W weekend wzmożone kontrole policji. Będą szukać nietrzeźwych kierowców

Kontrola policji (fot. tcz.pl)
W weekend wzmożone kontrole policji. Będą szukać nietrzeźwych kierowców
Od jutra na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Przez weekend prowadzone będą działania "Trzeźwość". Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego województwa będzie można zauważyć większą liczbę mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Trzeźwość", których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli trzeźwości sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

- Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - Przypominamy, że kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu także jest zabronione. W skrajnych przypadkach policjant może odstąpić od nałożenia mandatu karnego i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  osc_gość

  26.11.2021, 19:00

  dobrze ze naje*ny moge w tygodniu jechać do roboty żeby miec siano żeby było za co sie naje*ać

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • -5

  Esesgruppensexfuhrer_gość

  26.11.2021, 20:38

  Ha

  Jestem kierowca, ponoć kierowca tirowca, jest weekend, piątek 20.35. Wychlałem wywar z grzyba na rozweselenie. To co tera???? Pojmajta mnie i wtrądźta do lochów. No co, nie zasłużyłem??? Jestem nietrzeźwy kierowca, barany jedne...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx7 
 • Nick_gość

  28.11.2021, 17:30

  Jesteś nieudacznikiem, nawet napinać nie potrafisz.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx6 
 • +7

  Lejba_gość_gość

  27.11.2021, 07:26

  A kiedy będą szukać nietrzeźwych kierowców policjantów

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx1 
 • -5

  Ja _gość

  27.11.2021, 07:37

  Uwaga szukam policjantów jak znajdę frajera zaraz w dyby go zakuje i będę pił wódkę na jego oczach i wsiądę do auta i będę bączki przy nim puszczał i co z tego no co milicja jest na moich usługach psy baczność noga aport siad dzisiaj psie michy nie dostaniesz siad aport noga psie

  Odpowiedz
  IP: 89.8.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.