Tym zajmowali się strażacy

(fot. OSP Miłobądz)
Tczew - Tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 29.03.2021 roku do 04.04.2021 roku zanotowano łącznie 46 zdarzeń, w tym 16 pożarów oraz 29 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

29.03.2021 - Rudno, pożar stogu

Na miejscu zdarzenia zastano pożar stogu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podano 2 prądy wody w natarciu. Dalsze działania polegały na rozgarnianiu i przelewaniu balotów, resztę słomy pozostawiono do kontrolowanego wypalenia. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Rudno, 2 zastępy z OSP Wielki Garc, 1 zastęp z OSP Lignowy Szlacheckie, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

30.03.2021 - Czarlin ul. Gniewska, wypadek
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów oraz naturalizacji wycieków. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Gniszewo oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

31.03.2021 - Tczew ul. Armii Krajowej, pomoc pogotowiu
Na miejscu zdarzenia zastano patrol policji oraz 2 osoby poszkodowane w mieszkaniu. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wskutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

31.03.2021 - Pelplin ul. Sambora, samochód zjechał w górki w budynek
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy który zjechał z parkingu i uderzył w budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin, 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG Starogard Gd.

02.04.2021 - Tczew ul. Władysława Broniewskiego, pomoc rannej osobie
Po dotarciu na miejsce zastano kobietę leżącą na chodniku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przygotowanie miejsca dla lądowania LPR. W Skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG.

03.04.2021 - Jaźwiska, budynek gospodarczy
Na miejscu zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów wody na palący się budynek. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Gniew, 1 zastęp z OSP Rakowiec oraz 1 zastęp z OSP Opalenie.

04.04.2021 - Turze ul. Długa, pożar budynku mieszkalnego
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego do budynku. Podano 2 prądy wody na palący się budynek, ratownicy ubrani w aparaty oddechowe wraz z kamerą termowizyjną przeszukali cały budynek. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac wyburzeniowych. Cały obiekt został przewietrzony wentylatorami osiowymi. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Miłobądz, 2 zastępy z OSP Swarożyn, 1 zastęp z OSP Dalwin oraz 1 zastęp z OSP Turze.

04.04.2021 - Lipia Góra, wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy, który uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby poszkodowanej z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu mu pierwszej pomocy. Zneutralizowano plamę oleju oraz usunięto rozsypane drzewo z drogi. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Starogard Gd, 2 zastępy z OSP Morzeszczyn oraz 1 zastęp z OSP Lipia Góra.

Drukuj
Prześlij dalej