Jutro działania "Niechronieni uczestnicy ruchu"

Pieszy (fot. tcz.pl)
Tczew - Jutro działania "Niechronieni uczestnicy ruchu"
Jutro odbędą się ogólnokrajowe działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Podczas prowadzonej akcji policjanci chcą zwrócić uwagę, że piesi i rowerzyści są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Tczewska drogówka już jutro przeprowadzi działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe relacje kierujący-pieszy. Policjanci egzekwować będą zgodne z przepisami poruszanie się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz używanie przez pieszych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Ponadto funkcjonariusze zwrócą uwagę na zachowania kierowców w obrębie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Założony odblask zwiększa bezpieczeństwo niechronionego uczestnika drogi.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  Inkwizytor_gość

  08.08.2018, 18:20

  Sens

  Gratuluję "inteligencji " osobom, które odpowiadają za ten portal.Wszystkie te akcje są bez sensowne, ponieważ informują i ostrzegają kierowców/ pieszych/ rowerzystów o planowanej przez Policję akcji.. Taka informacja o danej akcji powinna byc zamieszczana po fakcie jako podsumowanie dzialań. IQ 0

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +1

  pirattrek_gość

  08.08.2018, 21:23

  i znowu będę musiał jechać przepisowo i nie rozjeżdżać tych tłuków co łażą na ścieżkach rowerowych. ale po jutrze ...nonono

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • adi_gość

  09.08.2018, 07:13

  A ja miałem zaplanowane mały relaks na nap.....nie rowerzystów na chodnikach. Nawet trzonek od kilofa przemalowałem na bejsbola.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • -2

  ka_gość

  09.08.2018, 08:55

  znowu ten debilizm

  I znowu ten debilizm. Pieszych i rowerzystów trzeba uczyć przepisów dotyczących ruchu drogowego, a nie wpajać im, jacy to są biedni i nieszczęśliwi. Jakiś debil wymyślił określenie "niechronieni uczestnicy ruchu" i jest ono powtarzane jak mantra. Zwrócę więc uwagę, że samochód nie służy ochronie kierowcy (chyba, że przed deszczem), a przemieszczaniu się z punktu A do punktu B. W trakcie wypadku masa kierowców i pasażerów ginie. Są prowadzone prace nad poprawą bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, ale nie dajmy się ogłupiać: Samochód jest do przemieszczania się! Jeżeli piesi chcą poczuć się bezpieczniej, to w dzisiejszych czasach nie jest to żadnym problemem. Niech zaprojektują sobie wdzianko z lekkich konstrukcji, które w czasie wypadku ochroni ich. A że noszenie będzie wymagało trochę wysiłku? No cóż .... Bezpieczniejszy samochód wymaga różnego rodzaju wzmocnień, które zwiększają jego wagę, a więc powodują zwiększone zużycie paliwa. Nie ma nic za darmo.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.