Kociewskie Centrum Zdrowia wznawia przyjęcia na porodówkę

Porodówka w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Kociewskie Centrum Zdrowia wznawia przyjęcia na porodówkę
Dobra wiadomość dla przyszłych mam z Tczewa. Dzisiaj (1 grudnia) działalność wznowiła porodówka w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gd. To obok Malborka najbliższy oddział położniczy dla ciężarnych z Tczewa - decyzją ministerialną tczewska porodówka przyjmuje tylko pacjentki z koronawirusem.

- Informujemy, że z dniem 1 grudnia zostały przywrócone przyjęcia do oddziału ginekologiczno-położnieczego - informuje Kociewskie Centrum Zdrowia.


Gdzie jeszcze mogą rodzić tczewianki?

- Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król, ul. Armii Krajowej 105/106 w Malborku, tel. 55 646 03 16

- Szpital Zdrowie, ul. Hallera 31 w Kwidzynie, tel. 55 645 83 00
- Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza, ul. Leśna 10 w Chojnicach, tel. 52 39 56 500

oraz placówki w Trójmieście.

Placówki w Tczewie oraz Kościerzynie przyjmują Pacjentki zakażone wirusem SARS-CoV-2:

- Szpitale Tczewskie, ul. 30 Stycznia 57/58, tel. 58 777 66 14 (obecnie placówka nie działa ze względu na zakażenia wśród personelu)
- Specjalistyczny Szpital w Kościerzynie sp. z o.o, ul. Piechowskiego 36, tel. 58 686 01 00

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Tcz _gość

  03.12.2020, 15:38

  By w końcu w Tczewie otworzyli z powrotem porodówkę a niech nie tłumacza się że nagle nie mają kim pracować bo ludzie się zwolnili niby...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.