Jednośladem bezpiecznie do celu - trwa policyjna akcja

Motor
Tczew - Jednośladem bezpiecznie do celu - trwa policyjna akcja
Policja prowadzi akcję informacyjno - edukacyjną pn. "Jednośladem bezpiecznie do celu", której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów, między innymi motocyklistów, na istotne dla nich aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie właściwych postaw na drodze.

Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą najcięższe obrażenia.

Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask. Jednak przy dużych prędkościach taka ochrona jest mało skuteczna.

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, może doprowadzić do poważnych konsekwencji.


Uczulamy także kierowców samochodów, aby mieli na uwadze, że o tej porze roku na drogach częściej niż zwykle można spotkać jednoślady.

Pamiętajmy! Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy bezpiecznie dojechać do celu.

Policja apeluje o rozwagę oraz kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Policyjną akcję wspiera firma Screen Network S.A., która na swoich ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, emituje spot pod hasłem przewodnim akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Film można obejrzeć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  Gość_gość

  23.05.2022, 10:41

  Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo czemu Tczewska policja nie przyjrzy się ul. Sambora zwłaszcza godziny popołudniowe-wieczorne gdzie motocykliści i jeżdżące auta (psełdo wiejski tuning) osiągają duże prędkości jeżdżąc góra-dół i bardzo dłośno strzelają z tłumików i gdzie tu jest bezpieczeństwo to porażka Tczewskich mundurowych, gdzie ciągle się pisze że na tej ulicy tak się dzieje od paru lat! Czy musi stać się tragedia i wtedy się mundurowi obudzą?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx2 
 • +4

  obiektywny_gość_gość

  23.05.2022, 14:41

  Koń by się uśmiał z takiej akcji. Przeciez nikomu się tak nie spieszy jak motocyklistom. Prawą, lewą stroną, podwójne linie...nic nie szkodzi. Ja już nawet nie o ich prędkości mówię...ale zygzaki i piruety to jak w grze telewizyjnej uskuteczniają. Jak się nie wciśnie...to umrze. czasami mam wrażenie, ze im nie o dojechanie do celu chodzi...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • Różowy pra pra pra dziadek_gość

  23.05.2022, 16:41

  ....

  Znowu najeżdżają na Tczewską policję kilka razy a może więcej w tych wiadomościach komentarzach czytałem że Tczewska policja nic nie robi śpią w radiowozach i co nie słyszą jak ktoś strzela z rury motocykla mają szczęście że nie strzelają z aparatu fotograficznego.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx5 
 • +3

  kierowca_gość

  24.05.2022, 19:42

  Czy wszystkich uczestników poruszających się po naszych ulicach obowiązuje to samo prawo? Bo to co się dzieje to woła o pomstę, tak jak już ktoś wcześniej zauważył MOTOCYKLISTA może łamać wszelkie przepisy, ale kierowca ma uważać że motory są wszędzie nie mówię o prędkościach bo tego nie można skomentować. A wąsko majtkowcy jest ścieżka rowerowa a oni jadą jezdnią jeden obok drugiego coś tu chyba nie tak, co na to nasza kochana POLICJA. Jak im się grzecznie zwróci uwagę to pokazują środkowy palec, trafią kiedyś na nerwusa który wsadzi im ten palec w D..ę.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.