Kierowca ciężarówki ucieszył się na widok inspektorów

(fot. WITD Gdańsk)
Tczew - Kierowca ciężarówki ucieszył się na widok inspektorów
Inspektorzy WITD zatrzymali na autostradzie A1 kierowcę ciężarówki. Okazało się, że kontrola przebiegła dość nietypowo - kierowca niesprawnego auta... ucieszył się z interwencji inspektorów.

13 lutego w miejscowości Swarożyn na autostradzie A1, inspektorzy z oddziału WITD w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym wykonywano przewóz art. spożywczych do Gdyni.

- Podczas kontroli pojazdu członowego w trakcie oceny jego stanu technicznego, inspektora zaskoczył fakt, iż powierzchnia robocza tarczy hamulcowej jednego z kół naczepy jest pokryta grubą warstwą rdzy. Taki stan wskazuje, że zacisk hamulcowy nie pracuje. W wyniku rozpytania kierowcy i przeprowadzonych oględzin stanu układu hamulcowego ustalono, że mechanik z kontrolowanej firmy zaślepił przewód pneumatyczny prowadzący do miecha hamulcowego w taki sposób, aby wyeliminować nieprawidłową jego pracę. Kierowca przyznał, iż wiedział o tym, że hamulec na tym kole jest niesprawny. Dodał jeszcze, że jeździ już dosyć długo z naczepą w takim stanie. Przyznał także, że cieszy się, że po kontroli inspekcji transportu drogowego przedsiębiorca będzie zobligowany do usunięcia tej niebezpiecznej usterki. Z taką usterką wykonywał przewozy na polecenie przedsiębiorcy, który wiedział o tym fakcie. - informują inspektorzy WITD.

Podczas kontroli okazało się dodatkowo, że kierowca nie został przez przedsiębiorcę wyposażony w wypis z licencji. W trakcie kontroli kierowca okazał zdjęcie wypisu w swoim telefonie, które przesłał mu przedsiębiorca miesiąc wcześniej podczas innej kontroli. Dodatkowo stwierdzono, iż przedsiębiorca nie dokonuje terminowego wczytywania danych z karty kierowcy oraz z tachografu cyfrowego. Kierowca przyznał, że jego karta nie była prawdopodobnie zczytywania od dwóch lat, a tachograf około roku. Analizia danych cyfrowych potwierdziła słowa kierowcy.

- Ten przypadek niestety po raz kolejny pokazuje, że przewoźnik drogowy bardzo lekceważąco podchodzi do bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz do innych przepisów obowiązujących w transporcie i ruchu drogowym. W tej sprawie wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przewoźnika oraz na osobę zarządzającą transportem. Kierowca podczas kontroli ukarany został mandatami karnymi. - dodaje WITD.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +38

  Dikembe Mutombo_gość_gość_gość_gość

  19.02.2020, 08:56

  Prawdopodobnie ostatni dzień w pracy kierowcy. Smutna polska rzeczywistość.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +34

  kiermana _gość

  19.02.2020, 09:33

  Dziad Trans.

  Takich "przedsiębiorców" można jeszcze wielu spotkać na swojej drodze. Kiedyś i ja sam miałem wątpliwą przyjemność pracować dla takiego pajaca, który za nic miał życie moje i innych. Dzięki temu, że interweniowałem to musiałem pożegnać się z pracą ale na szczęście znalazłem inną. Wiem co czuł ten kierowca. Nie powinni go karać mandatami tylko obciążyć tego błazna, który mu wydawał polecenie jazdy tym złomem. Czasami człowiek boi się o swój byt i godzi się na takie traktowanie, a to poważny błąd, bo później gdy wydarzy się coś to wina spadnie na niego.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +42

  erer_gość

  19.02.2020, 09:12

  Niby dobrze, że będzie poprawione, ale dla dobra pracownika niepotrzebnie jest opisana cała procedura. Facet chciał dobrze, chciał pracować bezpiecznie, a teraz po tym opisie prawdopodobnie zostanie bez pracy. Jako kierowca miał g*wno do gadania i tak w tym przypadku pozostanie...

  Odpowiedz
  IP: 83.15.xx1.xx6 
 • +19

  .._gość_gość

  19.02.2020, 09:13

  ..

  Milion zł kary dla firmy, zlicytować i zamknąć z dożywotnim zakazem prowadzenia działalności.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
 • +1

  marian_gość

  19.02.2020, 16:46

  I znowu pewnie Pelpliniak.Zabierają wszystkim robote potem sie dziwią ze nikt ich nie lubi

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx2.xx5 
 • +8

  Vlad Tepes_gość

  19.02.2020, 16:50

  100/100

  "Takich "przedsiębiorców" można jeszcze wielu spotkać na swojej drodze. Kiedyś i ja sam miałem wątpliwą przyjemność pracować dla takiego pajaca, który za nic miał życie moje i innych. Dzięki temu, że interweniowałem to musiałem pożegnać się z pracą ale na szczęście znalazłem inną. Wiem co czuł ten kierowca. Nie powinni go karać mandatami tylko obciążyć tego błazna, który mu wydawał polecenie jazdy tym złomem. Czasami człowiek boi się o swój byt i godzi się na takie traktowanie, a to poważny błąd, bo później gdy wydarzy się coś to wina spadnie na niego."

  Te durnie ukarały go mandatami i są z tego dumni. Mało tego, mordochlapy sypiąc kierowcę pozbawili go roboty w tym dziadtransie oraz w jego okolicy, gdzie sięgają macki tego dziada. Nikt go za fajerę nie wpuści Zanim go dalej zatrudnią, zadzwonią do poprzednika (świadectwo pracy). W ten sposób jako kierowca jest spalony. Debile z itd, jesteście z siebie dumni??? Pozostaje pozew za kłapanie takimi info. Szkoda kierowcy, wylewność go zgubiła, mimo nienagannej potywacji. Na pohybel dziadtransom. Za pohybel głupim urzędasom. Zamiast kłapać do mediów, mogli na niezapowiedzianą inspekcję do pseudoprzedsiębiorcy wjechać. Ot co.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx4 
 • +6

  xd_gość

  19.02.2020, 19:39

  Czy ujawnienie przebiegu kontroli jest legalne? Zgadzam się z komentującymi, że ten kierowca na pewno straci pracę.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx0 
 • +4

  Vlad Teoes_gość

  19.02.2020, 21:52

  Nie jest legalne...

  Itd nie ma prawa informowania o szczegółach przeprowadzonej kontroli, na podstawie których możliwa jest identyfikacja kierowcy i/lub przewoźnika, zwłaszcza w mediach, publicznie. Żałośni, parcie na szkło było większe od zdrowego rozsądku. Wsypali kierowcę wzamian za szczerość z jego strony chyba tylko po to, aby na zbity p.....k z roboty wyleciał. Jak to się mówi, wylali dziecko z kąpielą. Brawo wy....

  Cytuj
  IP: 5.173.xx5.xx4 
 • +2

  Marek_gość

  20.02.2020, 11:45

  Brawo ITD :/

  Dla chęci zabłyśnięcia w sieci ITD właśnie sprzedała kierowcę, który jako jeden z nielicznych w nich dostrzegał sprzymierzeńca. Brawo asy!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.