Odwołanie Nextbike Polska w restrukturyzacji do KIO odrzucone

MEVO (fot. tcz.pl)
Tczew - Odwołanie Nextbike Polska w restrukturyzacji do KIO odrzucone
Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji, który domagał się m.in. przedłużenia terminu składania ofert o pół roku (do listopada). Po wprowadzeniu kolejnych zmian do warunków zamówienia - termin składania ofert na nowe Mevo został wyznaczony na poniedziałek 19 lipca.


7 lipca odbyła się kolejna rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą w związku z trzecim już odwołaniem Nextbike Polska SA w restrukturyzacji w postępowaniu na nowe Mevo. KIO uznała, że odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji jest niezasadne ze względu na wprowadzone wcześniej zmiany w warunkach zamówienia. Operator domagał się również zmiany terminu składania ofert i przesunięcia go o pół roku:

- Spółka Nextbike Polska w restrukturyzacji przyznała tym samym, że nie jest gotowa na złożenie oferty, a co najważniejsze na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo - mówi Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.


KIO uznała również i to żądanie za niezasadne. Nextbike Polska SA w restrukturyzacji zostanie także obciążony kosztami rozprawy.

19 lipca - termin składania ofert na nowe Mevo


W trwającym od kwietnia 2020 r. dialogu konkurencyjnym dot. nowego Mevo biorą udział trzy firmy: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo oraz Nextbike Polska SA w restrukturyzacji. Po zakończeniu rozmów z wykonawcami - 26 stycznia 2021 r. OMGGS przesłał zaproszenia do składania ofert. Wtedy rozpoczęły się odwołania Nextbike Polska SA w restrukturyzacji do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące określonych przez OMGGS wymogów co do sposobu realizacji zamówienia. Po ostatniej rozprawie 7 lipca 2021 r. KIO nie uwzględniło żądań spółki w podtrzymywanym przez nią zakresie i obciążyła ją kosztami rozprawy. OMGGS czeka na oferty od wykonawców do 19 lipca.


Jakie ma być nowe Mevo?


Nowe Mevo ma być systemem mieszanym złożonym z co najmniej 4099 rowerów (w tym 1000 tradycyjnych), 717 stacji rowerowych, abonament miesięczny ma wynieść 29,99 zł, w każdej z 16 gmin będą punkty ładowania baterii, będzie możliwość wypożyczenia roweru z rozładowaną baterią. Umowa z nowym operatorem ma być podpisana na 90 miesięcy. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin - dotychczasowe 14 (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo), a także dodatkowo Kolbudy i Kosakowo.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  Fryc_gość_gość

  15.07.2021, 08:11

  Mevo pieniądze niech odda ludziom co na kontach zostało

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xxx 
 • +7

  a_gość

  15.07.2021, 10:45

  Nawet jak uda im się wygrać nie ruszę od nich tego gówna zostałem okradziony nie oddali moich pieniędzy dla mnie to zwykłe złodziejstwo nie są to duże pieniądze ale nikt nie będzie mnie okradał.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx1 
 • +9

  Grześ_gość

  15.07.2021, 08:14

  Gdzie przetargi tam przekręty

  Wystarczy mieć swój rower i nie kraść. Stawiasz gdzie chcesz, wracasz stoi, siadasz i jedziesz.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • -1

  Tak_gość

  15.07.2021, 10:24

  Gdyby nie było złodziejstwa to bym zostawiał rower ale Polacy to złodzieje a rower nie jest tani

  Cytuj
  IP: 46.15.xx1.xx6 
 • +3

  xyz_gość

  15.07.2021, 08:19

  xyz

  Mevo na zimę będzie. ...

  Odpowiedz
  IP: 185.46.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA