Kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe. Trzech mieszkańców Tczewa z zarzutami

Areszt (fot. Pomorska Policja)
Tczew - Kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe. Trzech mieszkańców Tczewa z zarzutami
Aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży sklepowych przedstawili w miniony piątek śledczy ze Starogardu Gdańskiego. Usłyszało je trzech mieszkańców Tczewa, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy tylko w listopadzie dopuścili się wspólnie pięciu takich przestępstw. Wstępne straty działalnością tej grupy oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł. Osoby te zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy próbowały po raz kolejny wynieść towar ze sklepu.

W miniony piątek starogardzcy policjanci przedstawili zarzuty dotyczące licznych kradzieży sklepowych. Usłyszeli je dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 27 do 31 lat, którzy wspólnie okradali sklepy w stolicy Kociewia. Tylko w tym miesiącu trzej mieszkańcy Tczewa popełnili aż 5 takich przestępstw, których straty wyniosły łącznie ponad 5 tys. zł. Przestępcy kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe, odzież oraz elektronarzędzia. Sprawcy zabierali towar z półek i regałów sklepowych i uciekali ze sklepu bez uiszczenia zapłaty.

Ostatnia, kolejna próba okazała się nieskuteczna. Podejrzani zostali ujęci na gorącym uczynku przez ochronę. Interweniujący w tej sprawie policjanci w wyniku przeszukania samochodu jakim poruszali się sprawcy odzyskali część z utraconego mienia.

Przestępcy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymane w tej sprawie osoby nie dopuściły się podobnych przestępstw w innych sklepach. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  %%%_gość_gość

  19.11.2018, 20:18

  &&&

  Ich troje...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx9 
 • +1

  Kuba_gość

  20.11.2018, 03:46

  No monisia się doigrała , napiszcie co jeszcze kradli w całym województwie, ciekawa spółka,

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx6 
 • Ja _gość

  20.11.2018, 15:43

  Kk

  Ciekawe kto to... Kobieta i 2 facetów... Niezle

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.