskich ma swoje własne aplikacje śledzące.

W niektórych firmach po wpisaniu do okienka numeru paczki i zleceniu wyszukiwania system poprosi o potwierdzenie danych kodem wysłanym na numer SMS podany w zleceniu. To dodatkowe zabezpieczenie ma na celu ochronę danych klienta, szczególnie ważnych w przypadku firm i dużych ładunków. Aby można było z tej opcji skorzystać, trzeba pamiętać o podaniu wszystkich informacji na etykiecie adresowej.

Jak długo idą przesyłki do Francji?

Śledzenie paczki do Francji przydaje się szczególnie wtedy, gdy zbyt długo nie dociera ona do odbiorcy. Może się bowiem zdarzyć, że na skutek błędnie wpisanych danych krąży ona gdzieś między sortowniami, aby wrócić do nadawcy. Długi czas, jaki mija od nadania, może wprawić nas w zdenerwowanie i budzić obawy, że cenna zawartość zaginęła. Monitorowanie to świetny sposób, by szybko ustalić losy takiej przesyłki, zanim skontaktujemy się z infolinią firmy kurierskiej.

Jak długo mogą być dostarczane przesyłki do Francji? Standardowy czas realizacji takiej usługi w GLS, UPS czy DPD to 3-4 dni robocze. Dlatego nadając paczkę w czwartek, można założyć, że dotrze do adresata najpóźniej w poniedziałek. Kurierzy nie pracują w soboty i niedziele, a także w święta. Niepokój związany z rzekomym opóźnieniem pomaga rozwiać właśnie monitorowanie przesyłki.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej