W czwartek (26.11) na całym Pomorzu wzmożone kontrole prędkości

Kontrola policji (fot. youTube/PomorskaPolicja)
Tczew - W czwartek (26.11) na całym Pomorzu wzmożone kontrole prędkości
W najbliższy czwartek, 26 listopada na drogach naszego województwa pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w mierniki prędkości. Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED.

- Przypominamy, że mogą oni przekraczać granice powiatów i często są dyslokowani do innych miast. Mundurowi zastosują także taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Poza tym pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetrator będą poruszały się w rejonie patrolu stacjonarnego w sposób wahadłowy. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na polskich drogach w roku 2019 z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 6298 wypadków w których zginęło 770 osób, co stanowi 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych. Nadmierna prędkość nieustannie jest główną przyczyną tragedii na drogach.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  Mario Tcz._gość_gość_gość

  25.11.2020, 20:02

  Błyskawica

  Nie martwcie się kierownice trzymający!Z autopsji wiem,ze jak na aucie umieścisz błyskawice,to za łamanie prawa nie odpowiadasz!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx3 
 • Julia _gość

  25.11.2020, 22:19

  Mi auto zamarzlo, hihi,

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.