Urodziny Gniewu 2021 już niedługo!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Urodziny Gniewu 2021 już niedługo!
Z okazji 724. Rocznicy Nadania Praw Miejskich, Gmina Gniew przygotowuje niemałe wydarzenie, a mianowicie Urodziny Gniewu 2021, które odbędą się 24 i 25 września.

Tegoroczna edycja Urodzin Miasta Gniew rozpocznie się uroczystą mszą świętą w intencji miasta i jego mieszkańców w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Od razu po mszy odbędzie się inauguracja wystawy fotografii "THE INWARD MOMENT" Andrzeja Ziółkowskiego zakończona przemarszem na Plac Grunwaldzki. O godzinie 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie obchodów 724. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich przez Macieja Czarneckiego Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

- Bardzo się cieszę, że każdego roku tylu mieszkańców zbiera się na gniewskim rynku, by wspólnie świętować i zacieśniać więzi przy obchodach urodzin Gniewu, to dla wielu bardzo ważny dzień i tradycja kontynuowana przez pokolenia - mówi burmistrz.


Następnie nastąpi wręczenie odznaczeń: Honorowy Obywatel Miasta, Zasłużony dla Ziemi Gniewskiej, Zwyczajny - Niezwyczajny Senior oraz historyczna prelekcja na temat Roku Zamku Gniewskiego. Będzie także tort dla mieszkańców. Uczestnicy wydarzenia będą mieli zaszczyt wysłuchać wyjątkowego koncertu zaledwie dziewiętnastoletniego, ale ponadprzeciętnie utalentowanego gniewianina, Jana Cieszyńskiego pod tytułem "Od Bacha do Pendereckiego", na którym oczaruje on publiczność swoją muzyką i brzmieniem instrumentu.


To nie koniec artystyczno - kulturalnych atrakcji, bo zaraz po koncercie uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia wystawy poświęconej gniewskiemu zamkowi w jednej z sal Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej pod nazwą "Misja Zamek - droga do świetności". Ostatnim przedsięwzięciem będzie historyczny spacer ulicami miasta.

Kolejnego dnia o godzinie 11:00 ruszy VII edycja Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw, następnie o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Ziółkowskim w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie, które poprowadzi ksiądz Proboszcz Zbigniew Rutkowski.

Na zakończenie dla mieszkańców wystąpi gwiazda piosenki disco-polo Andre, którego hity takie ja "Ale, Ale Aleksandra" czy "Ta szalona Karolina" znają wszyscy. Serdecznie zapraszamy do wspólnych obchodów i radosnego świętowania.

Aktualizacja:

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! 24 września ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr) nastąpi zmiana miejsca piątkowych obchodów 724. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich. Po uroczystej mszy świętej oraz inauguracji wystawy Andrzeja Ziółkowskiego "THE INWARD MOMENT" zamiast na gniewski rynek, zapraszamy Państwa do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie przy ulicy Kusocińskiego.

Na miejscu odbędzie się uroczyste wręczenie odznaczeń przez burmistrza, prelekcja historyczna, poczęstunek oraz koncert młodego gniewianina, Jana Cieszyńskiego pt. "Od Bacha do Pandereckiego". Miejsce wystawy "Misja Zamek - droga do świetności" odbywającej się o 11:30 w Sali Wystawowej w budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie pozostaje niezmienne.! 25 września w sobotę koncert Andre odbędzie się planowo na gniewskim rynku. Zapraszamy!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Tczewianin_gość

  23.09.2021, 07:19

  Niesamowita gratka dla tczewian... pewnie tlumnie zjawią się w Gniewie by podziwiać zdjecia w bibliotece i posłuchać disco polo

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx9 
 • +1

  Polonistka_gość

  23.09.2021, 08:17

  ?

  Gniewu?

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx2.xx4 
 • gość_gość

  23.09.2021, 09:01

  Gniewu, Gniewa- obie formy są poprawne

  Cytuj
  IP: 217.153.xx3.xx0 
 • +1

  Polonistka_gość

  23.09.2021, 12:15

  Odp.

  "Gniewu, Gniewa- obie formy są poprawne Jasne, to poprawna musi być też forma Tczewu...

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx2.xx4 
 • Jadwiga Hymel_gość

  23.09.2021, 16:15

  Niestety

  Obie formy są akceptowalne i poprawne. Szersze horyzonty myślenioniowe nie są mocną stroną humanistów ..niestety :- )

  Cytuj
  IP: 46.204.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA