Pobieranie wymazów od dzieci będzie bardziej przyjazne

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pobieranie wymazów od dzieci będzie bardziej przyjazne
Terytorialsi w całym kraju wdrażają specjalna akcję informacyjną skierowaną do dzieci od których będą pobierane wymazy na obecność koronawirusa. Ma ona na celu przygotowanie najmłodszych do tego przedsięwzięcia, wyjaśnienie im kto to będzie robił, w jaki sposób i po co. Wszystko to po to aby nasze pociechy oswoiły się z nową sytuacją, zrozumiały co je czeka i nie bały się tego badania.

Obecnie w całym województwie pomorskim jeździ pięć zespołów składających się z żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem jest pobieranie wymazów od wskazanych przez sanepid osób i przesyłanie ich do badań na obecność koronawirusa. Ponadto, na terenie trójmiasta w Chojnicach i Słupsku są mobilne punkty pobierania takich wymazów bez wychodzenia z auta, gdzie również nasi żołnierze oraz studenci miejscowych uczelni pobierają takie próbki.

- Zdarza się, że zespół wymazowy żołnierzy WOT-u ma do przebadania w taki sposób całą rodzinę, w tym małe dzieci. Aby przygotować je do tego przedsięwzięcia, terytorialsi w całym kraju wdrażają specjalną akcję informacyjną skierowaną do najmłodszych. W prosty sposób opisują w niej w jaki sposób zostaną pobrane próbki do badań, informują, że nie należy bać się osób w tych dziwnych kombinezonach. Są to przebrani za bohaterów żołnierze, którzy chcą pomóc szybko uporać się z koronawirusem. Powstał w tym celu specjalny film, który możemy obejrzeć na portalu https://www.youtube.com/watch?v=RXsivJ_mzoQ. - mówi por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 Pomorskiej Brygady OT.


Ponadto, żołnierze przeszli specjalne szkolenie w jaki sposób należy wykonywać takie wymazy u dzieci, jak z nimi rozmawiać, jak przygotować ich oraz rodziców do takiego badania. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do sprawniejszej i skuteczniejszej realizacji tego zadania.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość_gość

  09.06.2020, 09:18

  Irytujący ten film. Jako ojciec z doświadczenia wiem, że dzieciom w oswojeniu jakiejś sytuacji pomaga doświadczenie innego dziecka. W przypadku moich dzieci tak było np. z irygatorem do zatok i filmikiem producenta z dziewczynką, która pokazywała na sobie jak tego używać.

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.